Loprox Şampuan Kullanıcı Yorumları

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi tarcin
  • 6K Görüntülenme
  • 3 Yorum
tarcin

tarcin

Üye
Mesajlar
62
Tepkime puanı
0
Loprox Şampuan Kullanıcı Yorumları


Loprox şampuan saçlarda aşırı yağlanma oluşması, mantar önleyici kullananlar kullanıcı yorumları bu şampua ne işe yarar loprox şampuan saç dökermi sürekli kullanılırmı saçta kepeklenmeyi önlermi kabuklanma kaşıntıya iyi gelirmi nasıl kullanılır eczane fiyatı hakkında bilgiler. Loprox şampuan % 1.5 100 ml kullanma talimatı kullanıcı yorumları. Loprox şampuan etkin madde olarak siklopiroks olamin içerir, bu madde saçlı deri üzerinde oluşan yağlanma, egzama, saçkıran, seboreik dermatit (yağlı egzama olarak bilinen deri hastalığı), ve mantar enfeksiyonlarını (tinea kapitis) iyileştirmek ve tedavi etmek için kullanılan medikal bir şampuandır. Siklopiroks olamin saçlı derinin mantar enfeksiyonlarına karşı haricen kullanılan ve topikal antifungaller olarak adlandırılan ilaçlı şampuanlar grubuna dahildir. Bu şampuan mantarların cilt üzerinde çoğalmasını ve büyümesini ortadan kaldırır. İçeriğinde kortizon yoktur. Mantar enfeksiyonları iyileşmesi zor olan inatçı saçlı deri hastalıklarıdır ve bu rahatsızlıkları normal market şampuanları ile geçirmek olanaksızdır. Mantar hastalığı ilk zamanlar iyileşse veya tamamen geçse bile belli bir süre sonra kendliğinden tekrar ortaya çıkabilir. Şampuan içerisindeki siklopiroks olamin mantar öldürücü özelliği olan etkili bir cilt ürünüdür ve tedavi etmede oldukça etkilidir. Aynı zamanda mantar enfeksiyonunun sebep olduğu kepek, saç derisi kabuklanması, saç dökülmesi gibi problemleri de azaltmakta yardımcı olur. Saç diplerinin kaşınmasını ortadan kaldırır.

Loprox şampuan


Loprox Şampuan Nasıl Kullanılır ?​

Mantar enfeksiyonu için üretilen ilaçlı şampuanı doktor tavsiyesi üzerine kullanmanız mutlaka önemlidir. Kendi isteğiniz doğrultusunda medikal bir şampuan kullanmak fayda yerine size zarar getirebilir. Doktorunuz size şampuanın nasıl kullanılacağı konusunda bilgi verecektir. Saçlarınızı ilk önce ılık bol su ile ıslatın ve bir miktar şampuanı avucunuza dökün 2-3 dakika ile saçlarınızı yıkayın. İkinci yıkamada saçlarınızı 5 dakika süre ile yıkayıp saç derisini hafifçe masaj hareketleri yaparak yıkayın ve bol su ile durulayın. Aşırı sıcak su ile saç yıkamaktan kaçının. Haftada 4 kez kullanımı önerilmektedir. Önerilen tedavi süresi 4 haftadır. Doktorunuzun önerisi üzerine daha fazla süre ile de kullanabilirsiniz. Mantar enfeksiyonu hastalığınız iyileşse bile şampuan kullanımını bırakmayın tedavi reçetenizde belirtilen kullanım süresine mutlaka uyun. Kullanmadan önce ön bir araştırma yapmanız önerilir.

Loprox Şampuanı Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler​

12 yaşından küçük çocuklarda etken madde siklopiroks olamin’e veya loprox’un içindeki yardımcı maddelerden herhangi birine karşı alerjik reaksiyon durumu var ise kullanmayın.
Diğer şampuanlarda olduğu gibi gözlerle temas ettirilmemelidir. Temas ettiğinde ise bol su ile yıkanmalıdır.
Ender olmakla birlikte loprox şampuan kullanımı sırasında saç dökülmesinde artış görülebildiği bildirilmiştir.
Loprox şampuan ciltte tahrişe neden olabilir eğer tahriş oluşur ve devam ederse tedavi kesilmelidir.
Bölgesel yanma hissi, kızarıklık, ciltte tahriş oluşabilir.

Hamilelikte Kullanımı

Şampuanı kullanmadan önce doktorunuza ya da eczacınıza danışınız. Loprox şampuanın hamile kadınlarda güvenliliği üzerine herhangi bir bilgi bulunmamaktadır. Bu şampuan gerekli olmadıkça gebelik döneminde kullanılmamalıdır.

Bu şampuan reçeteli ya da reçetesiz olarak alınabilir. Devlet tarafından ödenmeyen bir şampuandır. Loprox şampuan yalnızca eczanelerde satılır 2021 yılı fiyatı 42.38 tldir.

Saç yağlanması için loprox şampuan kullanan arkadaşlar yorumlarını deneyimlerini etkisi hakkındaki görüşlerini kullanıcılarımız ile paylaşabilirler. Bu şampuanın saçlarda faydasını ya da olumsuz etkileri memnun kalıp kalmadığınızı bu başlık altından paylaşırsanız kullanacak arkadaşlara yardımcı olmuş olursunuz.
 
Adriano10

Adriano10

Üye
Mesajlar
23
Tepkime puanı
0
Şampuan olarak o kadar temizleyici var ki içerik olarak kontrol gerekiyor zararlı ürünlerden tutun herşey var içlerinde
 
life

life

Üye
Mesajlar
51
Tepkime puanı
2
Doktor haricinde kafamıza göre kullanamazmıyız?
 
R

Rulez

Üye
Mesajlar
11
Tepkime puanı
0
Kullan sorun olmaz ben kullandım hiçbişey olmadı
 

Users who are viewing this thread

Yeni Konular

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
0
Çevrim içi ziyaretçiler
1
Toplam ziyaretçi
1
Robots
14

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt