Yağlı cilt nasıl temizlenir evde?

 • Başlangıç tarihi
 • Konu Sahibi Victus
 • 15 Görüntülenme
 • 0 Yorum
V

Victus

Üye
Mesajlar
2
Tepkime puanı
0
Yağlı ciltlerin evde nasıl temizlenir günümüzde bir çok insanın en sık karşılaştığı problemlerden biri olan çabuk yağlanan ciltler gözeneklere siyah noktadan tutunda sivilce oluşmasına kadar bir çok sorunu beraberinde getirebilir. Genellikle genetik kaynaklı olan bu durumun oluşmasına bazı çevresel faktörlerde sebep olabiliyor. Yağlı cilt tipini hızlı bir şekilde bakımı için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 1. Yüzünüzü düzenli olarak temizleyin: Yağlı ciltlerde, cilt yağı ve kir birikimi daha fazladır. Bu nedenle yüzünüzü günde en az iki kez temizlemelisiniz. Yağlı ciltler için uygun bir yüz temizleyicisi kullanın ve cildinizi fazla ovuşturmadan nazikçe masaj yaparak temizleyin.
 2. Tonik kullanın: Tonik, cildinizi temizlemenin ardından kullanabileceğiniz bir üründür. Tonik, cildinizi tazelemek ve gözenekleri sıkılaştırmak için idealdir. Yağlı ciltler için uygun bir tonik kullanın.
 3. Nemlendirici kullanın: Yağlı ciltler için uygun bir nemlendirici seçin ve cildinizi nemlendirmek için kullanın. Nemlendiricinin yağsız veya hafif formülü olmasına özen gösterin.
 4. Güneş koruyucu kullanın: Güneş koruyucu, cildinizi güneşin zararlı UV ışınlarından korur ve ciltteki yağ üretimini kontrol altında tutar. Yağlı ciltler için uygun bir güneş koruyucu seçin.
 5. Haftanın bir günü mutlaka peeling yaparak, cildinizi temizleyin.
 6. Peeling yaptıktan sonra cildinizin nem dengesini sağlamak ve sivilce oluşumlarını hafifletmek için; beyaz kil maskesi uygulayın.
 7. Günlük olarak cilt temizliğinden sonra gliserin ve A vitamini içeren nemlendirici kremler kullanın.
 

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
9
Çevrim içi ziyaretçiler
8
Toplam ziyaretçi
17
Robots
19

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Aesthetic Saç Ekimi
Üst Alt