Vitiligo hastalığı hangi krem iyi gelir?

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Esrose
  • 427 Görüntülenme
  • 0 Yorum
Esrose

Esrose

Üye
Mesajlar
6
Tepkime puanı
0
Vitiligo hastalığı, ciltte beyaz lekelerin oluştuğu bir durumdur ve genellikle tedavisi zor bir hastalıktır. İlaç tedavisi, ışık tedavisi, cerrahi tedavi ve kozmetik tedavi gibi birçok farklı tedavi yöntemi mevcuttur, ancak bir krem tek başına bu hastalığın tedavisinde etkili olamaz.

Bununla birlikte, ciltteki beyaz lekelerin rengini düzeltmek ve kapatmak için bazı kozmetik kremler kullanılabilir. Bu kremler genellikle pigmentasyonu artırmak veya cilt rengini düzenlemek için kullanılır. Ancak, kullanmadan önce dermatologunuzla konuşmanız ve önerilen kremi kullanmanız önerilir.

Tedavide kullanılan ilaçlar bağışıklık sistemini etkileyen ilaçlardır. Takrolimus ve pimekrolimus içeren kremler özellikle yüz ve boyun bölgesindeki alanlar için etkilidir.

Vitiligo hangi vitamin iyi gelir?​

Günümüzde vitiligo tedavisinde, fototerapi ve ultraviyole tedavisiyle birlikte D vitamini kullanıldığında önemli sonuçlar elde edilmiştir. Sonuç olarak vitamin D takviyesinin, melanosit kaybını önleyerek vitiligo tedavisinde önemli katkı sağlayabileceği gösteren çalışmalar vardır.

Selenyum içeren besinleri, çekirdek gibi, tüketebilirsiniz.

E vitamini içeren besinler pigment kalitenizi korur.

C vitamini içeren besinleri tüketmek de size iyi gelecektir. Limon, portakal, havuç gibi besinler mutlaka evinizde olmalı.

B12 vitamini, A vitamini, demir minerali aşırıya kaçmamak şartıyla düzenli olarak alınmalıdır.

Vitiligo hastalığının tedavisi oldukça karmaşık bir süreçtir ve bireysel olarak belirlenmelidir. Uzman bir dermatolog ile tedavi planı oluşturmanız ve önerilen tedavi yöntemlerini uygulamanız önerilir.

Benzer Konular: 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

life
Cevaplar
0
Gösterim
350
life
life
life
Y
Cevaplar
1
Gösterim
118
revivo
revivo
revivo
V
Cevaplar
0
Gösterim
226
Victus
Victus
V
V
Cevaplar
0
Gösterim
210
Victus
Victus
V
E
Cevaplar
1
Gösterim
229
Witch
Witch
W

Users who are viewing this thread

Yeni Konular

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
26
Çevrim içi ziyaretçiler
23
Toplam ziyaretçi
49
Robots
12

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt