Şok dökülme ne zaman başlar ne zaman biter?

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Saçekimibilgisi
  • 207 Görüntülenme
  • 1 Yorum
Saçekimibilgisi

Saçekimibilgisi

Üye
Mesajlar
306
Tepkime puanı
10
Şok dökülme; nakil yapılan kıl köklerinin üzerinde bulunan saç tellerinin geçici olarak dökülmesine denir. Her saç ekimi sonrasında şok dökülme denilen durum bir çok insanda yaşanmaktadır ve son derece normal bir durum olarak bilinir. Saç ekimi sonrasında 1-3 ay aralığında olmakta, 2 hafta gibi bir zaman zarfında sürecini tamamlamaktadır.

Şok dökülme terimi, genellikle saç nakli veya saç dökülmesi tedavileri sonrasında ortaya çıkan bir durumu ifade eder. Bu süreç, genellikle saç köklerinin nakil veya tedavi alanına adapte olması sırasında meydana gelen geçici bir dökülme dönemini tanımlar. Herkes için farklılık gösterebilir, ancak genellikle şu şekilde bir süreç izler:

  1. Haftalar öncesinde: Şok dökülme, genellikle saç nakli veya tedavi sonrasında birkaç hafta içinde başlar. Ancak herkes için aynı süre geçerli olmayabilir.
  2. İlk 2-3 hafta: Bu süre zarfında, nakil veya tedavi alanında saç dökülmesi yaşanabilir. Bu dökülmeler, tedavi edilen veya nakledilen saçların bir kısmının dökülmesi şeklinde gerçekleşebilir.
  3. İlk 3-4 ay: Şok dökülme süreci devam eder ve bu süre zarfında saçlar daha zayıf ve ince bir görünüm alabilir. Bazı kişilerde, dökülme süreci daha uzun sürebilir.
  4. 4-6 ay sonra: Şok dökülme sürecinin çoğu tamamlanmış olabilir. Yeni saçlar büyümeye başlayabilir ve eski yoğunluğa dönme süreci başlar.
Şok dökülme süreci kişiden kişiye farklılık gösterebilir ve herkes için aynı süreler geçerli olmayabilir. Bazı kişilerde dökülme süreci daha kısa sürebilirken, bazılarında daha uzun sürebilir. Bu süreç hakkında daha fazla bilgi almak için doktorunuzla veya saç uzmanınızla konuşmanız önemlidir.

Şok dökülmeden ne kadar sonra saçlar çıkar?​

Şok dökülme süreci tamamlandıktan sonra 2. aydan sonra kişinin yeni saçları çıkmaya başlar. Saç ekimi işlemlerinden sonra şok dökülme süreci bir kere yaşanır. Şok dökülmeden sonra ekim yapılıp tutan saç kökleri yeniden dökülmez ya da saçlar yeniden seyrekleşmez.
 
H

Hüseyin

Üye
Mesajlar
7
Tepkime puanı
0
Ekim hapılan saçlarda dökülüyor hocam arkadaşımın saçları ilk zamanlar vardı sonradan onlarda dökülüp gitti ekim yapılan saçlardı.
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

D
Cevaplar
0
Gösterim
131
dogalsacekimi
dogalsacekimi
D
Saçekimibilgisi
Cevaplar
2
Gösterim
299
Mineral
Mineral
Mineral
Saçekimibilgisi
Cevaplar
4
Gösterim
266
tyler
tyler
T
Saçekimibilgisi
Cevaplar
2
Gösterim
263
Sloccer
Sloccer
S
Saçekimibilgisi
Cevaplar
1
Gösterim
449
Polat
Polat
P
Saçekimibilgisi
Cevaplar
1
Gösterim
256
Serdar
Serdar
S

Users who are viewing this thread

Yeni Konular

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
1
Çevrim içi ziyaretçiler
2
Toplam ziyaretçi
3
Robots
17

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt