Seboreik dermatite çare bulamıyorum

• Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi ssoulfly
  • 510 Görüntülenme
  • 5 Yorum
S

ssoulfly

Üye
Merhaba arkadaşlar bende uzun süredir saç dökülmesi sorunum var saçlarım bi anda dökülmeye başladı ve sonrasında durmadan devam etti. Saçlarımda açıklık yok yeni saçlar çıkıyor fakat saç diplerimde aşırı bir yağlanma oluşuyor saç derisini kaşıdığımda tortular ve kabuk kalıntıları kopuyor doktora gittiğimde egzama var dedi. Kortizonlu şampuanlar losyonlar yazdı düzenli kullandığım halde faydası olmadı. Kepek ve kabuklanma sorunum devam ediyor, kaşıntı bazen oluşuyor elimi saçıma sürdüğümde saç dökülmesi de beraberinde var. Dışardan bakıldığında hiç bir şey yok gibi ancak elimde kaşıdığımda kepek kalıntıları geliyor. Be egzama hastalığından nasıl kurtulcam o kadar losyon ilaç kullanmama rağmen geçmiyor. Forumda okuduğumda çoğunda en azından bir süre rahatlama olmuş ki bazılarında kaşıntı yara varken iyi gelmiş bende hiç değişim yok. Bu egzama hastalığına çözüm bulan var mı?

J

Josepth

Üye
Bende 2 yıldır sebore ile uğraştım saçlarımı çok döküyordu hala çözüm bulamadım azalma vs. yok artiyor

MORDOR

MORDOR

Moderatör
Saç dökülmesini önlemek için günde 1 tablet 2 mg biotin kullanın dökülmeleri önlemeye yardımcı olacaktır. Aşırı yağlanma ve seboreik dermatit probleminiz için herhangi bir yağlanma önleyici şampuan içine 6-7 adet 500 mg aspirin atın 2 - 3 saat bekledikten sonra 2 güne bir ılık su ile saçlarınızı yıkama yapın. Geçmezse sirkeli su ile saçlarınızı 3 güne 1 durulama yapmanız aşırı sebum ve mantar hastalığına karşı iyi gelecektir.

Filozof

Filozof

Üye
Saçlarınızı 3 güne 1 sirkeyle ıslatıp 5 dakika saç derisine masaj yapıp sonrada yıkayın 3 haftada geçiyor

Z

Ziya

Üye
Çok zor bir hastalık içimden bir ses stres gibi geliyor rahat olmadığım için

W

Witch

Üye
Şampuanın içine 5 adet 500 mg'lik aspirin katıp denemenizi öneririm seboreik dermatiti kısa sürede geçiriyor, ben salisilik asit içeren pirdolin şampuan kullanmıştım sonuçlarından memnun kaldım, fiyatı biraz yüksek daha uygun olarak şampuana aspirin katarsanız daha uyguna gelmiş olur.

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

B
Cevaplar
1
Gösterim
147
PLAYMAKERS
PLAYMAKERS
PLAYMAKERS
B
Cevaplar
4
Gösterim
294
berke_gungorr
berke_gungorr
B
H
Cevaplar
4
Gösterim
324
bilgilikel
bilgilikel
B
D
Cevaplar
0
Gösterim
257
dogalsacekimi
dogalsacekimi
D
F
Cevaplar
5
Gösterim
504
berke_gungorr
berke_gungorr
B
V
Cevaplar
1
Gösterim
692
lastmorn
lastmorn
L

Users who are viewing this thread

Yeni Konular

Sponsor Bağlantı

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
40
Çevrim içi ziyaretçiler
31
Toplam ziyaretçi
71
Robots
17

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt