WAY-200070 ERb + ARV-110 PROTAC Agonist Saç Çıkışı

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi lusyus
  • 261 Görüntülenme
  • 3 Yorum
lusyus

lusyus

Üye
Mesajlar
153
Tepkime puanı
4
Durumu
🎧 Müzik dinliyor
Bir PROTAC androjen reseptör indirgeyici ve oldukça seçici bir östrojen reseptörü beta agonistidir. ARV-110 güçlü bir PROTAC'tır. AR'yi (androjen reseptörü) E3 ubiquitan ligazına alır, böylece DHT ona bağlanamaz. Bu geçicidir çünkü yeni reseptörler üretilir, ancak bu gerçekleşene kadar AR aktivasyonunu ortadan kaldırır. Bu, saç dökülmesini tedavi etmek için gereken ilk adımdır. Kintor şu anda Androgenetik Alopesi'yi tedavi etmek için benzer bir PROTAC geliştiriyor ve bunun hiçbir yan etkisi olmamasını bekliyorlar.

WAY-200070, güçlü ve seçici bir ERβ (östrojen reseptörü beta) agonistidir. Çok yüksek dozlar dışında ERα'ya (östrojen reseptör alfa) bağlanmadan ERβ'ye bağlanır. Bu bizim için mükemmel çünkü ERβ'nin 17β-estradiol kaynaklı saç büyümesine aracılık ettiğine inanılıyor ve herhangi bir cinsiyet dönüştürücü etkisi yoktur. Meme büyümesi ve yağ dağılımı gibi şeylerim ERα tarafından kontrol edildiğine inanılıyor. ERβ aktivasyonu aslında ERα'yı susturur, bu nedenle tam tersi bir etkiye sahip olması ve saç büyümesini teşvik ederken jinokomastiyi azaltması veya engellemesi beklenir.

17β-estradiol ile birlikte güçlü AR antagonistleri kullanan erkek-kadın transgenderlerde muazzam saç yeniden büyümesi ve bazı durumlarda saç dökülmesinin tamamen tersine çevrildiğini gördük. BDT adamları bunu yapamazlar çünkü yan etkiler kabul edilemez. Bu iki yeni bileşik artık bizim için mevcuttur ve bu tür dişileştirme tedavilerinin saç büyüme sonuçlarını dişileştirme yönü olmadan yeniden üretmemize izin vermelidir. İşte östrojen ve güçlü AR antagonistlerinin kullanımından kaynaklanan bazı saç büyümesi örnekleri ve bu iki bileşiğin uygun dozda kombinasyonundan ne tür bir yeniden büyüme bekleniyor.

Arkadaşlar hairlostalk forumunda gördüm çocuğun saçları komple çıkmış bunun hakkında bilgisi olan varmı fiyatı nasıl alınabilir vb.

 
M

mustafaa

Üye
Mesajlar
206
Tepkime puanı
16
Bu konunun bu kadar ileri seviyesi beni aşıyor fakat bu sonuçları tam olarak ne ile almışlarsa muazzam sonuç elde etmişler şaşırtıcı
 
L

lugano

Üye
Mesajlar
53
Tepkime puanı
1
Fiyatı bize çok pahalı dolar kurundan dolayı birde gümrük vergisi ekleniyor yurt dışından çoğu etkili ürünü getirtemiyoruz malesef
 
GÖKDEMİR

GÖKDEMİR

Moderatör
Mesajlar
224
Tepkime puanı
31
Çok etkili bir yöntem seçici östrojen her dokuya bağlanmayıp sadece saç kökü hücrelerine bağlanıyor anladığım kadarıyla jinekomasti cinsellik gibi sorunlar yaratmıyor
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

M
Cevaplar
0
Gösterim
132
mexis
mexis
M
S
Cevaplar
1
Gösterim
173
Analist
Analist
A
U
Cevaplar
4
Gösterim
511
Kinaght
Kinaght
K
F
Cevaplar
3
Gösterim
335
Oshar
Oshar
O
L
Cevaplar
2
Gösterim
233
coolwind
coolwind
C

Users who are viewing this thread

Yeni Konular

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
0
Çevrim içi ziyaretçiler
7
Toplam ziyaretçi
7
Robots
11

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt