Vİtalizma Procapil Sprey Kullananlar Yorumları

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Semih
  • 528 Görüntülenme
  • 1 Yorum
Semih

Semih

Üye
Mesajlar
68
Tepkime puanı
6
Vİtalizma Procapil Sprey 60 ml içinde % 5 oranında procapil etken maddesi bulunur. Procapil hem erkekler hemde kadınlarda özellikle genetik tipte olan saç dökülmesini önlemede kullanılan etken bir maddedir. Günümüzde saç dökülmesi kadın erkek çoğu kişinin en çok rahatsız olduğu estetiksel durumlardan birisidir. Bu saç dökülmeleri eğer ki vitamin eksikliği, deri hastalıkları, mevsimsel değişimler, stres kaynaklı ve yaşam koşullarından dolayı oluşuyorsa tedavisi oldukça kolaydır. Bu tip saç dökülmelerinde altta yatan sorun tespit edildiğinde gerekli uygun tedavi yapılarak saç kayıpları en aza indirilebiliyor. Saç dökülmesi tiplerinde en sık karşılaşılan ve tedavisi zor ve uzun yıllar gerektiren androgenetik alopesi (AGA) gerekli önlemler zamanında alınmadığında ileri ki yaşlarda kişiyi saç dökülmesi kellik problemine kadar götürebiliyor. Yaşanan saç kayıpları için mutlaka doktora muayene olunmalı kesin tanı konulduktan sonra uygun tedavi seçeneklerine hızlıca başlanmalıdır. Zaman kaybı tedaviden alınan sonucu olumsuz yönde etkileyebilir. Vitalizma Kozmetik tarafından geliştirilen Vitalizma procapil sprey ile saç dökülmeleri problemi yaşayan kişiler için üretilmiş bir üründür. Sprey içerisinde % 5 oranında procapil bulunur. Procapil dökülmeleri en aza indirerek mevcut saçları kalınlaştırır ve dökülen saçların tekrar çıkmalarına yardımcı olur. Procapil etken maddesi içerisinde 3 ana etken madde birleşiminden oluşur. Bu bileşenler zeytin ağacı yapraklarından elde edilen Apigenin, Oleanolik Asit ve Biotinoyl Tripeptide-1 vitaminli matriksin kombinasyonudur. Saç dökülmesini önlemek için foliküllerin yaşlanma süreciyle savaşarak sağlıklı uzamasını teşvik eder. Procapil, saç dökülme tedavisinde kullanılan bir vitamin kompleksi olup, etkinliği klinik testler ve bağımsız kurumlarca kanıtlanmıştır. İçerisindeki etken bu üç bileşenin her biri saç ve saç kökünün farklı noktalarına etki etmektedir. Bu sebeple tek molekül içeriğindeki üç farklı etken madde ile üç farklı alanda güçlü bir etki elde edilmektedir. Örneğin, Minoksidil sadece kökü uyarıp damar genişlemesi yaparak saç köklerinin daha fazla beslenmesini sağlarken, Finasterid ise saç dökülmesine neden olan DHT hormonunun oluşumunun engeller ama Procapil bileşenlerinden Oleanoic Asit, alfa-5 redüktaz enzimininin çalışmasını engelleyerek, saç dökülmesine sebep olan DHT hormonunu engeller ve dökülmeye karşı bir bariyer oluşturur. Apigenin ise saç köklerinde yer alan kılcal damarların genişlemesini sağlayarak daha fazla beslenmesini sağlar bu sayede yeni kökler daha canlı büyürken eski saç kökleri ise daha fazla beslenerek uzun süre canlı kalmasını sağlar. Biotinil ise saç köklerinin yaşlanmasını engeller ve saçın büyüme hızını artırır.

Vİtalizma Procapil Sprey Kullananlar Yorumları


Vitalizma Procapil Sprey’in İçeriği​

Vitalizma Procapil Sprey’in içeriğindeki etken maddenin başarı oranı %98 'lere kadar çıkmaktadır. Bu 3 bileşimden oluşan procapil sayesinde dökülmüş uyuma fazında olan saç köklerinde uyarım yaparak yeniden saç uzatmalarını sağlar. Saç kökü hücrelerinin yaşlanmasını önler saç köklerini güçlendirir ve sağlıklı saç uzaması daha gür daha hızlı saç uzamasını ve bakımlı saçlara kavuşmayı sağlamaya yardımcı olur. Procapil dermatolojik testleri yapılmış cilde uygunluğu onaylanmış ve klinik olarak kanıtlanmış bir bileşendir. Vitalizma Procapil Sprey’in içerisindeki saç köklerine etki eden maddesidir. Gözle görülür sonuçlar için sabah ve akşam en az 6 ay boyunca düzenli kullanılması gerekir. Saçlara değil saç derisine scalptan uygulanması emilmesi için gereklidir.

Vitalizma Procapil Sprey Nasıl Kullanılır?​

Solüsyonu kullanmadan önce saçlarınızı mümkünse yıkayın ve kurulayın, Hafif nemli su çekmiş saç derisine spreyin uygulanması emilim açısından gereklidir. Başarılı sonuç alabilmek için en az 6 ay boyunca günde 2 kez kullanılması gerekir. Saç dökülmesi ve açıklık olan bölgelere 6 -7 fıs püskürtülür. Püskürtme işleminden sonra dairesel hareketler ile parmak uçlarıyla 1 dakika losyon kurutmadan etraflıca dağıtır. Vitalizma procapil spreyi uyguladıktan sonra saçlarınızı en az 4 saat süreyle yıkamayın. Saçlarınıza diğer saç spreyi, jöle ve kremler gibi ürünleri procapil spreyi uyguladıktan en az 1 saat sonra püskürtme işlemi yapın. Vitalizma procapil spreyin bilinen herhangi bir yan etkisi bildirilmemiştir. Procapil sprey 60 ml 2021 yılı satış fiyatı 89 TL dir.

Vitalizma Procapil %5 Sprey kullananlar var ise saç dökülmesini önlediğini veya dökülen saçları çıkarttığını düşünüyorsa olumlu veya olumsuz yorumlarını memnun kalıp kalmadığını konu altında yorum yazarlarsa kullanacak arkadaşlara ön bilgilendirme yapmış olur.
 
J

jamesblond

Üye
Mesajlar
11
Tepkime puanı
0
Ürün hakkında bilgim yok ama yine içinde procapil igf olduğuna göre Hairforte'den hiçbir farkı yoktur diye düşünüyorum. Bizzat 10-12 ay Hairforte falan kullanmış biri olarak bu ürünler benim için artık gereksiz, bedava verseler kullanmayı düşünmem.
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

L
Cevaplar
4
Gösterim
422
Kami
Kami
K
E
Cevaplar
1
Gösterim
173
burakal
burakal
B
A
Cevaplar
0
Gösterim
142
Ayselkoc
Ayselkoc
A
A
Cevaplar
0
Gösterim
181
Aslı
Aslı
A
tarcin
Cevaplar
1
Gösterim
216
Atalay
Atalay
A
C
Cevaplar
1
Gösterim
164
Atalay
Atalay
A

Users who are viewing this thread

Yeni Konular

Sponsor Bağlantı

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
40
Çevrim içi ziyaretçiler
33
Toplam ziyaretçi
73
Robots
25

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt