Skinoren krem ne işe yarar

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Pharmacy
  • 294 Görüntülenme
  • 1 Yorum
P

Pharmacy

Üye
Mesajlar
36
Tepkime puanı
0
Skinoren krem ne işe yarar, skinoren krem %20 azelaik asit içerir bu krem %15 azelaik asit içeren bir jel formülasyonu da reçeteyle temin edilebilir.

Skinoren kremi ne için kullanılır?​

Akne tedavisi için.

Skinoren krem nasıl etki eder?​

Skinoren kremindeki azelaik asit, gözenekleri tıkayabilen keratin yüzey cilt hücrelerinin büyümesini azaltır. Bu, gözeneklerin ve yağ bezlerinin (sebum salgılayan bezler) tıkanmasını açmaya yardımcı olur ve sonuç olarak sebum kaçabilir. Bu siyah nokta ve leke oluşumunu azaltır.

Azelaik asit ayrıca akne ile ilişkili bakterileri öldürür, Propionebacterium acnes . Bu, ciltteki yağ bezleri tarafından üretilen sebumla beslenen yaygın bir bakteri türüdür. Yağ bezlerini tahriş eden, onları iltihaplandıran ve lekelere neden olan atık ürünler ve yağ asitleri üretir.

Azelaik asit, besin kaynaklarını (sebum) azaltarak ve büyümelerini engelleyerek bu bakterilerin sayısını azaltır. Bakteri sayıları kontrol altına alınarak yağ bezlerinin iltihabı kontrol altına alınır ve cildin iyileşmesine izin verilir.

Skinoren krem nasıl kullanılır​

▪️Skinoren krem, cildi yıkayıp kuruladıktan sonra günde iki kez (sabah ve akşam) cildin etkilenen bölgelerine uygulanmalıdır. Bir kılavuz olarak, tüm yüzü tedavi etmek için yaklaşık 2,5 cm krem yeterlidir. Kremayı nazikçe ovalayın. Hassas cilde sahip kişiler, kremi tedavinin ilk haftası akşamları günde bir kez uygulamalı ve daha sonra günde iki kez uygulamaya çıkarmalıdır. Kremi uyguladıktan sonra ellerinizi yıkayınız.

▪️ Kremin göze, ağıza ve burun içine kaçmamasına özen gösterin. Krem yanlışlıkla bu bölgelere temas ederse, hemen bol su ile yıkayınız.

▪️ Kremi kullandıktan sonra cildiniz çok tahriş oluyorsa, ya daha az kullanmalısınız ya da tahriş geçene kadar günde bir kez kullanmalısınız. Gerekirse, tahriş düzelene kadar tedaviye geçici olarak ara verilebilir. Herhangi bir tahriş devam ederse, doktorunuza danışın.

▪️Skinoren'in düzenli kullanımı önemlidir. Genel olarak, kremi kullandıktan yaklaşık dört hafta sonra sivilcede bir iyileşme görülür. Üretici, en iyi sonuçları elde etmek için Skinoren kreminin birkaç aylık bir süre boyunca uygulanması gerektiğini, ancak bir seferde 12 ayı geçmemesi gerektiğini belirtmektedir.
 
E

Esra

Üye
Mesajlar
28
Tepkime puanı
0
Bu kremi sivilceler çıkınca kullanıyorum yatmadan önce lekelere ve sivilcelere sürüyorum sivilceler 2 günde leke bırakmadan gidiyor lekeler de 1 haftada yok oluyor yüzünüz bebek gibi oluyor
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

life
Cevaplar
0
Gösterim
350
life
life
life
Y
Cevaplar
1
Gösterim
118
revivo
revivo
revivo
V
Cevaplar
0
Gösterim
226
Victus
Victus
V
V
Cevaplar
0
Gösterim
210
Victus
Victus
V
E
Cevaplar
1
Gösterim
229
Witch
Witch
W

Users who are viewing this thread

Yeni Konular

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
40
Çevrim içi ziyaretçiler
26
Toplam ziyaretçi
66
Robots
16

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt