Travazol Krem Kullananlar Cilt Lekelerini Geçiriyor mu?

 • Başlangıç tarihi
 • Konu Sahibi Moonlight
 • 2K Görüntülenme
 • 1 Yorum
Moonlight

Moonlight

Üye
Mesajlar
46
Tepkime puanı
1
Arkadaşlar merhaba aranızda cilt lekeleri için travazol krem kullananlar var mı? Travazol krem nedir, ne işe yarar, nasıl kullanılır, faydaları, zararları nelerdir ve kullanımı hakkında bilgiler. Travazol krem, başta egzama ve mantar olmak üzere kaşıntı ve birçok cilt rahatsızlığının tedavisi için formüle edilmiştir. Semptomları gideren ve hastalıkları iyileştiren bir kremdir. Doktorlar tarafından ağrılı ve kaşıntılı cilt iltihaplarının tedavisi için reçete edilen bu merhem, ciltteki bakteri ve mikroplar üzerinde yıkıcı bir etkiye sahiptir. Sert ve kaşıntılı cilt rahatsızlıkları için mükemmel olan bu krem, cilt tahrişini hızla iyileştirir. Bu yazıda kısaca Travazol krem nedir? Travazol krem ne işe yarar? Bu krem hakkında merak ettiğiniz tüm soruları cevaplamaya çalışacağız.

Travazol krem nedir?

Aktif maddeleri diflukortolon valerat ve izokonazal nitrat olan bu merhem güneş yanığı, kızarıklık, arı sokması, böcek sokması gibi iltihaplı ve kaşıntılı cilt problemlerini tedavi eden bir kremdir. Bu krem genellikle alerjisi olan ve atopik egzama gibi kaşıntılı cilt rahatsızlıkları olan hassas kişilere, alerjik maddelerle temastan sonra kol ve bacaklarda oluşan kızarıklıklar için reçete edilir. Mantar tedavisinde ilk akla gelen kremlerden biri olan Travazol krem, vücudun kol, bacak ve ellerinde olduğu gibi genital bölgedeki mantarlarda da kullanılabilir.

Travazol kremin faydaları nelerdir?

Bu kremin ne işe yaradığını yani kullanmanın avantajlarını şu şekilde özetleyebiliriz:
 • Güçlü bir mantar önleyici ve iltihap önleyici krem olan Travazol, iltihaplı ve kaşıntılı mantar enfeksiyonlarını tedavi eder.
 • Krem genellikle egzama, kaşıntı, ağrılı cilt iltihabı ve kızarıklık tedavisinde etkilidir.
 • Travazol krem eller, ayaklar, tırnaklar vb. üzerinde kullanılabilir. Vücudun farklı bölgelerindeki mantar lezyonlarına hızla nüfuz ederek lezyonların iyileşme sürecini hızlandırır.
 • Ayrıca dış genital bölge, göğüsler arasındaki boşluk ve göğüslerin alt kısmı gibi vücut bölgelerindeki kırmızı lekeleri de iyileştirir.
 • Egzama ve mantar için kullanılan travazol, cilt tahrişi, kızarıklık ve kaşıntı için de kullanılır.
Travazol Krem kullanırken dikkat edilmesi gerekenler:

Diğer kremlerin kullanımında olduğu gibi bu kremi kullanırken de bazı noktalara dikkat etmeniz gerekiyor.

Kremi kullanırken dikkat etmeniz gereken noktaları şu şekilde özetleyebiliriz:
 • Kremin içindeki etken maddeye karşı aşırı hassasiyetiniz varsa kremi kullanmaktan kaçınmalısınız.
 • Kremin göz, ağız veya burun gibi hassas bölgelere temas etmemesine dikkat ediniz. Temas halinde etkilenen bölge bol su ile yıkanmalı ve krem temizlenmelidir.
 • Kremi doktorunuzun önerdiği şekilde ve süre boyunca kullanmalısınız.
 • Kremi kullanırken herhangi bir ciddi yan etki yaşarsanız, kremi kullanmayı bırakmalı ve derhal bir doktora başvurmalısınız.
 • Bu kremi uçuk, suçiçeği, ağız çevresinde iltihaplı yaralar, zona, deri döküntüsü ve aşı sonrası şişlikler, cinsel yolla bulaşan yaralar, cilt ülserleri için kullanmamalısınız.
 • Kremi sürdüğünüz mantarlı bölge iyileşmeye başladıktan sonra bile en az 15 gün bu kremi kullanmaya devam etmelisiniz.
 • Doktorunuzun tavsiyesi olmadan kremi bebeklerinizde kullanmamalısınız.
 • Bu kremi pişik tedavisi için kullanıyorsanız bebeğinizin üzerine kalın ve sıkı bezler giymekten kaçınmalısınız. Başka bir deyişle, bebek bezi bölgesinin havasının bitmesini önlemelidir.
 • Kremi mutlaka temiz ve kuru cilde uygulamalısınız. Duştan çıktığınızda önce cildinizi temiz, yumuşak bir havluyla yıkamalısınız. Kremi nemli cilde uygulamaktan kaçınmalısınız.
 • Ayak mantarını tedavi etmek için kremi kullanıyorsanız, ayaklarınızın her zaman kuru ve temiz olduğundan emin olmalısınız. Çoraplarınızı her gün değiştirmeli ve yeni, temiz çoraplar giymelisiniz. Kesinlikle nefes alan ve çok sık ayakkabı değiştirmeyi bırakmayan ayakkabılar giymelisiniz.
 • İltihaplı ve mantarlı bölgeye kolonya sürün. Alkollü ürünler, saç boyaları, saç kremleri, fondötenler, allık gibi ürünleri sürmemelisiniz.
 • Hamileyseniz veya bebeğinizi emziriyorsanız; Bu kremin size uygun olup olmadığı konusunda mutlaka doktorunuza danışmalısınız.

Travazol krem nasıl kullanılır?

 • Kremi kesinlikle doktorunuzun önerdiği şekilde kullanmalı ve kullanmadan önce kullanma talimatını okumalısınız.
 • Kremi kullanırken aşırı dozda kullanmamalısınız. Unutulan dozları telafi etmek için çift doz uygulamamalısınız.
 • Kremi önerilenden daha uzun süre kullanmamalısınız.
 • Kremi sorunlu bölgeye sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez uygulamalısınız. Cilde ugulamadan sonra üzerini örtmekten kaçınmalısınız. Bu nedenle cildinizin hava ile temasını engellememelisiniz. Ayrıca kremi uyguladıktan sonra yüzünüzü kesinlikle yıkamamalı ve su ile temasından kaçınmalısınız.

Travazol kreminin yan etkileri

Kremin içeriğinde bulunan maddelere karşı hassasiyeti olan kişilerde veya aşırı dozda bazı ciddi yan etkiler meydana gelebilir. Deride çatlaklar, döküntü, bakteriyel enfeksiyon, hipopigmentasyon, perioral dermatit; Nadir görülen yan etkilerden biridir.

UYARI: Nefes almada zorluk, kurdeşen, dil, dudak ve boğazda şişme; Örneğin acil tıbbi müdahale gerektiren durumlarla karşılaştığınızda size en yakın hastanenin acil servisine başvurmalısınız. Aksi takdirde hayati tehlike oluşturan durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Hamilelik sırasında kullanın
Hamileler ve hamile kalmayı planlayanlar için rahatsız edici kremlerden biri olduğu için doktorunuz tavsiye etmedikçe kullanmayınız.

Emziren anneler kullanabilir mi?
Emziren anneler bu kremi asla kullanmazlar. Anne sütüne geçtiği için emziren kişiler kullanmazlar.

Bebeklerde travazol krem kullanılır mı?​

Mantar ve cilt problemlerinde oldukça etkili olan travazol krem bebek kızarıklıklarında etkili olsa da 4 yaş altı çocuklarda kullanımı kesinlikle önerilmemektedir. Travazol krem pişik ve egzamada 3 haftaya kadar kullanılır.

Yüze travazol krem sürülür mü?​

Yüze travazol krem sürülür mü uygulanmaz mı sorusuna cevap kortizonlu bir krem olduğu için yüz problemlerinin ve mantarların tedavisinde sadece belirli bir süre kullanılmaktadır. Yüzdeki egzama veya mantar için kullanılan bu krem 2 haftaya kadar kullanılır. Travazol krem asla göz çevresine sürülmez ve güneş yanığı için kullanılmaz.

Travazol krem genital bölgeye uygulanır mı?​

Travazol krem, genital bölgede sadece belirli bir süre kullanılan mantar kremlerinden biridir. Bu krem genellikle genital bölgedeki mantarların tedavisi için reçete edilir. Bu kremi doktorunuzun tavsiyesi ile genital bölgede kullanabilirsiniz. Vajinaya Travazol krem sürülür mü? Sorusuna cevap vermek için sadece vajina çevresine yüzeysel olarak uygulanır.

Travazol Krem kullananlar

İnternette ve bloglarda bu kremi kullananların yorumlarına baktığımızda kremin daha çok mantar tedavisinde kullanıldığını görüyoruz. Spesifik olarak, birçok kadının kremi genital bölge de dahil olmak üzere mantarlarla savaşmak için kullandığını ve övdüğünü söyleyebiliriz. Ne olursa olsun bu kremi doktorunuzun reçetesi ve tavsiyesi ile kullanmanızı tavsiye ederiz. Aksi takdirde bazı cilt reaksiyonları ve hatta daha ciddi sağlık sorunları yaşayabilirsiniz.

Travazol krem fiyatı

Eczanelerde bu krem ortalama 30 TL fiyatla satışa sunulmaktadır. Reçeteli ilacı almak istediğinizde SGK karşılar.

Travazol Krem Yemeklik Yağlara İyi Gelir mi?​

Krem, pişik için etkisi kanıtlanmış kremlerden biridir. Özellikle tahriş ve pişiklerin giderilmesinde etkilidir. Kortizon içerdiği için asla uzun süre pişik için kullanılmamalıdır.

Açık yaraya Travazol krem sürülür mü?
Açık yara ve yanıklara kesinlikle krem sürülmez. Eğer öyleyse, açık bir yaraya uygulamayın veya bilinçsizce yakmayın.

Adet döneminde travazol krem kullanılır mı?
Genital bölgede mantar, tahriş ve kızarıklık için Travazol krem reçete edilmişse mutlaka düzenli olarak genital bölgeye uygulanmalıdır. Merak edilen sorulardan biri de travazol kreminin ergenlik döneminde mi yoksa adet döneminde genital bölgeye mi uygulandığıdır. Adet görüyorsanız veya adet görüyorsanız bu kremi asla bu dönemde kullanmayın.

Travazol kortizonlu mu?​

Kortizonlu krem ilaç sınıfındadır.

Travazol krem cilt lekelerine iyi gelir mi?
Travazol mantar kremi cilt lekeleri için uygun değildir ve bu kremi asla sivilce ve sivilce izlerini yok etmek için kullanmayınız.

Anüs bölgesine travazol krem sürülür mü?
Bazı durumlarda doktor kremin makat bölgesinde kullanılmasını önerir. Genellikle rektal kaşıntı, egzama ve mantar için reçete edilir.

Travazol Krem Muadili​

Travazol krem, muadili yani muadili krem ve merhemlerle aynı etki ve içeriğe sahiptir. Krem eşdeğeri;
 • Travkort krem
 • Troderm kremi
 • Bayat
 • izokort
Travazol kremini daha önce kullandıysanız veya kullandıysanız; Krem hakkındaki görüşlerinizi yazımızın yorum kısmına yazabilir, önerilerinizi siz değerli takipçilerimiz ile paylaşabilirsiniz.
 
E

Esra

Üye
Mesajlar
28
Tepkime puanı
0
Bu kremi deri mantarı için kullandım geçirmedi, kaşıntıyı da fazla geçirmiyor
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

life
Cevaplar
0
Gösterim
40
life
life
life
Y
Cevaplar
1
Gösterim
46
revivo
revivo
revivo
V
Cevaplar
0
Gösterim
164
Victus
Victus
V
V
Cevaplar
0
Gösterim
109
Victus
Victus
V
E
Cevaplar
1
Gösterim
168
Witch
Witch
W

Users who are viewing this thread

Sponsor Bağlantı

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
3
Çevrim içi ziyaretçiler
5
Toplam ziyaretçi
8
Robots
16

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt