Setipiprant Nedir, Nasıl Kullanılır, Nereden Satın Alınır?

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi GÖKDEMİR
  • 1K Görüntülenme
  • 1 Yorum
GÖKDEMİR

GÖKDEMİR

Moderatör
Mesajlar
224
Tepkime puanı
31
Setipiprant Nedir Nasıl Kullanılır Nereden Satın Alınır


Setipiprant nedir nasıl kullanılır saç çıkarırmı nereden satın alınır yorumlar fiyatı satın al saç dökülmesini önler mi yan etkileri varmı hangi ilaçlar setipiprant içerir losyon yapımı hakkında genel bilgiler. Saç dökülmesi günümüzde erkek kadın hemen herkesin başına gelen önemli bir problem olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle her saç dökülmesi ciddi sorun teşkil etmez. Bunların başında vitamin eksikliği, yetersiz beslenme, kullanılan ilaçlardan kaynaklı dökülmeler, aşırı yağlanma sonucu oluşan dökülmeler, hormonal rahatsızlıklar, stres kaynaklı vs. gibi dökülmeler sebep olan problemin ortadan kaldırılması ile çözülmektedir. Günümüzde en sık rastlanılan ve tedavisi oldukça zor olan saç dökülmesi tipi androgenetik alopesi yani erkeklik androjen hormonlardan kaynaklanan saç dökülmesidir ve tedavisi süreklilik ister. Bu saç dökülmesi tipi erken yaşlarda kendini gösterir ve kişinin yaşam boyu süresince artarak devam eder. Vitamin takviyesi almak, şampuanlar, bitkisel losyon, çaylar ve gıda takviyeleri androgenetik saç dökülmesini önlemede etkisi çok az veya hiç yoktur. Androgenetik saç dökülmesine erken yaşlarda müdahale edilmesi gerekir ve gerekli uygun tedaviler yapılmazsa saçlar kalıcı bir şekilde dökülür, zaman ilerledikçe kellik meydana gelir. Saçların tamamen dökülmesi ve yeniden saç çıkışı sağlamak ilerleyen durumlarda oldukça zordur. Vakit kaybetmeden erken safhalarda tedaviye başlanması gerekmektedir.

Setipiprant Nedir

Son yıllarda araştırmaları ve çalışmaları halen devam eden astım ve saç dökülmesini önlemek için geliştirilen bir ilaçtır. Setipiprant androgenetik alopesi de oldukça etkisi olan ve kullanımında belirli bir dozajın üzerine çıkılmadan kullanılması gereken bir ilaçtır.

Setipiprant Nasıl Kullanılır?

Setipiprant androjenlerin sebep olduğu bir dizi reaksiyonları engeller. Saç köklerine ctrh-2 antagonisti olarak çalışmaktadır. Saç köklerinde prostaglandin D2 proteinin aşırı miktarda üretilmesini önler. Androjen hormonlarıyla etkileşim kurmadan sadece pgd2 proteinini azaltmaktadır.

Setipiprant losyonu hazrladıktan sonra günde 1 veya 2 defa kullanılması gerekir. Saç derisine uygulanan losyon en az 3 saat ıslak olarak bekletilmesi gerekmektedir. Mümkün olduğunca saçlarınızı yıkadıktan sonra kurulayıp nemli saç derisine sürülmesi etkinliğini artıracaktır. Bu nedenle saç diplerinize solüsyonu sürdükten sonra 3 saat geçmeden yıkamamanız gerekmektedir. Solüsyon kullanımı bırakılırsa tekrar saç dökülmesi başlayacaktır. Saç foliküllerinin 5α-reductases enzimim aktivitesi saç foliküllerine zarar veren pgd2 birikiminden sorumlu olan DHT'yi ve enzimi durdurması mümkün değildir. Pgd2 üretiminden DHT hormonun yoğun bir etkisi bulunmaktadır, folikül gittikçe küçülür ve zamanla atrofi olur yani ölmektedir.

Setipiprant Nasıl Hazırlanır?

3 gün kullanım için küçük bir 5 ml'lik üzerinde ml oranları yazan plastik kap bulun hazırlamada 2.5 ml'lik şırınga olması gerekmektedir. Eczanelerde veya medikalcilerden şırıngayı temin edebilirsiniz. Saç derisine günlük 130 ila 150 mg kullanılması uygun dozaj olur. Çözücü olarak %70 etil alkol proplen glikol ve distile su ile hazırlanır. 1 ml etil alkol içerisine setipiprant ekleyin üzerine 1 ml propilen glikol ilave edin. Kapalı olacak şekilde 3 saat bekletin ve 0.5 ml distile su ekleyip ağzını kapatın. 1 gün bekledikten sonra temiz yıkanmış nemli saç derisine uygulayın.

Setipiprant Yan Etkileri

Topikal olarak uygulandığı için ve dozajı az olduğuna yan etki yapması çok küçük bir olasılıktır. Yapılan çalışmlarda setipiprantın yan etkisinin olmadığını göstermektedir. Ancak bazı kişilerde yan etki yapma olasılığıda bulunmaktadır. Zamanla sürekli kullanımında bu yan etkileride ortadan kalkmaktadır.

Setipiprant İşe yarıyor mu?

Setipirant şuan için etkinliği hakkında kesin işe yarıyor demek doğru olmaz. Sadece kullanan kişilerin yorumlarına bakarak etkisinin olduğu yönünde sonuç çıkarılabilir. Ben bu ürünü saçımda kullanıyorum saç diplerimde yanma, batma, ağrı ve sızlanma oluyordu kullandıktan hepsinin azaldığını hatta geçtiğini söyleyebilrim. Setipiprant yan etkisi olmadığı için uzun vadede kullanılması gereken bir ilaçtır. Saçlarda canlılık kazandırır, piyasada bulunan çoğu saç dökülmesini engellediği iddia edilen ürünlerden çok kalitelidir.

Setipiprant İçeriği Hakkında

Normalde oral olarak kullanılan bir ilaçtır. Bu madde kafanın kelleşen ve seyrekleşen bölgelerinde biriken prostaglandin D2 resptörü 2'nin bir antagonisti olarak bilinmektedir. Bu reseptörün belirli bir postaglandinlere duyarlılığı, bağlanması yanıt verme durumu vardır. Prostaglandin D2 artışı vücutta alerji başta olmak üzere astım, ciltte kızarıklık ve alerjilenme ağrı gibi septomlara neden olur. Saç büyümesinin sürekliliği Prostaglandin E2 ve PGD2 proteinlerinin belirli bir oranda olması gerekmektedir. Prostaglandin E2 artışı saç köklerinde trombosit seviyesinde artış sağlayacaktır.

Setipiprant Nereden Temin Edilir

Bu ürün genellikle yurtdışından Alibaba ve Aliexpress gibi sitelerde satılır ve gümrükten geçer.

Setipiprant Fiyatı

Setipiprantı kg olarak fiyatı oldukça pahalı bir üründür. Bu nedenle gram olarak almak gerekir. Gramı ise 5 dolar ila 15 dolar arasında değişmektedir.

Toplu olarak satın almak için forumdaki alım grubuna katılmak istediğini bildirirseniz temin edilir.

Bol saçlı günler..
 
A

Analist

Üye
Mesajlar
31
Tepkime puanı
0
Ben yaklaşık 3 aydır setipiprant kullanıyorum ilk kullandığımda etkisini hemen hissettirdi kafadaki uyuşukluk kaşıntı batma gibi hisleri en aza indiriyor saç dökülmesine faydası var yok değil ancak öyle bi çok bişey beklemeyin derim saç çıkartacak bi ürün değil yani, ek olarak yan etkide görmedim hiç
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

S
Cevaplar
1
Gösterim
120
Analist
Analist
A
U
Cevaplar
4
Gösterim
313
Kinaght
Kinaght
K
F
Cevaplar
3
Gösterim
260
Oshar
Oshar
O
L
Cevaplar
2
Gösterim
174
coolwind
coolwind
C
L
Cevaplar
3
Gösterim
211
ShaneFalco
ShaneFalco
S

Users who are viewing this thread

Yeni Konular

Sponsor Bağlantı

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
0
Çevrim içi ziyaretçiler
1
Toplam ziyaretçi
1
Robots
18

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt