Youplus Vitamin C Çinko Propolis Kullanıcı Yorumları

 • Başlangıç tarihi
 • Konu Sahibi Flower
 • 375 Görüntülenme
 • 1 Yorum
Flower

Flower

Üye
Mesajlar
24
Tepkime puanı
0
Youplus vitamin c çinko propolis faydaları etkileri kullanıcı yorumları hakkında bilgiler. Uzmanlar, C vitamininin en güvenli ve en etkili besinlerden biri olduğunu söylüyor. Soğuk algınlığının tedavisi olmasa da, C vitamininin faydaları arasında bağışıklık sistemi eksikliklerine, kardiyovasküler hastalıklara, doğum öncesi sağlık sorunlarına, göz hastalıklarına ve hatta cilt kırışmasına karşı koruma sayılabilir. Yetişkinler için tolere edilebilir üst alım seviyesi (veya muhtemelen zarar vermeyecek bir günde alabileceğiniz maksimum miktar) günde 2000 mg'dır. 10 yıl boyunca 100'den fazla araştırmaya bakan Önleyici ve Alternatif Tıp Seminerlerinde yayınlanan yeni bir çalışma, C vitamininin olası faydalarının büyüyen bir listesini ortaya çıkardı.

Michigan Üniversitesi'nden MD, MPH, araştırmacı araştırmacı Mark Moyad, " C vitamini büyük ilgi gördü ve bunun iyi bir nedeni var. C vitamininin yüksek kan seviyeleri genel sağlık için ideal beslenme belirteci olabilir" diyor. "C vitaminini ne kadar çok incelersek, kardiyovasküler, kanser, felÇ , göz sağlığı ve bağışıklıktan daha uzun yaşamaya kadar sağlığımızı korumada ne kadar çeşitli olduğunu daha iyi anlıyoruz. Ama, diye belirtiyor Moyad, ideal dozaj, önerilen diyet ödeneğinden daha yüksek olabilir.

Günlük Ne Kadar C Vitamini Yeterlidir?​

Moyad ve meslektaşlarının incelediği çalışmaların çoğu, sağlık sonuçları elde etmek için günlük 500 miligram C vitamini kullandı. Bu, yetişkinler için günde 75-90 miligramlık BKİ'den çok daha yüksek. Moyad, bol miktarda meyve ve sebze yiyemiyorsanız, tüm faydaları elde etmek için C vitamini içeren bir besin takviyesi almanız gerekebileceğini söylüyor. Beş porsiyon meyve ve sebze yemenin yanı sıra günde 500 miligram almayı öneriyor .

Moyad, Çoğu insan için ihtiyaç duyulan meyve ve sebze porsiyonlarını tutarlı bir şekilde tüketmek pratik değil, oysa günde bir kez takviye almak güvenli, etkili ve yapması kolay diyor. Ayrıca yetişkinlerin sadece %10 ila %20'sinin günde önerilen dokuz porsiyon meyve ve sebze aldığını belirtiyor .

Moyad, bazı türlerin mideyi tahriş edebilmesi dışında, 500 miligramlık bir takviye almanın gerçek bir dezavantajı olmadığını söylüyor . Bu nedenle vitaminin asidik olmayan, tamponlanmış bir formunun alınmasını tavsiye ediyor. C vitamini için güvenli üst sınır günde 2.000 miligramdır ve günde 500 miligram almanın güvenli olduğuna dair güçlü kanıtlar içeren harika bir geçmişe sahiptir diyor.

Çinko Takviyelerinin 7 Potansiyel Faydası​

Bazı insanlar için çinko takviyeleri, soğuk algınlığı süresini kısaltmaya, kan şekeri düzeylerini yönetmeye ve kalp sağlığını iyileştirmeye yardımcı olabilir. Bilmeniz gereken bazı riskler de var. Kaat Zoetekouw/Stocksy Çinko eksikliği riski altında değilseniz, muhtemelen çinko alımınızı fazla düşünmemişsinizdir. Bunun nedeni, vücudun çok fazla çinkoya ihtiyaç duymamasıdır ve çoğu insan, Mount Sinai'ye göre diyetleri ve bir multivitamin yoluyla yeterince çinko elde edebilir .

Ulusal Sağlık Enstitüleri'ne (NIH) göre yetişkin kadınlar için önerilen diyet yardımı günde 8 miligram (mg) ve erkekler için 11 mg'dı. Bu miktar, karides, balık, istiridye, buğday tohumu, et, ayçiçeği çekirdeği, ceviz, kabak çekirdeği, badem, ceviz, süt, yumurta, badem gibi çinko açısından zengin gıdalardan veya takviyelerden gelebilir .

Bununla birlikte, ek formda daha yüksek dozlarda çinko almanın belirli bireyler için belirli faydalar sağlayabileceğini öne süren bazı araştırmalar vardır.

Bu kanıtların çoğu, çinkonun yiyeceklerden gerçekçi olarak bekleyebileceğinizden çok daha yüksek dozlarda tüketilmesini içerir. Çevre sağlığı uzmanı ve Balance One Supplements danışmanı Trista Best, RD, MPH , her gün birkaç balık, badem, yumurta yemediğiniz sürece günde 40 mg'dan fazla çinko almanın zor olacağını söylüyo.

NIH'ye göre günde 40 mg çinkonun güvenli kabul edilen tolere edilebilir üst sınır olduğunu belirtmekte fayda var, ve aşırıya kaçabilir diye belirtiyor. Dikkat çok fazla çinko tüketmek bakır eksikliği veya anemi gibi sorunlara yol açabilir.

Hartford, Connecticut merkezli bir diyetisyen olan Summer Yule, RD , mümkünse takviyeler yerine tam gıdaları seçmenizi önerir . “Takviyelerin ilaçlarla gıdalardan daha fazla etkileşime girme olasılığı daha yüksektir” diyor.

Bu ilaçlar arasında antibiyotikler, immünosupresan ilaçlar ( prednizon gibi ), ACE inhibitörleri ( benazepril [ Lotensin ], enalapril [ Vasotec ] ve diğerleri dahil olmak üzere tansiyon ilaçları ), penisilamin ( romatoid artrit tedavisinde kullanılan bir ilaç ) ve klortalidon gibi diüretikler bulunur. (Hygroton), amilorid (Midamor) ve hidroklorotiyazid (Esidrix ve HydroDiuril).

Yule, "Ayrıca, takviyeler vücutta her zaman doğal gıda matrisinde doğal bir besinle aynı şekilde hareket etmez" söylediğini belirtelim. Yani hazır vitaminler doğal meyve ve sebzelerin vitamini gibi etki etmez.

Propolisin Nedir Faydaları ve Kullanım Alanları​

Arıların ürettiği tek şeyin bal olmadığını biliyor muydunuz? Arılar ayrıca iğne yapraklı ağaçlar veya yaprak dökmeyen ağaçlardaki özsudan propolis adı verilen bir bileşik üretir. Özsuyu kendi salgıları ve balmumu ile birleştirdiklerinde, kovanlarını inşa etmek için kaplama olarak kullanılan yapışkan, yeşilimsi kahverengi bir ürün oluştururlar. Buna propolis denir.

Binlerce yıl önce, eski uygarlıklar tıbbi özellikleri için propolis kullandılar. Yunanlılar onu apseleri tedavi etmek için kullandılar. Asurlular, enfeksiyonla savaşmak ve iyileşme sürecine yardımcı olmak için yaralara ve tümörlere koyarlar. Mısırlılar mumyaları mumyalamak için kullandılar.

Propolisin bileşimi, arıların bulunduğu yere ve eriştikleri ağaçlara ve çiçeklere bağlı olarak değişebilir. Örneğin, Avrupa'dan gelen propolis, Brezilya'dan gelen propolis ile aynı kimyasal yapıya sahip olmayacaktır. Bu, araştırmacıların sağlık yararları hakkında genel sonuçlara varmasını zorlaştırabilir.

Propolisin içindeki iyileştirici bileşikler​

Araştırmacılar propoliste 300'den fazla bileşik tanımladılar. Bu bileşiklerin çoğu polifenol formlarıdır. Polifenoller, vücutta hastalık ve hasarla savaşan antioksidanlardır. Spesifik olarak propolis, flavonoidler adı verilen polifenolleri içerir. Flavonoidler, bitkilerde bir koruma şekli olarak üretilir. Aşağıdakiler de dahil olmak üzere, antioksidan özelliklere sahip olduğu düşünülen gıdalarda yaygın olarak bulunurlar:
 • meyveler
 • yeşil çay
 • sebzeler
 • kırmızı üzüm antioksidan
Araştırma ne diyor. Propolisin antibakteriyel, antiviral, antifungal ve antienflamatuar özelliklere sahip olduğu düşünülmektedir. Ancak propolisle ilgili bilimsel araştırmalar sınırlıdır. Araştırmacılar neden olduğundan tam olarak emin değiller, ancak arı ürünü bazı bakteri, virüs ve mantarlardan koruma sağlıyor gibi görünüyor.

Cilt Yaraları

Propolis, antifungal görevi gören bir flavonoid olan pinocembrin adı verilen özel bir bileşiğe sahiptir. Bu anti-inflamatuar ve antimikrobiyal özellikler, propolisin yara iyileşmesinde yardımcı olmasını sağlar. Bir çalışma, propolisin yeni sağlıklı hücre büyümesini hızlandırarak travmatik yanıkları olan kişilerin daha hızlı iyileşmesine yardımcı olabileceğini buldu.

Bir diğer güvenilir kaynakta oral cerrahi yaralarında mast hücrelerini azaltmada topikal bir propolis alkollü özütünün bir steroid kreminden daha etkili olduğunu buldu. Mast hücreleri iltihaplanma ve yavaş yara iyileşmesi ile ilişkilidir.

Soğuk yaralar ve Dudak Uçukları

Herstat veya Coldsore-FX gibi yüzde 3 propolis içeren merhemler iyileşme süresini hızlandırmaya ve hem uçuk hem de dudak, hemde genital uçuk yaralarındaki semptomları azaltmaya yardımcı olabilir.

Propolis içeren krem günde üç kez uygulandığında, uçukların hiç tedavi olmamasından daha hızlı iyileşmesine yardımcı olduğu bulundu. Araştırmacılar, propolis kreminin yalnızca bir kişinin vücudunda bulunan uçuk virüsünün miktarını azaltmakla kalmayıp, aynı zamanda vücudu gelecekteki uçuk oluşumlarına karşı da koruduğunu buldular.

Kanser Tedavisine Faydaları​

Propolisin belirli kanserlerin tedavisinde de rolü olduğu öne sürülmüştür. Yapılan çalışmadaki bilgilere göre propolis maddenin kanser önleyici etkilerinden bazıları şunlardır:
 • Kanserli hücrelerin çoğalmasını önlemek
 • Hücrelerin kanserli olma olasılığını azaltmak
 • Kanser hücrelerinin birbirine sinyal vermesini engelleyen yolları bloke etmek
 • Çalışma ayrıca propolisin kanser için tamamlayıcı bir tedavi olabileceğini, ancak tek bir tedavi olmadığını öne sürdü.
 • Başka bir çalışma, Çin propolisini almanın, meme kanseri hücreleri üzerindeki anti-tümör etkileri nedeniyle meme kanseri tedavisinde yardımcı bir tamamlayıcı tedavi olabileceğini buldu.
 
A

Analist

Üye
Mesajlar
31
Tepkime puanı
0
Kullanıyorum günde 1 tane sabah kahvaltısı ile alıyorum insanı zinde tutuyor
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

U
Cevaplar
1
Gösterim
205
Racing
Racing
R
E
Cevaplar
1
Gösterim
400
revivo
revivo
revivo
E
Cevaplar
1
Gösterim
459
Düzgün
Düzgün
D
S
Cevaplar
1
Gösterim
190
roronoa
roronoa
R
E
Cevaplar
0
Gösterim
160
elsunn
elsunn
E
T
Cevaplar
1
Gösterim
190
My Precious
My Precious
M

Users who are viewing this thread

Sponsor Bağlantı

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
40
Çevrim içi ziyaretçiler
26
Toplam ziyaretçi
66
Robots
16

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt