Medohbiotin 5 mg Kullananlar Yorumları

• Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Uzman
  • 3K Görüntülenme
  • 7 Yorum
U

Uzman

Moderatör
Medohbiotin 5 mg Kullananlar Yorumları

Medohbiotin 5 mg kullananlar kullanıcı yorumları ne işe yarar yan etkileri nasıl kullanılır saça faydaları eczane fiyatı ne kadar hakkında açıklayıcı bilgiler. Biotin diğer adıyla B7 vitamini, saç, tırnak ve cilt yapısında bol bulunan keratin proteinin yapımında kullanılır. Biotin suda çözünebilen bir vitamindir. Halk arasında saç vitamini olarak bilinir. Başta cilt, saç ve tırnak yapısı olmak üzere bir çok dokunun oluşumu sırasında görev aldığı bilinen biotin vücutta farklı metabolizmaların işleyişi için ihtiyaç duyulan bir vitamindir. Biotin vitamini vücutta depolanmaz ve fazlası idrar yolu ile vücuttan atılır. MedoHbiotin 5mg tablet, saç dökülmesinin önlenmesinde, cilt, tırnak ve kas yapısının güçlenmesinde, seboreik dermatit ve derideki hiperkeratinizasyonun azalmasında, cildin soluk görünümü azaltılmasında, kuru ve pul pul görünümünün engellenmesin tedavisinde kullanılması faydalı olan bir vitamin türüdür. Biotin genelde ince telli saçlarda daha etkili olur saç tellerinin kalınlaşmasında faydalı olur. Günlük olarak sabah ve akşam yemeklerden sonra 2.5 mg biotin kullanmak saç kalınlığı artması, tırnak kırılması önlenmesi ve daha sıkı parlak bir cilt için etkisi olan bir vitamindir. Özellik dökülen saçları çıkarmak için yapılan tedavilere ek olark biotin alınımı tedaviden daha kısa zamanda sonuç alınmasını sağlar.

Medohbiotin Faydaları​

• Saç dökülmeleri, saç kayıplarıda ve ince telli saçları kalınlaştırmada,
  • Saç derisi ve ciltte ortaya çıkan seboreik dermatit, hiperkeratinizasyonda,
  • Kas kaybı ve ağrılarında,
  • Tırnak kırılmaları ve tırnak sağlığının bozulmasında,
  • Mukozanın korunmasına katkıda bulunur.
  • Enerji oluşum metabolizmasına katkıda bulunur.
  • Retinoid tedavisinde Biotindaz enzim seviyesinin azalmasında,
Biotindaz enzim eksikliğinde etkilidir.

Biotin Hangi Besinlerde Bulunur?​

En çok biotin vitamini içeren yiyecekler:
  • Yumurta sarısı
  • Organ et ürünleri (karaciğer ve böbrek gibi)
  • Badem, yer fıstığı, pekan cevizi ve fındık
  • Kuru yemiş yağları
  • Soya fasulyesi ve diğer baklagiller
  • Tam tahıllar
  • Karnabahar
  • Avokado
  • Muz
  • Mantar
  • Patates

Biotin Vitamini Saç Uzatır mı?​

Biotin vitamini 6 ay kullanımında saç uzama hızında artış ve saç kalınlığında gözle görülür derecede artış gösterdiği belirlenmiştir. Günde sabah ve akşam yemeklerde sonra 2.5mg veya günde sade 2.5 mg biotin almak etkisi olur.

Hamilelikte Biotin Kullanımı​

Hamilelik döneminde biotin kadınların ihtiyaç duyabileceği besinler arasındadır. Ender de olsa hamilelikte biotin eksikliği kadınlarda görülebilmektedir. Bazı folik asit takviyeleri bu sebeple hamilelere özel olarak biotin kullanımı ile desteklenmektedir.

Biotin Yan Etkileri​

Günde 5 mg biotin kullanımı ile ilgili herhangi bir yan etki bildirilmemiştir. Daha fazla dozda biotin kullanmak için bir doktora danışmak gerekir.
Medohbiotin fiyatı 5 mg 52 TL
Medohbiotin fiyatı 2.5 mg 32 TL

Medohbiotin 5 mg kullanıcı yorumları kullananlar varsa saçlarında etkisi olduğunu gören olumlu veya olumsuz düşüncelerini memnun kalıp kalmadığını konu altından yorum yazarlarsa kullanacak arkadaşlara ön bilgilendirme yapmış olur.

Alperen

Alperen

Üye
saç dökülmesi ve saç uzaması gibi sıkıntısı olan kişilerin kadınların ve erkeklerin ezbere saç tedavisi saç dökülmesi için ürün kullanmasına karşıyım abi çünkü neden niçin döküldüğünü bilmeden ürün kullanıp bu bana fayda vermedi bu beni olumsuz etkiledi gibi sonuçlarla karşılaşıyoruz. önce tahlil yaptırmalı

Alperen

Alperen

Üye
saç dökülmesine karşı tedavi amaçlı solgar biotin kullanan arkadaşımızın konusu bu konuya burdan bakabilirsiniz.

TIKLA - Solgar Biotin 5000 mcg Kullananlar

M

MamiForever

Üye
Ben 5 mg medobiotini ikiye kırıp günde sabah akşam yemeklerden sonra alıyordum 6 ay düzenli kullanırsanız saçlarda müthiş etki yapıyor acaip kalınlaştırıyor kuaförüm görünce saçlara ne yaptın böyle demişti :D

A

Alcapone

Üye
Bir dönem saçlarım çok fazla dökülüyordu 6 ay 5000 mcg biotin kullandım ciddi faydasını gördüm, yumak yumak saçlarım tararken 20-20 tel dökülüyordu. Kullandıktan sonra dökülmeler de azalmalar oluştu. Tek olumsuz yanı sakalları çok kalınlaştırdı hızlı uzama başlamıştı.

K

Kayra

Üye
Sosyal medya gruplarında saç ekimi sonrası medohbiotin , solgar biotin ve xpecia gibi takviye gıda ilaçları öneriliyor.

L

lastmorn

Üye
Benim sürekli kullandığım bir vitamim 5 mg tableti 2 parçaya bölüyorum günde 2.5 mg alıyorum saçları inanılmaz kalınlaştırıyor.

B

byburkay

Üye
Bende medohbiotin ile avodart kullanıyorum başlayalı 4 ay oldu saçlarım baya güçlendi avodart yan etki yapmıyor ama çok etkili gerçekten

Medohbiotin 5 mg Kullananlar Yorumları.jpg

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

A
Cevaplar
1
Gösterim
148
Leron
Leron
L
S
Cevaplar
2
Gösterim
188
Execuvite
Execuvite
E
R
Cevaplar
0
Gösterim
298
Realty
Realty
R
P
Cevaplar
1
Gösterim
259
Vedat
Vedat
V
S
Cevaplar
1
Gösterim
338
Noob33
Noob33
N
C
Cevaplar
3
Gösterim
485
lastmorn
lastmorn
L

Users who are viewing this thread

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
0
Çevrim içi ziyaretçiler
2
Toplam ziyaretçi
2
Robots
11

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt