Tacrolin krem vitiligo için kullananlar var mı?

U

Uzman

Moderatör
Mesajlar
107
Tepkime puanı
2
Tacrolin krem kullananlar yorumları, bu krem ne işe yarar, nasıl kullanılır, bu krem, immünosupresan bir ilaç olan tacrolimusun aktif bileşenini içeren bir kremdir. Bu krem, ciltteki iltihaplanmayı azaltarak atopik dermatit, egzama veya sedef hastalığı gibi cilt hastalıklarının semptomlarını hafifletmek için kullanılır.

Tacrolin krem vitiligo için kullananlar var mı.jpeg


Atopik dermatit ve egzama gibi cilt hastalıkları, bağışıklık sistemi tarafından oluşturulan iltihaplanmaya neden olur. Tacrolimus krem, bağışıklık sisteminin tepkisini baskılayarak iltihaplanmayı azaltır ve kaşıntı, kızarıklık, pullanma ve diğer semptomların hafiflemesine yardımcı olur.

Tacrolimus krem, uzun süreli kullanımda ciltte yan etkilere neden olabilir, bu nedenle bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza danışmanız önemlidir. Ayrıca, herhangi bir cilt hastalığı için herhangi bir ilaç kullanmadan önce doktorunuzla konuşmanız ve tavsiyelerine uymak önemlidir.

Vitiligo nasıl geçer?​

Maalesef, vitiligo şu anda tam olarak tedavi edilemeyen bir durumdur. Ancak, bazı tedaviler belirtileri azaltabilir veya kontrol altında tutabilir.

Ciltte, saçlarda ve gözlerde beklenmedik renk kaybı görülmesi durumunda doktora başvurmak gereklidir. Vitiligonun bilinen tam iyileştirme etkili bir tedavisi günümüzde bulunamamıştır. Ancak uygulanan tedavi sürecinde renk değişimi durdurulabilir, yavaşlatılabilir ve cilde biraz renk geri kazandırılabilir.

Tedavi seçenekleri arasında kortikosteroid krem veya losyon, topikal immünomodülatörler, ışık tedavisi (fototerapi), dermabrazyon, deri nakli ve mikropigmentasyon (dövme) yer alabilir.

Tedavi seçeneği, vitiligonun şiddetine, yayılımına ve kişinin yaşına, cilt tipine ve sağlık durumuna bağlı olarak değişebilir.

Bir dermatologla görüşerek, vitiligo tedavisi için en uygun seçenekleri belirleyebilirsiniz. Ayrıca, güneş ışınlarına maruz kalmaktan kaçınmak ve cildinizi güneş koruyucu ürünlerle korumak da belirtileri hafifletmeye yardımcı olabilir.
 
Shady

Shady

Üye
Mesajlar
34
Tepkime puanı
0
Merhaba benim el parmaklarında ve göz çevremde vitiligo var tacrolin krem tedavisi uygulamama rağmen geçmiyor. Bir yıldır tacrolin pomad krem sürüyorum çok az iyileşme yaptı. Krem bitince elidel krem varmış bunu kullansam olur mu?
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

V
Cevaplar
0
Gösterim
139
Victus
Victus
V
V
Cevaplar
0
Gösterim
75
Victus
Victus
V
E
Cevaplar
1
Gösterim
132
Witch
Witch
W
R
Cevaplar
1
Gösterim
187
Realty
Realty
R
Esrose
Cevaplar
0
Gösterim
324
Esrose
Esrose
Esrose
U
Cevaplar
1
Gösterim
466
Shady
Shady
Shady

Users who are viewing this thread

Yeni Konular

Sponsor Bağlantı

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
21
Çevrim içi ziyaretçiler
21
Toplam ziyaretçi
42
Robots
15

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt