Zix Losyon Kullananlar var mı?

Zix Losyon Kullananlar var mı?

Hangi B6 vitaminini kullanmamız gerekiyor
7 6
1
Türkiye'deki çinko kapsullerin içindeki çinko türü orjinal zixteki gibi değilmiş galiba
0

Uzman

Üye
Uzman Üye
Katılım
18 Haziran 2021
Konular
0
Mesajlar
75
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
  • #3
Piridoksal 5 fosfat B6 vitamininin en aktif formu olarak geçiyor. Her B6 vitamini olmuyor ürün açıklamasında Pridokdsal P-5-P Fosfat yazması önemlidir.

Çok fazla bir ürün çeşitliliği yok şöyle bir şurup formu var. Açıklamasında içerik bilgisi 1 ml = 10 mg buda 100ml = 1000mg oluyor kullanımı baya uzun süre gider. Losyon içine 12 ml katıp seyreltme yapılarak üzerine çinko ve azelaik asit katılarak hazırlanabilir diye düşünüyorum. Kullanımı saç için uygun olurmu denemeden bilemeyiz. N11'de fiyatı 75 TL kullanmaya değer mi bilemeyiz.

 
0

emreural

Yeni Üye
Üye
Katılım
18 Haziran 2021
Konular
0
Mesajlar
17
Yaklaşık 8 aydır zix losyon kullandım içine azelaik asit ve arginine katılmadan yapılıyordu gördüğüm kadarıyla dökülme üzerinde etkisi yok, saçlarımın dökülmesi devam ediyor.
 
0

Uzman

Üye
Uzman Üye
Katılım
18 Haziran 2021
Konular
0
Mesajlar
75
Arkadaşlar forumda zix losyon daha önceden kullananlar var mı? Yabancı bir forumda gezerken gördüm kullanıcının birisi önceki yıllarda böyle bir losyon yapıp kullanmış ve saç dökülmesini önlemede olumlu yönde çok etkili sonuçları olduğundan bahsetmiş. Zix losyon 3 maddenin karışımıyla yapılan kıl köklerinde DHT hormonunun baskılayıcı etkilerini ortadan kaldıran bir formüle sahiptir. Losyon içine katılan 3 ana etken madde olan çinko sülfat, azelaik asit ve pridoksal 5 fosfat in-vitro testi ile yapılan çalışmalarda yüksek oranda çinkonun 5-α-redüktaz enziminin saç köklerinde oluşmasını tamamen engellediği , düşük oranlarda bile çinko ile b6 vitaminin ise DHT miktarını %88 oranında azalttığı görülmüştür.

Çinko sülfat, pridoksal 5 fosfat, azelaik asit ve beta-sitosterol saç dökülmesini önlemede sinerjik etki yaparak incelmiş saçların daha dolgun, sağlıklı uzaması ve uzamayan saçlarda uyarıcı etki yaparak folikül ömrünü uzattığı çalışmalar ile görülmüştür. Bu doğan bileşenler DHT üretimini azalttığı kök hücrelerinde alıcı androjen reseptörlerini bloke ederek, bağlanmalarını sınırladığı ve saç foliküllerinin gençleşme döngüsünü başladığı kanıtlanmıştır. Bu bileşenlerin saç dökülmesinin azaltmadaki ilk etkisi üç veya dört ay sonra fark edilmeye başlanır. Losyonun kullanılmaya devam edilmesi ile birlikte altı ila dokuz aylık kullanımdan sonra yeni saç çıkışları mevcut saçlarda kalınlaşma oluşması gözle görülür derecede olacaktır. Kullanım sonuçları 12 ila 18. aylarda zirve noktasına ulaşır ve mevcut saç uzamaları sağlığını koruyacaktır. Bu maddeler ile yapılan losyon erkekler ve kadınlar tarafından hiçbir yan etki göstermeden rahatlıkla kullanılabilir. Zix losyon yapımı tarifi 100ml için;
  • Etil Alkol 20 ml %70
  • Çinko Sülfat 120 mg
  • Piridoksal 5 Fosfat (P5P) 120 mg (B6 Vitamininin aktif koenzim formudur)
  • Azelaik Asit 4 gr
  • Arginine 5 gr
  • Hint Yağı 10 damla
  • Propilen Glikol 20 ml (Çözünme sağlayıcı)
  • Distile Su 60 ml
Şişe içine 20 ml etil alkol katıyoruz üzerine çinko sülfat ekliyoruz alkolde çözünmesini sağladıktan sonra üzerine 10 damla hint yağı ilave ediyoruz bu yağda çözündükten sonra propilen glikol ekliyoruz ve hafifçe sağ sol olacak şekilde çalkalıyoruz. Üzerine azelaik asit ekleyip 20 dakika bekleyin. Süre sonunda sonra şişeye tam dolum yapmadan distile su ekliyoruz sonra piridoksal 5 fosfat ilave edip şişe tamamını doldurup kapatıyoruz. Kuvvetlice çalkalayıp 12 saat bekletip sabah akşam temiz saç derisine 1-2 ml arası saç diplerine damla şeklinde damlatıp hafifçe losyonu kurutmadan deriye yayıyoruz. Daha önceden zix losyonu deneyen kullananlar varsa saç dökülmesini önlediği ya da dökülen saçları çıkarttığını gören bilen konudan yorumlarını ve resimlerini paylaşırsa herkes için faydalı olacaktır.
 
0

mustafaa

Üye
Üye
Katılım
20 Haziran 2021
Konular
0
Mesajlar
205
Evet bunu da bir ay kadar kullanmıştım o ara sınav olayı girdiği için devamlılık saglayamadim bıraktım ben distile su kolonya çinko ve B6 vitamini ile hazırlamıştım dökülmeleri kesmedi ama sanki saç derisi biraz rahatladı gibiydi belki de 1 ay yeterli bir süre değildi
 
0

Edgar

Yeni Üye
Üye
Katılım
5 Haziran 2021
Konular
0
Mesajlar
19
Önceden yapmayı düşünüyordum fırsat bulamadım saçlara faydası olmasa bile zararı da olmaz çinko ve b6 en azından saçların ihtiyaç duyduğu şeyler
 

Users who are viewing this thread

Üst Alt