Biotin günde kaç mg alınmalı?

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Chemist
  • 353 Görüntülenme
  • 3 Yorum
C

Chemist

Üye
Mesajlar
77
Tepkime puanı
1
Biotin günde kaç mg yada mcg alınmalı bu konuda ne olarak şunları söyleyebiliriz, biotin, aynı zamanda B7 vitamini olarak da bilinen bir vitamindir ve vücudun sağlıklı saç, cilt ve tırnaklar gibi yapılarının yanı sıra karbonhidrat, protein ve yağ metabolizmasını düzenlemede önemli bir rol oynar.

Yetişkinler için genellikle günlük olarak 30 mcg - 100 mcg biotin önerilir. Ancak, bazı durumlarda (örneğin gebelik veya emzirme döneminde veya belirli sağlık koşulları varsa) daha yüksek dozajlar gerekebilir. Sağlık profesyonelleri, kişisel durumunuza ve ihtiyaçlarınıza göre uygun dozu belirlemek için size yardımcı olabilir. Biotinin fazlası vücutta herhangi bir yan etki sebep olmaz ancak fazla miktarlarda almak yani 5 mg'den (5000 mcg) sonra 10 mg 20 mg gibi Biotin alımı vücut tarafından fazlası atılacağı için bu oranlara gerek duyulmaz. Biotin saç sağlığı için oldukça faydalıdır saç incelmesini tersine çevirir normal saç dökülmelerini azaltır Yeni küçük çıkacak olan ayva türleri hızlı uzamasını sağlar aynı zamanda göz sağlığı ve cilt sağlığına da çok önemli faydaları bulunmaktadır. Mevcut saç tedavinize Biotin vitamini eklemenizi önerebilirim. Ancak şunu da bilmek lazım genetik saç dökülmelerini önlemede ciddi derecede bir etkisi yoktur sadece var olan saçları kalınlaştırır sağlığını korur.

Bununla birlikte, herhangi bir vitamin veya takviye kullanmadan önce sağlık uzmanınızla konuşmanız önemlidir.
 
L

lugano

Üye
Mesajlar
53
Tepkime puanı
1
En ideali günde 2.5 mg fazlasını vücut atıyor gerek yok
 
S

Sercan

Üye
Mesajlar
9
Tepkime puanı
0
Slm arkadaşlar saç dökülmesi için biotin kullananlar var mı? Medohbiotin, xpecia, solgar gibi? Saç kalınlaşması ve dökülmeye faydası oldu mu?
 
L

lastmorn

Üye
Mesajlar
206
Tepkime puanı
24
2500 mcg biotin yeterlidir fazlası gereksiz alım olur zaten vücut fazlasını atıyor günlük ihtiyaçta 50 mcg
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

R
Cevaplar
0
Gösterim
190
Realty
Realty
R
P
Cevaplar
0
Gösterim
127
Pharmacy
Pharmacy
P
S
Cevaplar
1
Gösterim
254
Noob33
Noob33
N
P
Cevaplar
2
Gösterim
246
Aydem
Aydem
A
A
Cevaplar
3
Gösterim
293
Kinaght
Kinaght
K
G
Cevaplar
1
Gösterim
151
Mirage
Mirage
M

Users who are viewing this thread

Yeni Konular

Sponsor Bağlantı

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
5
Çevrim içi ziyaretçiler
2
Toplam ziyaretçi
7
Robots
17

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt