Setipiprant Fiyatı Ne Kadar? Kullanıcı Görüşleri

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Synergy
  • 363 Görüntülenme
  • 3 Yorum
Synergy

Synergy

Moderatör
Mesajlar
56
Tepkime puanı
0
Setipiprant Finasterid Kullananlar


Setipiprant ve finasterid birlikte kullananlar saç dökülmesini önlemede çok etkili sonuçlar ortaya çıkardığını yeni saç çıkışlarını hızlandırdığını söylüyorlar. Birçok ilaç şirketi, bir ilaç üzerinde çalışıyor veya erkek tipi kelliğini tedavi edebilecek teknolojiler geliştiriyor. Şirketlerin araştırmaları ile oral ilaç setipiprantını geliştirdiler.

Saç dökülmesi için etkili olduğuna dair bazı anekdotsal kanıtlar var, ancak diğerleri için onlara hiçbir şekilde fayda sağlamadı. Ne olursa olsun, ilacın kendisine ve neden işe yaramadığına bir göz atalım.

Setipiprant Nedir?

Bir tetrahidropiridoindol türevi olan setipiprant, alerjik rinit ve astım için geliştirilmiş bir araştırma ilacıdır. Bu ilacın klinik deneyleri, piyasada bulunan diğer ilaçlara göre rekabet avantajı olmadığı için durdurulmuştur.

Bununla birlikte, ilacın klinik denemeleri yeniden başladı, ancak bu sefer bir prostaglandin reseptör antagonisti - daha spesifik olarak PGD2 reseptörü olarak. Farklı prostaglandin türleri vardır ve şaşırtıcı bir şekilde, antagonist olarak çalışırlar. Saç büyümesini teşvik ettiği gösterilen bir tür pge2 vardır.

Science Translational Medicine'de yayınlanan bir çalışma, PGD2'nin saç büyümesine engel olabileceğini buldu ve saç dökülmesi için potansiyel bir tedavi olarak yolunun araştırılmasını önerdi. Saçsız olan insanların kafa derilerinde daha fazla PGD2 lipit bileşeni olduğu gösterilmiştir.

Bu nedenle, eğer setipiprant prostaglandin reseptörlerinin aktive olmasını engelleyebiliyorsa, androgenetik alopesiyi potansiyel olarak tedavi edebilir . Sonunda bu, ilaç üzerinde çalışan Kythera Biopharmaceuticals'ın Allergen tarafından 2,1 milyar dolarlık bir anlaşmayla satın alınmasına yol açtı.

Setipiprant Nasıl Etkili Olur?​

PGD2 reseptörlerinin saç köklerinin minyatürleşmesine yol açan olayların bir parçası olduğu varsayıldı. Yani, eğer yakalanırsa (setipiprant bunun yerine reseptörlere bağlanır), sorunu çözebilir.

Bunun fikri, 5α-redüktaz enziminin testosteronu dihidrotestosterona dönüştürmesini durduran finasteridin nasıl çalıştığına biraz benzer. Erkek tipi kelliğine neden olmaktan birincil olarak sorumlu olan şey budur. Kulağa umut verici gelse de setipiprant klinik deneyleri olumlu sonuçlar vermedi.

Setipiprant Klinik Araştırmalarının Sonuçları Neydi?

Bu ilacın saç büyümesi üzerindeki etkisine ilişkin ilk klinik çalışma, androgenetik alopesi olan erkekler üzerinde yapıldı. 18 ile 49 yaşları arasındaydılar ve Norwood-Hamilton Ölçeğinin 3-5 aşamalarındaydılar. Katılımcılara 24 hafta boyunca günde iki kez 1000 mg setipiprant tableti (toplam 2000 mg) verildi. Randomize, plasebo kontrollü ve sonuçlar 4, 8, 16, 24 ve 32. haftalarda değerlendirildi.

İlacın herhangi bir yan etkisi bildirilmemesine rağmen, işe yaramadı. Plasebo grubu ve setipiprant grubunun sonuçları arasında "istatistiksel olarak anlamlı" bir fark yoktu. Araştırmacılar, belki de daha yüksek dozların gerekli olduğunu öne sürdüler. Bununla birlikte, setipiprant klinik deneme sonuçları genel olarak hayal kırıklığı yarattı. Bu çalışma Allergen'in kendisi tarafından desteklenmiştir.
 
T

tiger

Üye
Mesajlar
19
Tepkime puanı
0
Finasterid ile setipiprant birlikte kullanılması başarılı sonuçlar verebileceğini gösteren çalışmalar var.
 
@

@ron

Üye
Mesajlar
74
Tepkime puanı
3
Finasterid ile setipiprant birlikte kullanılması başarılı sonuçlar verebileceğini gösteren çalışmalar var.
Bu çalışmalar nerde mesela setipiprant nerden bulurum
 
T

tiger

Üye
Mesajlar
19
Tepkime puanı
0
Çalışmayı bu siteden okuyabilirsin

--https://www.hairguard.com/setipiprant-breakthrough/
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

K
Cevaplar
3
Gösterim
52
Aydem
Aydem
A
B
Cevaplar
1
Gösterim
159
PLAYMAKERS
PLAYMAKERS
PLAYMAKERS
B
Cevaplar
4
Gösterim
308
berke_gungorr
berke_gungorr
B
H
Cevaplar
4
Gösterim
342
bilgilikel
bilgilikel
B
D
Cevaplar
0
Gösterim
263
dogalsacekimi
dogalsacekimi
D
F
Cevaplar
5
Gösterim
521
berke_gungorr
berke_gungorr
B

Users who are viewing this thread

Yeni Konular

Sponsor Bağlantı

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
40
Çevrim içi ziyaretçiler
21
Toplam ziyaretçi
61
Robots
13

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt