Dht Önleyici Yakı Otu Saç Çıkarır mı?

• Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Filozof
  • 924 Görüntülenme
  • 8 Yorum
Filozof

Filozof

Üye
Yakı otunun çok fazla bilinmeyen güçlü bir 5 alpha redüktaz inhibitörü olduğu andro genetik alopeside önleyici etkileri bulunduğu bir kaç araştırmada yayınlaşmıştır. Yakı otu bitkisi ile hazırlanan çay DHT hormonu azaltıcı tesiri vardır. Dht BPH prostat büyümesine, iltihap oluşmasına sebep olduğu yapılan bilimsel araştırmalarda tespit edilmiştir. Yakı otu çayı içerdiği bileşenlerle bilim adamlarının araştırmaları sonucu anormal prostat büyümesini engellediği kanıtlanmıştır. Yakı otu küçük çiçekleri olan anti-inflamatuar, antibakteriyel etkisi ile vücutta dokularda bulunan serbest radikalleri yok edici özellikler taşır. Bu bitki çayını kullanmaya başlanıldıktan sonra prostat hastalığı olan kişilerde gece tuvalete gitme isteğinde ciddi azalmalar olduğu görülmüştür.

Pretoria Üniversitesinin 2006 yılında yaptığı çalışmada antioksidan, anti-inflamatuar ve antibakteriyel etkisi bakımından BPH ve prostatit tedavisinde yakı otu ekstresi in diğer bitki kullanımlarına göre daha çok etkisi olduğu kanıtlanmıştır.

Yakı otu içeriğindeki bileşenler idrar yolları ve mesanede oluşan rahatsızlıklar için de yüksek derecede faydası vardır. Özellikle kırk yaş ve üstü erkeklerde DHT hormonu nedeniyle oluşan prostat büyümesi yaşla birlikte büyümesi dahada hızlanır bunun yanı sıra DHT hormonu saç dökülmesinede sebep olur. DHT hormonu erkeklerde 30 yaşından sonra vücuda çok fazla bir artısı olmaz. Bu hormon seviyesinin düşürülmesi hem prostat hem de saç dökülmesinde oldukça faydalı olacaktır. Yakı otu çayı sağlıklı bir vücut içinde faydası bulunmaktadır iltihap giderici ve spazm çözücü özellikleri bulunur. Sistematik dolaşımda ve organlarda bulunan toksinlerin atılmasına yardımcı olur. Boğazda oluşan öksürüğü giderir ve nefes darlığı, astım hastalarında rahatlama sağlar.

Arkadaşlar başka bir siteden aldım yakı otunun DHT önleyici etkisi varmış saç dökülmesini azaltıp yeni saç oluşumunda çok yönlü faydaları olduğu dokularda 5 alfa redüktaz enzimini durdurucu ve saç köklerini rahatlatıcı etkisi bulunuyormuş. Tedavimize yakı otu çayı eklesek fayda sağlarmıyız ne dersiniz.

M

mustafaa

Üye
Yakı otunun çok fazla bilinmeyen güçlü bir 5 alpha redüktaz inhibitörü olduğu andro genetik alopeside önleyici etkileri bulunduğu bilşnir. Yakı otu bitkisi ile hazırlanan çay DHT hormonu azaltıcı tesiri vardır. Dht BPH prostat büyümesine, iltihap oluşmasına sebep olduğu yapılan bilimsel araştırmalarda tespit edilmiştir. Yakı otu çayı içerdiği bileşenlerle bilim adamlarının araştırmaları sonucu anormal prostat büyümesini engellediği kanıtlanmıştır. Yakı otu küçük çiçekleri olan anti-inflamatuar, antibakteriyel etkisi ile vücutta dokularda bulunan serbest radikalleri yok edici özellikler taşır. Bu bitki çayını kullanmaya başlanıldıktan sonra prostat hastalığı olan kişilerde gece tuvalete gitme isteğinde ciddi azalmalar olduğu görülmüştür.

Pretoria Üniversitesinin 2006 yılında yaptığı çalışmada antioksidan, anti-inflamatuar ve antibakteriyel etkisi bakımından BPH ve prostatit tedavisinde yakı otu ekstresi in diğer bitki kullanımlarına göre daha çok etkisi olduğu kanıtlanmıştır.

Yakı otu içeriğindeki bileşenler idrar yolları ve mesanede oluşan rahatsızlıklar için de yüksek derecede faydası vardır. Özellikle kırk yaş ve üstü erkeklerde DHT hormonu nedeniyle oluşan prostat büyümesi yaşla birlikte büyümesi dahada hızlanır bunun yanı sıra DHT hormonu saç dökülmesinede sebep olur. DHT hormonu erkeklerde 30 yaşından sonra vücuda çok fazla bir artısı olmaz. Bu hormon seviyesinin düşürülmesi hem prostat hem de saç dökülmesinde oldukça faydalı olacaktır. Yakı otu çayı sağlıklı bir vücut içinde faydası bulunmaktadır iltihap giderici ve spazm çözücü özellikleri bulunur. Sistematik dolaşımda ve organlarda bulunan toksinlerin atılmasına yardımcı olur. Boğazda oluşan öksürüğü giderir ve nefes darlığı, astım hastalarında rahatlama sağlar.

Arkadaşlar başka bir siteden aldım yakı otunun DHT önleyici etkisi varmış saç dökülmesini azaltıp yeni saç oluşumunda çok yönlü faydaları olduğu dokularda 5 alfa redüktaz enzimini durdurucu ve saç köklerini rahatlatıcı etkisi bulunuyormuş. Tedavimize yakı otu çayı eklesek fayda sağlarmıyız ne dersiniz.
Bunu bende duymuştum ve düşünüyorum yakı otu çayını , ne dersiniz üstatlar

Alperen

Alperen

Üye
M

mustafaa

Üye
@mustafaa ben günlük aspirin almayı hatta şampuanıma atmayı düşünüyorum @GÖKDEMİR üstad ne der bilmiyorum bu konuya
Evet dostum aspirini de başka bı yerde okumuştum burda da okudum ben risk almayıp şampuana aticam oral düşünmüyorum , şimdi Gökdemir abi daha iyi bilir bunları , madem yaşımız küçük olduğu için antiandrojen şeyleri kullanamıyoruz bari bı umut bunlar bı işe yarar
ben şuan
günlük 5 mg biotin+10mg çinko takviyesi ketoral krem
bir fincan yeşil çay ,
yakı otu çayıni da ekledim
dermaroller
bide kafein losyon var

GÖKDEMİR

GÖKDEMİR

Moderatör
Düz aspirin sürekli oral kullanılmaz mide zarını delebilir, coraspirin 100, 300 mg'lik var ama saç dökülmesini önlemede yetersiz kalır genç yaşta sürekli oral kullanılmaz bunlar..

Topikal olarak E vitamini ile aspirin karışım yapılarak kullanılabilir

M

mustafaa

Üye
Düz aspirin sürekli oral kullanılmaz mide zarını delebilir, coraspirin 100, 300 mg'lik var ama saç dökülmesini önlemede yetersiz kalır genç yaşta sürekli oral kullanılmaz bunlar..

Topikal olarak E vitamini ile aspirin karışım yapılarak kullanılabilir
Dediğiniz e vitamini ile aspirin kombinasyonu etkiliyse tarifi var mıdır gelebilir mi

GÖKDEMİR

GÖKDEMİR

Moderatör
Evigen ampül ile yapılabilir yan etkilerini araştırmak gerek ikiside kan inceltici

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Filozof

Filozof

Üye
Bunu bende duymuştum ve düşünüyorum yakı otu çayını , ne dersiniz üstatlar
Yakı otu çayı kullanmadan bilinmez ama etkisi olsa çoktan yaygınlaşırdı bence kullanmak istersen hazırlanışı şu şekilde;

Küçük bir cezve içinde 1 tatlı kaşığı yakı oto katılır 5 dk kaynatılır ocağın altı kapatılır, 10mdk demlemeye bırakılır ve demlenince süzülür. Günlük taze olarak aç karnına sabah ve akşam yemeğinden yarım saat önce günde iki defa bir bardak içilir.

A

Alipoyraz

Üye
Doğal dht blockerların etkisi uzun süreli kullanılırsa etki ediyor bildiğim kadarıyla. O yüzden Norwood 3 olmadan önce hemen finasteridi pas geçip dutasteride başladım. Yoksa bitkiseller etkisi olana kadar kel kalırım.

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

K
Cevaplar
3
Gösterim
76
Aydem
Aydem
A
B
Cevaplar
1
Gösterim
159
PLAYMAKERS
PLAYMAKERS
PLAYMAKERS
B
Cevaplar
4
Gösterim
312
berke_gungorr
berke_gungorr
B
H
Cevaplar
4
Gösterim
344
bilgilikel
bilgilikel
B
D
Cevaplar
0
Gösterim
270
dogalsacekimi
dogalsacekimi
D
F
Cevaplar
5
Gösterim
524
berke_gungorr
berke_gungorr
B

Users who are viewing this thread

Yeni Konular

Sponsor Bağlantı

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
40
Çevrim içi ziyaretçiler
21
Toplam ziyaretçi
61
Robots
17

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt