Setipiprant Kullananlar Saç Çıkarıyor mu?

• Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi tarcin
  • 1K Görüntülenme
  • 6 Yorum
tarcin

tarcin

Üye
Setipiprant Kullananlar Saç Çıkarıyor mu?

Setipiprant kullananlar ve kullanıcı yorumları setipiprant içeren ilaçlar Saç dökülmesi sorunuyla uğraşanlar için yeni bir etken ve halen araştırma aşamasında olan bir ilaç. Setipiprant son yıllarda saç dökülmesinde kullanılan ve başarılı sonuçlar veren bir etken made. Saç dökülmesi günümüzde bir çok kişinin ortak sorunu ve çöümü hala bulunamamıştır. Dökülen saçları tekrar çıkarmak ve tedavi etmek için kullanılan tedaviler oldukça kısıtlı veya sağlık açısndan oldukça risklidir. Genellikle antiandrojen etkili hormon azaltıcı ilaçlar saç dökülmesinde başarılı olsada pek çok kişi bu ilaçları içmede veya kullanmada tereddüt etmektedirler.

Androgenetik alopeside sorumlu olarak gösyerilen testesteron ve DHT hormonları tek neden değilmiş. Saç dökülmesine sebep olan etken sil baştan değişti ve sorumlu olarak prostaglandin D2 proteini sorumlu bulundu. PGD2 kelleşen bölgelerde yüksek oranda arttığı saptanmış ve bunun sonucu olarak saçların dökülmesine sebep olduğu yapılan çalışmalarda bildirilmiş. Son yıllarda PGD2 inhibitör ilaç arayışlarında artış oldu. Bazı halihazırda eczanelerde satılan zytrec, allerset ve setrizine farklı rahatsızlıklar için üretilen ilaçlar PGD2 azaltsada saç dökülmesini önlemede başarı sağlayamamıştır.

Setipiprant PGD2 inhibitörü oral olarak alınan bir ilaç, bildiğiniz üzere saç dökülmesi olan yerlerde pgd2 proteini 2-3 kat artış gösteriyor pge2 ise azalma eğilimi ve son zamanlarda bazı şirketlerin bu yönde çalışmaları oldu. Setipiprant'ta kythera'nın çalışmaları sonucu ortaya çıkan bir ilaç şuan araştırma ve geliştirmeleri devam eden etken bir madde. Yurt dışı sitelerinden Alibaba veya Aliexpresten toz olarak olarak satın alınabilir. Fiyatı ülkemiz şartlarına göre ucuz değildir.

Setipiprant Nasıl Kullanılır​

Setipiprant üretim tekniği saç hücrelerinde crth-2 antagonisti olarak çalışmaktadır. Bu ilacın en büyük artısı hormon etkileşimsiz olması ve güvenli yan etkisiz olarak çalışmasıdır. Androjen hormonlarıyla etkileşime girmeden etki mekanizmasına sahip olmasıdır.

Setipiprant belli bir dozaj oranında kullanılması gerekir. Kullanım şekli şuan için topikal olarak hazırlanarak yapılmasıdır. Dermaroller ile nemli ve temiz saç derisine uygulamak etkinliğini artırır. Kuru ve yağlı saç derisine sürmek etkisi oldukça azaltır. Tedavi sürekli olarak devam ettirmek saçların büyümesi için gereklidir. Tedavi sonladırılırsa saçlar önceki haline hızlı bir şekilde geri gelir.

Prostaglandin D2 proteini trombosit agregasyonu güçlü bir şekilde inhibe eder. Kimi araştırmalarda bu durumun sonucu olarak saçların beslenememesi, folikül küçülmesi, hücre dejenerasyonu olarak bozulmalar ve dökülmeler başlar. Aynı zamanda Prostaglandin E2 de azalmalar olduğu görülür. Saçları tekrar çıkartmak için pgd2 azaltmak gerek şuan için araştırmalar halen devam ediyor.

Setipiprant 6 ay kullandım yurtdışı sitelerinden arkadaşlarla ortak aldık saç dökülmesini önlediğini saçlarımda kalite artışı olduğunu söyleyebilirim. Yeni saç çıkarttığını sanmıyorum mevcut saçlarım aynı şekilde kaldı ama toparlanma odu diyebilirim. Saçlarımı yıkadığımda dökülmeler çok olurdu kullandıktan 6 ay sonrası azalmalar olduğunu söyleyebilirm.

Setipiprant kullananlar varsa veya orta almak isteyenler bu konu altından yorumlarını yazabilirler.

rooney43

rooney43

Üye
Setipiprant kullanımı için yurtdışında bir görüşme yaptım alıp kullanmak için çok pahalı nasıl temin edilebilir

L

lastmorn

Üye
Setipiprant ve ru58841 gram fiyatları inanılmaz boyutlara ulaştı, şuan kimse etki edecek şekilde bu fiyatlara satın alamaz

K

Kemal88

Üye
Vala bence her gün bunları kullanmak bir yerden sonra sıkar beni bu yüzden günde 1 mg proscar kullanıyorum losyon kullanmıyorum artık. Birde bazı vitamin takviyeleri felan.

T

thevincent

Üye
Setipiprant nerde satılıyor arkadaşım temin edeceğimiz bildiğin bir yer varmı.

P

Pharmacy

Üye
Proscar ile setrizin kullanın arkadaşlar çok etkisi olduğunu düşünüyorum saç dökülmemi kısa sürede azalttığını gördüm

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

S
Cevaplar
1
Gösterim
123
Analist
Analist
A
U
Cevaplar
4
Gösterim
339
Kinaght
Kinaght
K
F
Cevaplar
3
Gösterim
268
Oshar
Oshar
O
L
Cevaplar
2
Gösterim
180
coolwind
coolwind
C
L
Cevaplar
3
Gösterim
212
ShaneFalco
ShaneFalco
S

Users who are viewing this thread

Yeni Konular

Sponsor Bağlantı

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
0
Çevrim içi ziyaretçiler
0
Toplam ziyaretçi
0
Robots
11

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt