Zinxx 50 mg Kapsül Çinko Ne İşe Yarar

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Uzman
  • 6K Görüntülenme
  • 0 Yorum
U

Uzman

Moderatör
Mesajlar
107
Tepkime puanı
2
Zinxx 50 mg kutu içinde 40 adet kapsül vardır, bu ürün çinko sülfat içeren bir gıda takviyesidir. Genelde vücudunda yetersiz çinko bulunan yada kan test sonucunda yetersiz çinko değerleri olduğu tespit edilmiş kişilerde takviye amacıyla kullanılır. Çinko yetersizliğine bağlı olarak gelişen semptomlarda, çinko emilim bozukluğu ve vücutta aşırı derece bakır düzeyi düşük olduğu kan testlerinde tespit edilmiş kişilerde tedavide etkinlik gösterir. Çinko eksikliği çok fazla görülen bir durum değildir bu yüzden eğer eksiklik olduğunu düşünüyorsanız doktora muayene olunmalı gerektiği taktirde ek çinko alımı yapılmalıdır. Çinko sülfat kullanmadan önce bilmeniz gereken bazı bilgiler vardır. Çinko mineraline karşı alerjik durumuz var ise bu ürünü kullanmayın. Bağışıklık sistemi, kan şekerinde denge sağlanması, hormonların dengelenmesi, kaslar ile iskelet sisteminin güçlenmesine, cilt ve mukoza zarlarının korunmasına, karaciğeri, göz sağlığı, kan damarlarını ve kalbi etkileyen hastalıkların oluşmasını önlemek ve sindirime yardımcı olarak günlük olarak doktorunuzun reçete ettiği şekilde belirlenen oranlarda alınmalıdır. ZINXX kapsül 12 yaşından küçük çocuklara verilmemelidir. Eğer yüksek dozda demir içeren ürün yada gıdalar alıyorsanız çinkonun emilimini azaltacağından bu ürünle birlikte kullanılmamalıdır.

Çinko içeren ürünler genelde yanlış bir şekilde kullanılır. Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre, bir çok ilaç, vitamin, mineral yada bitkisel ekstrelerin yüzde ellisi doğru ve uygun olmayan biçimde reçete edilerek satılmaktadır. İlaçları hastaların %50'si doğru bir şekilde kullanamamaktadır. Gereksiz ilaç ve vitamin takviyesi tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de gereksiz ve yanlış kullanımı toplumumuzu etkileyen önemli bir problemdir. Tedaviye veya ihtiyaca göre hastaların akılcı uygun olmayan kullanımları, ilaç etkileşimleri, kişilerin bir takım ilaçlara karşı direnç göstermesine hastalıkların iyileşmesinin uzamasına yada tekrarlanmasına, advers olayının görülmesinin artışına bu sebeple de tedavi masraflarının artmasına neden olur.

Zinxx 50 mg Kapsül Çinko Ne İşe Yarar.jpg
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

R
Cevaplar
0
Gösterim
171
Realty
Realty
R
P
Cevaplar
0
Gösterim
116
Pharmacy
Pharmacy
P
S
Cevaplar
1
Gösterim
240
Noob33
Noob33
N
C
Cevaplar
3
Gösterim
341
lastmorn
lastmorn
L
P
Cevaplar
2
Gösterim
240
Aydem
Aydem
A
A
Cevaplar
3
Gösterim
286
Kinaght
Kinaght
K

Users who are viewing this thread

Yeni Konular

Sponsor Bağlantı

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
28
Çevrim içi ziyaretçiler
28
Toplam ziyaretçi
56
Robots
19

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt