Venatura Saw Palmetto ne için Kullanılır

Venatura Saw Palmetto ne için Kullanılır

[QUOTE="Saçım Yok, post: 765, member: 131"] Onlarca kişi kullandı, kendim de dahil. Kısaca çöp [/QUOTE] Şuanki saç durumunuz nasıl
4 6
1
Onlarca kişi kullandı, kendim de dahil. Kısaca çöp
0

lusyus

Üye
Üye
Katılım
26 Mayıs 2021
Konular
0
Mesajlar
87
Herhangi bir ürün kullanıyor musun?
 
0

tarcin

Editör
Editör
Katılım
18 Haziran 2021
Konular
0
Mesajlar
57
Venatura Saw Palmetto prostat ve saç sağlığı için kullanımı hakkında bilgiler. Saç dökülmesi günümüzde eski yıllara göre daha fazla kişide görülmeye başlanmış ve halen kesin bir tedavisi olmayan önemli bir sorundur. Özellikle erkeklerde kadınlara göre çok daha fazla görülen saç dökülmesinin en bilinen ve tedavisi bir hayli zor ve uğraştırıcı olanı erkek tipi saç dökülmesi tipidir. Bu çeşit saç kaybı tüm saç dökülmelerinin %95 inden sorumludur. Andro genetik alopesi olarak adlandırılan bu hastalığının altta yatan tek neden erkeklik androjen hormonları olduğu için, kesin bir çözümünün bulunması zorlaşmıştır. Bu dökülmede başlıca sorumlu olan Testosteron hormonunun DHT'ye çevrilmesi ve bu hormonunda kafa bölgesinde dökülmelere sebep olduğudur. Burada, saç kaybından sorumlu olan hormon, “kötü” testesteron dediğimiz dihidrotestesteron (DHT). Saç telleri genetik yapı olarak bu hormona karşı dirençli veya dirençsiz olabiliyor, DHT etkisiyle saçlarda minyatürleşmeye başlıyor ve ve ömürleri kısalıyor, normal uzamamaya başlıyor. Bu sorunun kalıcı tek tedavi seçenekleri androjen hormonu azaltıcı ilaçlar kullanılarak önlenen bu dökülme bazı bitkisel ekstratların da faydalı olduğuna bazı araştırmalar mevcut. Fakat kaç kişide bu araştırmalar yapıldı saç çıkardı mı veya dökülmeyi önlediğine dair kesin bir kanıt yok. Bitkisel kökenli bazı kapsüller örneğin kabak çekirdeği yağı, soya Isoflavones ve saw palmetto gibi etkenler DHT önlemede kullanımı yaygınlaşmıştır.

Venatura Saw Palmetto ne için Kullanılır

Saw palmetto saç dökülmesi önleme ürünlerinde sıklıkla kullanılan ve DHT önlediği iddia edilen bir meyvedir. Saw palmetto bir tür cüce palmiye bitkisinden elde edilen iki tür formu olan birincisi kurutulmuş meyve ekstresi ikincisi ise meyvenin sıkılmış yağ asit kapsülleri olan bir bitkiseldir. Genelde iyi huylu prostat bezi büyümesine karşı kullanılan ve sonrasında saç dökülmesinde de etkisi olduğu için kullanımı yaygınlaşmıştır. Saw palmetto kapsülü saç kaybını engellemede kadınlarda ve erkeklerde kullanılan bitkidir. Doğan DHT blokeri, fakat aynı zamanda kellik tedavisinde de bir nebze tedavi ettiği bilinmektedir. Bu bitkisel ve doğal DHT blokerinin avantajları yan etkileri olmaması ve kimyasal bir ajan olmayıp doğal olmasıdır. Kimyasal olarak kullanılan finasterid ve dutasterid, erkeklerde ciddi yan etkilere neden olabiliyor hem de kadınlarda kullanımı yasak. Yasak olmasının nedeni bebeklerde doğumsal anomaliye yol açabiliyor gibi ciddi sıkıntısının olması. Bu tür kimyasal ilaçlara göre saw palmetto kadın tipi dökülmelerde de güvenle kullanılabiliyor yan etkisi çok az denecek düzeydedir. Saw palmetto fiyat olarak ta en sık kullanılan minoxil ve finasteride göre oldukçada ucuzdur. Genetik saç dökülmesi tedavisinde saw palmetto kullanmak, bolca su içmek, dengeli ve sağlıklı beslenmek, saç besleyici gıdalar biotin, üzüm çekirdeği gibi antioksidan tüketmek saç kaybında ciddi iyileşmeler sağlayabilir. Fakat bu tip DHT önleyici bitkisel kapsüller kullanmadan önce saç biyolojisini iyi bilen bir uzman doktordan, profesyonel yardım almak gerekir. Son yıllarda yapılan çalışmalar gösterdi ki erkek tipi genetik dökülmenin erken evreleri, prostat büyümesine bağlı idrar yolları semptomları için bir işaret uyarı olabileceği anlaşılabilir. Saw palmetto kapsülleri kullanmak isterseniz içerik açıklamasında 160 Mg, 60 Softgels - Standardized to 85-95% fatty acids sıkılmış meyve asitleri yazan ürünleri kullanmanız tercihiniz olsun.
 

Users who are viewing this thread

Üst Alt