Kafein losyon yanma ve dökülme yapıyor

• Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi mustafaa
  • 1K Görüntülenme
  • 27 Yorum
M

mustafaa

Üye
Merhabalar iki haftadir sadece kafein losyon kullanıyorum fakat son üç dört gündür dökülme arttı saç derisi yanıyor kaşınıyor pul pul döküntüler var deri soyulmasina da benziyo , kepek gibi değil ama
Bu nedir sizce ? Yaşayan var mı saç derim çok yanıyor resmen
Kafein + propilen glikol + distile su + yeşilçay kolonyasi ile hazırladım etil alkol bulamadım

GÖKDEMİR

GÖKDEMİR

Moderatör
Bendede oluyor saç derisinde ince kabuklar oluşabiliyor yanma çok az var kaşıntı hiç olmuyor önemli bir sorun değil genelde alkol ile propilen glikol yapabiliyor eğer çok fazla olarak kabuk oluşuyorsa kullanımı azalt günde kaç kere kullanıyorsun

• Konu Sahibi Konu Sahibi
M

mustafaa

Üye
Günde bir kere kullanıyorum cidden çok rahatsız ediyo kaşıntı yanma

M

mustafaa

Üye
Ve bu yanma kaşıntı sürünce hafiften başlıyor ve sürdükten 4-5 saat boyunca devam ediyo

Son düzenleme:
GÖKDEMİR

GÖKDEMİR

Moderatör
Saç derisinde 2-3 saat losyonun beklemeside kaşıntıya sebep olabilir minoxil sürünce de aynısı oluyor kaşıntı ve kabuk yapabiliyor sürdükçe devamlı oluşabilir cilt zamanla adapte olur çok kaşıntı oluyorsa masaj yaparak deriyi rahatlat

M

mustafaa

Üye
Peki son üç dört gündür dökülme neden artar ki , yapmamam gerekiyor fakat tüm keyfim kaçıyor bu duruma zaten seyrelmis saçlar

M

mustafaa

Üye
Bide egzama olabilir mi bunu anlayabilir miyim kendim

GÖKDEMİR

GÖKDEMİR

Moderatör
Dökülmeler arttıysa losyon kullanımından oluşmuştur sürdükten 1 saat sonra masaj yap etisinde çok azalma olmaz. egzama farklı aşırı yağlanma kabuklanma kaşıntı rahatsız edecek derece olduğunda görülür senin durum losyona bağlıdır

M

mustafaa

Üye
Losyon kullanımından dökülme artması kötü bişey mi ? Bide losyona başlamadan önce 5-6 aydır aşırı yağlanma oluyodu yani Çarşamba öğlen saçımı yikadiysam Perşembe öğlen aşırı yağlanmış oluyodu , kaşıntı yanma konusuna gelirsek buda eskiden oluyodu ama tuhaf bı şekilde saç derim yandığı kasindigi zaman vücudumda huzursuz oluyodu böyle genel bi kaşıntı oluyodu vücutta

GÖKDEMİR

GÖKDEMİR

Moderatör
Saç kökleri bir şekilde tepki verir bu losyon kötü etki yaptığı anlamına gelmez mutlaka bir şekilde etkisi olacaktır bendede dökülmeler oluyordu ama bu aralar iyileşmeler görüyorum. Saç yağlanması 1 gün içinde oluşuyorsa aşırı sebum salgılanıyordur normalde bu durum cildin kendini nemli tutması için gereklidir ama gereğinden fazla olması DHT kaynaklı oluşabilir 3 güne ketoral şampuan iyi gelir

M

mustafaa

Üye
Anladım teşekkür ederim dediğiniz gibi DHT kaynaklı olabilir , işte yaşım küçük olmasa buna ek finas argine de kullanırdım

GÖKDEMİR

GÖKDEMİR

Moderatör
Arginine kullanabilirsin DHT ile ilgisi yok ister kapsül ister saç losyonu olarak kullan herhangi bir yan etkisi olmaz

M

mustafaa

Üye
Kafein losyonu test ettim , sıkıntım bu losyondan dolayı oluyor aşırı kepek ve pul pul döküntü yapıyor kaşıntı da baya yapıyor saçımı yikadiktan sonra bile yapıyor bunu , acaba yeşilçay kolonyasi mi dokunuyor yoksa propilen glikol mu

M

mustafaa

Üye
Günde bir kere 2-3 ml arası kullanıyorum ama cidden çok rahatsız edici bı durum az olsa neyse dicem de , saç sıkıntısı geçsin diye kullanıp daha da arttırması da üzüyor

GÖKDEMİR

GÖKDEMİR

Moderatör
Yaptığın losyonun resmini ve kolonya içerik resmini buraya ekleyebilirmisin birde distile su kattın değilmi

GÖKDEMİR

GÖKDEMİR

Moderatör
Kolonya, pg, distile su ve kafein kattın değilmi, arginine katmadın

GÖKDEMİR

GÖKDEMİR

Moderatör
Çok rahatsız edecek derecede oluyorsa kolonyadan kaynaklı olabilir propilen glikol hafif kaşıntı ve kepek yapabilir ama çok yapacağını sanmıyorum etil alkol bulabilseydin daha iyi olurdu losyon biraz yağlı yapıda olmalı

M

mustafaa

Üye
oturdugum yerdeki cogu eczaneye gittim hepsi yok dedi keske internette satılan bişey olsa da alsam etil alkolu

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

K
Cevaplar
3
Gösterim
71
Aydem
Aydem
A
B
Cevaplar
1
Gösterim
159
PLAYMAKERS
PLAYMAKERS
PLAYMAKERS
B
Cevaplar
4
Gösterim
311
berke_gungorr
berke_gungorr
B
H
Cevaplar
4
Gösterim
343
bilgilikel
bilgilikel
B
D
Cevaplar
0
Gösterim
268
dogalsacekimi
dogalsacekimi
D
F
Cevaplar
5
Gösterim
524
berke_gungorr
berke_gungorr
B

Users who are viewing this thread

Yeni Konular

Sponsor Bağlantı

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
13
Çevrim içi ziyaretçiler
12
Toplam ziyaretçi
25
Robots
17

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt