Yağlı saçlar için en iyi şampuan hangisi

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Moonlight
  • 510 Görüntülenme
  • 3 Yorum
Moonlight

Moonlight

Üye
Mesajlar
46
Tepkime puanı
1
Yağlı saçlar için en iyi şampuan hangisi yorumları Konu saç bakımı olduğunda yağlı saçlar, yoğun kepek, saç derisinde pullanma oluşması ve kaşıntı gibi saç problemleri için piyasada bir çok şampuan bulunmaktadır. Bu şampuanların bazılarında tüketiciyi yanıltan gerçeklikle ilgisi bulunmaya açıklamalar ürünlerini sürekli alınıp tüketilmesi amaçlanmaktadır. Bu şampuanları bazıları saç yağlanması için faydalıyken bazıları ise içerisindeki yoğun kimyasal maddeler ile saç yağlanmasını tetikleyebilir. Saç yağlanması saçların hacmini kaybetmesine, söünk, kirli ve bakımsız görünmesine neden olur. Aşırı yağlanma ve kep kadın erkek fark etmeksizin birçok insanın kabusu olmuş durumda. Özellikle yaz aylarında sık sık duş almak, saçların daha fazla yağlanmasına neden olabiliyor Sizler için bugünkü yazımızda yağlı saçlar için en iyi şampuan markalarını sıraladık. Unutulmamalıdırki şampuanlar içerisindeki vitamin, bitkisel protein, yağlar gibi maddeler saçlara faydası yok denecek kadar az seviyededir. Her kullanıcı saaçlarının neden yağlandığını bilmeli ve kendine en uygun şampuanı seçmelidir. Eğer yağ oluşumu yaşam koşulları ve stres, genetik sebeplerden dolayıkaynaklanmıyor ise mutlaka bir dermatoloğa muayene olunmalı ve alttaki sebebin bilinmesi gerekir. Her saç yağlanması market şampuanları ile geçmez bu tür saçlı deri problemleri için özel olarak üretilen içerisinde mantar öldürücü şampuanlar tercih edilebilir. Genelde saç yağlanmasına yaşam koşulları ve testosteron homonları neden olduğundan antiandrojenik etkileri olan içerisnide ketakonazol ihtiva eden şampuanlar kullanılabilir.

Saçlar Neden Aşırı Yağlanır?​

Saç yağlanmasının tek bir nedeni yoktur bir çok etken saç yağlanmasını tetikleybilir. Cildimizde bulunan her gözenek altında yağ bezi içerir. Bu yağ bezleri sebum adı verilen yağlı bir madde salgılanmasını sağlar. Cilt gözeneklerinden salgılanan sebum saçların yumuşak ve parlak bir görünüm kazanmasını sağlar. Ancak bazı durumlarda bu gözeneklerden gereğinden fazla miktarda sebum üretilerek aşırı yağlanma meydana gelir. Bu aşırı yağlanma bir sebepten dolayı oluşabilir. Genetik faktörler, stres hormonları, iklim koşuları, aşırı yağlı besin tüketimi ve yaşam koşullarından dolayı oluşabilir. Eğer saçlarınız aşırı yağlandığını düşünüyorsanız hatta kepek sorunu beraberinde oluşuyorsa yağlı saçlar için şampuan kulalanarak sebum üretimini kontrol altına alabilirsiniz.

Yağlı-Saçlar-İçin-En-İyi-Şampuan-Hangisi.jpg


Vichy Dercos Anti-Dandruff​

Yağlı saçlar için özel olarak formüle edilmiş bir şampuandır. Vichy yağlı saçlar iin akla gelen ilk markalaran biridir. Bu şampuan içerisinde Selenyum disülfür ile saçlı derinini mikrobiyom dengesini koruyarak kepek oluşumunu azaltmasını sağlar. İçindeki Seramid R sayesinde cildi güçlendiren ve besleyen ürün, hem aşırı saç yağlanmasını hem de yoğun kepek oluşumunu önler. Eğerki saç derisinde seboreik dermatit, yağlı egzama var ise kullanan bazı kullanıcılar ürünün bu tür rahatsızlıklarına çok ta iyi gelmediği belirtmişler.

Tresan Isırgan Otlu Şampuan​

Tresan şampuan bilmeyen yoktur sanırım hemen her markette veya aktarda satılan bir üründür. Doğal saç bakım ürünleriyle öne çıkan bu markanın en sevilen şampuanlarından biridir. Özellikle yağlı saçlar için üretilmiş bu ürün kısa zamanda kepek oluşumu ve yağlanmayı an aza indirmeyi açıklıyor. İçerisinde ısırgan otu özü ve panthenol sayesinde saç köklerinizi besler, kan dolaşımını uyarır ve saç dökülmelerini önlemeye yardımcı olur. Bu şampuan özellikle yıpranmış saçlar ve cansız mat bit görünüme sahip saçlar için etkili bir üründür. Kullanıcı yorumları araştırmalarında aşırı yağlanma problemine sahip kişiler yeterince etkili olmadığını belirtmişler.

Urban Care Çay Ağacı Yağı & Keratin İçeren, Yoğun Arındırıcı & Kepek Karşıtı Şampuan​

Saçlarda oluşan kepeklenme ve aşırı yağlanma sorunu için üretilmiş içerisinde çay ağacı yağı ve keratin ihtiva eden bir şampuandır. Uygun fiyatlı olmasıyla sıklıklı tercih edilir. Antibakteriyel özelliği ile saç derisindeki mantar ve diğer bakterilere karşı önleyici etkileri vardır. Şampuan içerisindeki keratin ile saçların kalın ve parlak görünmesine yardımcı olur ve saçları korur. Keratin saçın yapı taşlarında biridir ve sağlıklı saçlar için önemli bir görevi vardır. Urbam care çay ağacı yağı şampuan içerisinde paraben ve silikon içermez bu sayede saçlı deride hassasiyet yaratmaz. Urban çay ağacı yağı ve keratin içerikli şampuan kullanıcı yorumlarında aşırı saç yağlanmasında yeterince etkili olmadığına dair yorumlar yazılmış.

Otacı Bitki Özlü Isırgan Şampuanı​

Konu saç bakımı olduğunda akla ilk gelen ve eski markalardan biri olan otacı saç bakımında bir çok ürünü bulunmaktadır. Doğal içeriği ile yağlar saçlar için özel olarak tasarlanmış bu şampuan saçlı derinin yağ dengesini sağlayarak saçları besler ve kökten uca temizler. Aynı zamanda yağlanmadan kaynaklanan saç dökülmerlinide önleyici etkisi vardır. Saçlara hacim ve parlakılık kazandırarak sağlıklı görünmelerine yardımcı olur, saçları sertleştirmeden kolayca taranmasını sağlar. Boyalı saçlar içinde uygun olan bu şampuan yorumları oldukça olumlu yönde.

Bioblas Yağlı Saçlar İçin Şampuan​

Özellikle saç dökülmesini önlemekle ilgili bir çok ürünleri olan bu markanın ürünleri oldukça iddialı. Saç dökülmesiyle mücadele eden ve yani saç çıkışlarını destekleyen bu şampuan, saç diplerini besleyerek saçın ömürünü uzatır. Şampuan içerisindeki apigenin sayesinde kılcar kan dolaşımını artırır, düzenli kullanıldığı takdirde saçlarda gözle görülür bir dolgunluk sağlıyor. Bioblas yağlı saçlar için üretilmiş bu şampuan içinde ayrıca A vitamini ve flavanoitler, cildin sebum üretimini kontrol altına alarak yağlanma sorunlarının önüne geçiyor. İlk kullanımdan itibaren saçlarda canlılık, parlaklık ve hacim kazandıran bioblas şampuan saç dökülmesinde etkileri bulunur. Bu şampuanın dezavantajlarına gelecek olursak kimi kullanıcılar saç dökülmesinde etkisi olduğunu ancak aynı etkiyi yağlanma problemlerine karşı göstermediğini belirtmiş.

Sebamed Kepek Önleyici Şampuan​

Sebamed şampuan ile yağlı ve kepekli saçlar özel olarak tasarlanmış, içeriisndeki kepek oluşmasına yol açan mikro organizmaların üremesini engelleyen etken maddeler bulunur. Saçları yıpratmadan temizleyen bu şampuan yoğun kepek oluşumu ve saç derisi enfeksiyonlarına karşıda koruyor. Saçları kurutmadan saçlı derinin nem dengesini koruyan bu şampuan oldukça başarılı sonuçlar verdiğini belirtelim. Saçları sertleştirmez ve kolayca taranmalarını sağlar.

Vichy Dercos Oil Control​

Vichy markasının özel olarak geliştirdiği yağlanmayı kontrol altına alan bu şampuan saçların nem dengsini koruyarak kepek ve yağlanma oluşmasını saçları kurutmadan engeller. Saçların cansız ve sönük görünmelerini önler dolgunluk kazandırır. Saçların temiz ve yumuşacık olmasını ve kolay taranmasını sağlayarak dolgunluk verir.

Kerastase Bain Divalent Şampuan​

Kerastase markası özellike saç dökülmesini önlemede iddialı ürünleri olarak bilinen akla ilk gelen markalardan biridir. Yağlı ve kepekli saçlar için tasarlanan bu şampuan saç derisinin sebum dengesini kontrol altına alarak aşırı yağlanmayı minumun seviyesine indirir. Saçları yıpratmadan temizler, aşırı sebum seviyesini saç derisini ve saçları kurutmadan normal seviyey düşürür. Saçların bakımlı ve temiz görünmelerini sağlar, hafif, canlanmış ve yumuşaklık vaadeden Bain Divalent, dermatolojik olarak test edilmiştir. Kerastase bain divalent şampuan içerisinde silikon bulunmaz. Bu şampuanı kullanan kimi kullamıcılar ürünün gün içerisinde etkili olduğunu ancak kısa süre sonra saçları tekrar yağlandığını söylüyor.

Davines Yağlanma Önleyici Şampuan​

Davines Rebalancing yağlanma önleyici şampuan, çabuk kırılan ve yağlanan saçlar için üretilmiş saçların uzun süre yağlanmadan kalmasını sağlayan bir şampuandır. Saçlı deride toksin temizleyici özelliği bulunan bu şampuan saçları nazikçe temizler parlaklık, canlılık ve dolgun bir görünüme kavuşturur. Hoş bir kokuya sahip olan bu şampuan içerisindeki aktif bileşnler ile saç derisinin kılcar kan dolaşını hareketlendirerek saç dökülmelerinide en aza indirgemeyi hedefliyor.

Insight Rebalancing Sebum Yağlı Saçlar için Şampuan​

Saçlarda aşırı yağlanmayı yoğun kepek oluşumunu önlemeyi amaçlayan bu şampuan saçları nazikçe temizler, cildin nem dengesini korur ve yağlanmadan kaynaklanan dökülmeleri en aza indirger. Yağdan ve kirden saçları arındıran bu şampuan aşırı sebum üretimini kontrol altına alarak nemli bir saçlara kavuşmasınızı vaad ediyor. Insight rebalancing yağlı saçlar için üretilen bu şampuan ilk kullanımdan itibaren etkisini anında gösterdiğini belirtelim. Ancak bazı kullanıcı görüşlerinde saçlarda kepeğe yol açtığına dair yorumlar var.

Babe Anti-Oily Dandruff Shampoo​

Saçlarda yağlanma önleyici, kepek oluşumu ve kaşıntı giderici etkileri bulunan bu şampuan saç derisini yatıştıryor. Saçları kepekten arındırarak, sebum dengesini koruyor ve pullanma oluşmasını en aza düşürüyor. Babe anti-oily dandruff şampuan hipoalerjenik olarak üretildiğini olduğunu söyleyelim. Bazı kullanıcı yorumlarında şampuanın etkilerini ilk kullanımda gördüklerini söylemiş

Yağlı saçlar için en iyi şampuan kullanıcı yorumları tavsiyeleriniz önerileriniz beğendiğiniz şampuanları bu konu altından yazabilirsiniz.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Flower

Flower

Üye
Mesajlar
24
Tepkime puanı
0
yağlı saçlar için en iyi şampuan direk sonuç almak adına Konazal şampuan bu şampuanı haftada 1 defa bol köpüklü 5 dk köpükler saç derisinde kalıcak şekilde kullanılmalıdır.
 
R

Racing

Üye
Mesajlar
16
Tepkime puanı
0
Sebamed kafein şampuanda iyi
 
S

Sevil erkan

Üye
Mesajlar
6
Tepkime puanı
0
Saç ekimi sonrası veya saçlarınıza iyi bir şampuan deneyimi yaşamak için kullanabilirsiniz güçlü bir firma.
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

B
Cevaplar
1
Gösterim
59
PLAYMAKERS
PLAYMAKERS
PLAYMAKERS
B
Cevaplar
4
Gösterim
167
berke_gungorr
berke_gungorr
B
H
Cevaplar
1
Gösterim
91
berke_gungorr
berke_gungorr
B
D
Cevaplar
0
Gösterim
170
dogalsacekimi
dogalsacekimi
D
F
Cevaplar
5
Gösterim
392
berke_gungorr
berke_gungorr
B
V
Cevaplar
1
Gösterim
531
lastmorn
lastmorn
L

Users who are viewing this thread

Yeni Konular

Sponsor Bağlantı

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
29
Çevrim içi ziyaretçiler
24
Toplam ziyaretçi
53
Robots
18

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt