Spiro Losyon Kullananlar Saç Çıkarıyor mu?

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi MORDOR
  • 1K Görüntülenme
  • 5 Yorum
MORDOR

MORDOR

Moderatör
Mesajlar
15
Tepkime puanı
0
Spiro losyon yapımı nasıl yapılır saç dökülmesi için kullanımı kullananlar kullanıcı yorumları spironolakton saç döker mi bayanlarda tüylenmeleri önler mi sivilceleri geçirirmi yan etkileri hakkında bilgiler. Spiro losyon yapımında aldactone ilacının etken maddesi olan spironolacton kullanılır. Spironolacton aslen yüksek tansiyon ve kişide yükselen aldesteron hormonu yüksekliği sebebiyle vücutta su tutulması bazen ayaklarda su toplanmasından kaynaklanan şişlikleri önlemek için kullanılan bir ilaçtır. Aldosteron ve testosteron hormonlarının etkilerini bloke eden ve bazı östrojen benzeri etkileri olan bir steroiddir. Spironolakton, potasyum tutucu diüretikler olarak bilinen bir ilaç sınıfına aittir. Aldactone bazı durumlarda etiket dışında kullanımı vardır. Bunların başında kadınlarda vücutta tüylenme, sivilce çıkmasını ve saç dökülmesini önlemek içinde reçete edilmektedir. Aldactone etken maddesi spironolakton saç dökülmesini önlemede tek başına yeterli olmayabilir. Bu etken madde sadece ilaç olarak günde 100 mg olarak içmek erkek tipi saç dökülmesinde sınırlı sayıda önleyici etki yaptığı görülmüştür. Bu tür ilaçların sürekli olarak kullanımı ileriki yıllarda karaciğer harabiyetine sebep olabileceğinden en güvenli olarak losyon olarak kullanılması önerilmektedir. Her ne kadar ilaçların ciltten emilim oranı düşük olsada en güvenilir yöntem olarak topikal kullanımı önerilmektedir. Spiro losyon nasıl yapılır ve nasıl kullanılır sizlere açıklayım.

Spiro Losyon Nasıl Yapılır​

Spironolakton losyon DHT hormonunu losyon şeklinde kullanıldığında bölgesel olarak azaltır. Solüsyonun saç derisinde bekleme süresi ne kadar uzarsa emilim miktarında o kadar artacaktır. Etken madde spironolakton molekül ağırlığı 416,574 g/mol, diane 35 etken madde etinil estradiol 296,403 g/mol, estradiol valerat ise 356.5 g/mol bu değerler deriden emilim içim yeterli olur. Emilim oranını artırmak ve hemen kurumasını önlemek için bir takım kimyasal maddeler ile bu oranı artırmak mümkündür. Losyonun daha etkili olması için içerisine bazı ilaçlarda katılması mümkündür. Fakat içindeki etken maddelerin birbiri ile reaksiyona girip etkilerini azaltması da muhtemeldir. Şimdi gelelim solüsyonun hazırlanmasına.
Aldactone 100mg.jpeg
Eczaneden 3 kutu 100 mg Aldactone ilacı alacağız. Diğer ilacımız ise içerisinde östrojen içeren bir ilaç kullanmak. Bazı sitelerde Diane 35 doğum kontrol hapı katıldığını görüyoruz. Diane 35 ilacı güçlü bir hormon olan etinil estradiol östrojen hormonu içerir fakat bu oran 0.35 mcg gibi çok düşük seviyededir. Etken maddede etinil yazması sadece ilacın midede çözünmemesi içindir. Mide asidi östrojen etkisini azaltıcı etki yapar. Bu oranı içsek bile saç dökülmesini anca durdurabiliriz. Bu yüzden losyon içine biraz daha fazla miktarda östrojen katacağız. Katacağımız ilaç cyclo progynova 2 mg estradiol valerat ve 0.5 mg norgestrel içerir. Bölgesel olarak istediğimiz etkiyi bu ilaç sağlayabilir. Losyonumuz 60 ml içine 30 adet 100mg Aldatone tableti şişe içerisine atın ve bir aparat ile ezip toz hale getirin. Daha sonra 28 adette cyclo progynova ilacından katıp şişe içerisinde ezip toz hale getiriyoruz. İsteyen bir kase içerisine ezip şişe içine katabilir. Üzerine 30 ml etil alkol ekliyoruz ve yine içine 30 ml propilen glikol ekleyip sağ sol yapıp ilacın iyice karışmasını çözünmesini sağlıyoruz. İsteğe bağlı olarak 3 damla dmso (dimetil sülfosit) katılabilir. Losyonunuzu 4 saat bu şekil bekletiyoruz ve şişeye 40 ml distile su katıp tamamlıyoruz. Kuvvetli bir şekilde 3 - 4 defa çalkalayıp 1 gün oda sıcaklığında dinlenmeye bırakıyoruz. Diğer gün losyonunuzu kullanmaya başlayabiliriz. Sabah ve akşam temiz saça derisine mümkünse yeni yıkanmış nemli su çekmiş saç derisine 1-2 ml damlalık ile uygulayarak dağıtıyoruz.

Kullanım süresi 2 - 3 yıldır sabah ve akşam düzenli kullanılması gerekir. Kullanmayı bıraktığımız kalınlaşan ve gürleşen saçlar tekrar eski haline dönmeye başlar. Dökülen saçları çıkarmak için daha fazla östrojen katılması gerekir. Yüksek miktarda östrojen sürekli uygulamak yan etki riskini artırabilir. Rastgele ve düzensiz kullanımı losyondan alacağınız verimi azaltır.

Saç Dökülmesini Önlemek İçin Neden Hormon ve Anti androjen Kullanılır.​

Günümüzde yapılan çalışmalar sonucu saçların dökülmesine erkeklik hormonu olan Dht, testesteron ve alt yardımcı görevi olan PGD2 prostaglandin artışının sebep olduğu görülmüştür. Bu hormonların genetik yatkınlık ile saç kök hücrelerine bağlanması ile pgd2 artışı oluştuğu gözlenmiş. Biz bu hormonun hem azaltıp aynı zamanda büyüme uyarıcı olan östrojen hormonunun bağlanmasını sağlayarak dökülme sürecini tersine çevirmeye çalışıyoruz. Östrojen pge2, Tx A2 artışı sağlayarak saçları tekrar çıkartmaya başlar. Testesteron ve östrojen birbiri ile yarışarak saç köküne bağlanmaya çalışır.

Spiro Losyon Yan Etkileri​

Her ilaçta olduğu gibi losyon içine katılan ilaçlarında yan etkileri vardır ancak topikal kullanım biraz daha risksizdir. Eğer yan etkiler görülür veya daha da artarsa losyon kullanımı bırakılmalıdır istenirse daha sonra tekrardan başlanılabilir. Bu yan etkiler libido azalması, prolaktin hormonu yükselmesi, beyinde prolaktin salgılayan bezin büyümesi, jinekomasti, yorgunluk, tansiyon düşüklüğü, cilltte ve dudaklarda kuruluk oluşması, damarlarda morarma, kan pıhtılaşması (tromboz) görülürse kullanımına ara verilmelidir.
 
T

thevincent

Üye
Mesajlar
11
Tepkime puanı
0
Spiro losyonu 6 aydır kullanıyorum özellikle beğendiğim bi losyon ben aldactone ve Diane 35 katıyorum kafanıza sürdüğünüzde içindeki mentol ile ferahlama hissediyorsunuz saç derisinde yanma hareketlenme hissediyorsunuz ayrıca losyon gayet iyi emiliyor saçlı deride bir hareketlilik oluşuyor kaşıntı batma ve uyuşukluk hissi olmuyor. Ayrıca içine kafein ve çinkoda kattım daha etkili oldu kafein ve çinko içeriği seboreye de ıyı gelıyor sanki
 
lusyus

lusyus

Üye
Mesajlar
153
Tepkime puanı
4
Durumu
🎧 Müzik dinliyor
Saç çıkışı oldumu?
 
Alperen

Alperen

Üye
Mesajlar
264
Tepkime puanı
3
Spiro losyon saç dökülmesine etki eden dht bloke ederek, cinsellik babında olumsuz bir etki oluşturmaz diye okudum. @Semihs sizin olumsuz Spiro yan etkisi herhangi bir durum oldu mu?
 
S

Saçım Yok

Üye
Mesajlar
7
Tepkime puanı
0
Cinsiyet
Bay
Spiro saç çıkaracak olsa şimdiye kadar onlarca kişi kullanmış onlarda çıkarırdı, sadece çöp.
 
P

Polat

Üye
Mesajlar
16
Tepkime puanı
0
Aldactone saç çıkartıcı etkisi yok oral bile kaç ay kullananları gördüm.
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

S
Cevaplar
1
Gösterim
119
Analist
Analist
A
U
Cevaplar
4
Gösterim
313
Kinaght
Kinaght
K
F
Cevaplar
3
Gösterim
260
Oshar
Oshar
O
L
Cevaplar
2
Gösterim
173
coolwind
coolwind
C
L
Cevaplar
3
Gösterim
210
ShaneFalco
ShaneFalco
S

Users who are viewing this thread

Yeni Konular

Sponsor Bağlantı

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
0
Çevrim içi ziyaretçiler
0
Toplam ziyaretçi
0
Robots
18

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt