Minoxil Yardım

• Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Scatha
  • 304 Görüntülenme
  • 10 Yorum
S

Scatha

Üye
Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba.

Durumu anlatayım yorumlarınızı bekliyorum.

Şubat ayında cildiye doktoruna gittim saçlarımda aşırı bir dökülme yoktu sadece ön taraf biraz seyrekleşmiş şakaklar hafif geri çekilmişti (Saça hiç nazik davranan biri değilim fön spray jole hiç çekinmeden kullanırdım) tepe orta bölge oldukça sıktı ancak ben saç konusunda çok hassas biri olduğum için bu durumu düzeltmek istedim sadece ön taraflara saç sıkılaştırma için saç ektiririm diye düşünürken bir doktora danışayım dedim.

Bir Prof'dan randevu aldım bana minoxil yazdı ve bunu en az 4 ay kullan dedi.

Minoxile başladım ilk 4 ay full son 2 ayda günde bir kere olmak üzere toplam 6 ay kullandım. 4 ay boyunca günde 1 tablette xpecia alıyordum.Ve ilacı bıraktıkdan 2 ay sonra hiçbir dökülme olmadı.

Her şey iyi giderken son bir buçuk ay çok ciddi bi dökülmem oldu tepe hatta orta bölge bile aşırı derecede zayıfladı. Minoxil başlama üzerinden 9 ay geçmişti.

Kan değerlerime yeni baktırdım vitaminlerim normal. Testestoron seviyem normal. Yinede takviye vitaminler aldım ve kullanıyorum.

Danıştığım doktor prp ve mezoterapiye yönlendirdi saçlarını toplarız dedi. Ve xpeciayı tekrar kullanmamı tavsiye etti.

Aşırı derecede moralim bozuldu tek derdim eski halime dönmek sizce ne yapmalıyım. Saç ekimi için görüştüğüm her yer çok güzel ekim yaparız diyip esnaf ağzıyla beni ikna etmeye çalışıyor.

Sizce saçlarım döngüye girdiği içinmi döküldü.

Tecrübeli arkadaşlar varsa lütfen fikirleriniz benim için çok değerli.. Yaşım: 30

L

lastmorn

Üye
Sıklaştırma ekimini yapmanı önermem saçların yeterli seviyedeyse firmalar müşteri çekmek için ikna etmeye çalışır. Minoxilin güçlendirici etkisi azalmıştır. Saçların minoxil sonrası döneme alışması zaman alır. Genetik kaynaklı değilse zamanla düzelecektir. Xpecia yada biotin 5000 mcg kapsül 6 ay boyunca kullanman iyi olur. Saçların son durumunu gösteren resim eklersen daha doğru yorum yapabiliriz.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
S

Scatha

Üye
Hocam çok teşekkür ederim cevabınız ilginiz için.

Bu foto minox öncesi tepeden çekmedim ama tepe çok sık durumda.

Ekli dosyalar

• 1.png
    1.png
    2.7 MB · Gösterim: 47
S

Scatha

Üye
Görüştüğüm bir dr prp ve mezoterapinin faydası olacağını söyledi psikolojim aşırı düşük saç ekim yerleri devamlı gelin diyor siz ne önerirsiniz.Mezoterapi ve prp yi denemelimiyim. Mezoterapi ve prp nin de ciddi maliyeti var. Ama düzelicekse değer.

Son düzenleme:
L

lastmorn

Üye
Mezoterapi yada prp faydası olur ama düzenli yaptırman gerek geçici olarak faydasını görürsün yaptırmayı bıraktığın zaman dökülmeler başlar. Saç ekimine bu saç ile yaptırmanı önermem çünkü ilaç tedavisi ile toparlar. Eğer ilaç içmeyi düşünürsen dutasterid 3 güne 1 olabilir saçlara zararı olmaz, yavaş yavaş etkisini göstermeye başlar. Kullanma sıklığını azaltabilirsinde.

S

Scatha

Üye
Xpecia kullanıyorum ayrıyetten saw palmetto ekstreside aldım.
Dutas denemek istiyorum ama yan etkilerde bırakırsam çok döker diye çekiniyorum.

L

lastmorn

Üye
Xpecia kullanıyorum ayrıyetten saw palmetto ekstreside aldım.
Dutas denemek istiyorum ama yan etkilerde bırakırsam çok döker diye çekiniyorum.
Xpecia ve saw palmetto bitkisel ürünler xpecia içeriği iyi ama genetik dökülmeleri önlemede ne yazık ki etkisi yok denecek kadar az. Saw palmetto saça tek başına hiç etki etmez bu bitki zaten bilimsel kesin araştırmasıda yok. O yüzden saç derisindeki androjen aktivitesi varsa azaltmak için en yol antiandrojen kullanmak dutasterid, estradiol losyon ve biotin iyi bir kombinasyon. Avodart yan etki görmezsen devam edersin görersen kullanım aralığını uzatırsın. Senin saçlar için haftada 1 kullanım bile yeterli olabilir. Bi kaç ay saç dökülmeni takip et xpecia ile dökülmeler azalmazsa ilaç kullanman gerekir.

Son düzenleme:
S

Scatha

Üye
Hocam çok sagolun 2 hafta önce 1 seans prp yaptırdım yaklaşık 10 gündür de xpecia içiyorum 5 ay sonra tekrar başladım dökülme sıfırlandı diyebilirim elimi her attıgımda 1 veya 2 tel geliyor artık.Galiba bu dht nin saçlara zarar verme eşiği var gibi kimisinde saw palmetto bile durdurken kimisinde fin kimisinde dut işe yarıyor.
Benim korkum şu ki bu ilaçlara başladıktan sonra nereye kadar kullanılabilir karaciger ve böbreklerede zararının oldugunu okudum örnegin bir rahatsızlık çıktı ve bırakmak zorunda kaldık ya sonrası?
Dht azaldıgında yaş ilerlediginde bırakmak saçlarımızı koruyacakmı gerçekten merak konusu?

L

lastmorn

Üye
Bitkisel ilaçların yada vitaminlerin genetik dökülmeyi önlediğini düşünmüyorum etkisi varsada çok az seviyede hafif şiddetteki dökülmeleri önleyebilir.

Her ilacın zararı var bir tane ağrı kesici iç onun bile karaciğerden temizlenmesi 2 haftayı geçebiliyor. İlaç kullanımında sürdürülebilir kullanım gerek ilk aylar 3 güne 1 avodart kullanıldıysa 6 aydan sonra 4 güne 1, daha sonra saçları korumak için kullanım aralığı uzatılabilir. Yani bu şekil sağlığa zararı çok az seviyede olacak şekilde kullanılabilir. İlaç bırakmak zorunda kalınırsa yapacak bişey yok saçlar dökülme sürecine girer. Çok şiddetli dökülmelerde diğer türlü önlenmesi çok zor. Yaş ilerleyince dht azalması fark etmez hormon önleri döküp tepelerde çoğalmaya başlarsa az miktarda bile dht olsa o saçlar hemen dökülme sürecine girer.

S

Scatha

Üye
Peki anlamadığım bu işin eninde sonunda saç ekimi var peki neyin çabası bu saç ekimi yapılıp bu tedaviler gene denenebilir yani uzun süreli bir ilaç kullanımı vucuda zararı var bir gün elbet bırakılacak ve korunan saçlar dökülecekse erken dönemde saç ektirmek en mantıklısı gibi ileriki dönemde ikinci bir ekimde yapılabilir donör alana göre.

L

lastmorn

Üye
Peki anlamadığım bu işin eninde sonunda saç ekimi var peki neyin çabası bu saç ekimi yapılıp bu tedaviler gene denenebilir yani uzun süreli bir ilaç kullanımı vucuda zararı var bir gün elbet bırakılacak ve korunan saçlar dökülecekse erken dönemde saç ektirmek en mantıklısı gibi ileriki dönemde ikinci bir ekimde yapılabilir donör alana göre.
Varolan saçları yada dökülenleri geri getirdikten sonra tekrar dökülmesini önlemek için ilaç tedavisi daha kolay olur saç ekimi riskli bir operasyon çok yaptıran gördüm her ekim iyi olmuyor bence, ilk yıllar saçları koruyup sonraki yıllarda saç ekimi belki düşünülebilir. Şuanki düşüncem erken yaşta olsaydım avodartı en zararsız bir şekilde kullanıp estradiol losyon ilede çok daha iyi sonuçlar alabilirdim. Saçları korumak için yöntemi öğrenirsen ekime gerek kalmaz.

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

M
Cevaplar
2
Gösterim
402
My Precious
My Precious
M
V
Cevaplar
5
Gösterim
795
Burda
Burda
B
I
Cevaplar
6
Gösterim
1K
roronoa
roronoa
R
H
Cevaplar
3
Gösterim
641
seco
seco
S
B
Cevaplar
1
Gösterim
570
Bakbi92
Bakbi92
B
E
Cevaplar
2
Gösterim
346
Math
Math
M

Users who are viewing this thread

Yeni Konular

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
1
Çevrim içi ziyaretçiler
1
Toplam ziyaretçi
2
Robots
13

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt