D vitamini eksikliği saç dökülmesi yapar mı?

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Pharmacy
  • 88 Görüntülenme
  • 0 Yorum
P

Pharmacy

Üye
Mesajlar
34
Tepkime puanı
0
D vitamini eksikliği bir çok insanda farkında olmadan saç dökülmesine neden olabilir hatta erkeklerde kelliğe bile katkıda bulunan önemli bir sorundur. D vitamini, vücut için önemli bir vitamin olup, kemik sağlığı, bağışıklık sistemi fonksiyonu ve saç büyümesi gibi birçok biyolojik işlevi destekler. D vitamini eksikliği, saç foliküllerinin (saç köklerinin) sağlıklı bir şekilde büyümesini engelleyebilir ve saç dökülmesine yol açabilir.

D vitamini eksikliği, genellikle güneş ışığından yeterince D vitamini sentezlenmediğinde veya yetersiz beslenme durumunda ortaya çıkar. Ayrıca bazı sağlık sorunları, bağırsak sorunları veya D vitamini emilimini etkileyen diğer faktörler de eksikliğe katkıda bulunabilir.

D vitamini eksikliği olan kişilerde saç dökülmesi, saçın incelmesi, kırılganlaşması ve saç derisi problemleri sıkça görülebilir. Bununla birlikte, saç dökülmesi yalnızca D vitamini eksikliği ile ilişkili değildir. Saç dökülmesinin birçok farklı nedeni olabilir, bu nedenle saç dökülmesi sorunuyla karşılaşıyorsanız bir doktora danışmanız önemlidir. Doktorunuz, saç dökülmesinin altında yatan nedeni belirleyebilir ve uygun tedaviyi önerebilir.

Arkadaşlar szin görüşleriniz nedir bu konuda d vitamini eksikliği saç dökülmesi yapar mı? Ekstra olarak d vitamini almaya gerek var mıdır?
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

R
Cevaplar
0
Gösterim
107
Realty
Realty
R
S
Cevaplar
1
Gösterim
159
Noob33
Noob33
N
C
Cevaplar
3
Gösterim
282
lastmorn
lastmorn
L
P
Cevaplar
2
Gösterim
204
Aydem
Aydem
A
A
Cevaplar
3
Gösterim
226
Kinaght
Kinaght
K
G
Cevaplar
1
Gösterim
118
Mirage
Mirage
M

Users who are viewing this thread

Sponsor Bağlantı

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
40
Çevrim içi ziyaretçiler
24
Toplam ziyaretçi
64
Robots
9

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt