Seboderm Şampuan Kullananlar Yorumları

 • Başlangıç tarihi
 • Konu Sahibi Semih
 • 819 Görüntülenme
 • 3 Yorum
Semih

Semih

Üye
Mesajlar
68
Tepkime puanı
6
Saç yağlanması ve yoğun kepek oluşumu için seboderm şampuan kullananlar kullanıcı yorumları egzama ve seboreik dermati sebore tedavisi için şampuan bilgisi. Saç yağlanması, kaşıntı, saç dökülmesi ve kepek oluşumu günümüzde en sık rastlanan bir durum olup ancak çoğu kişide rahatça karşılandığı için pek önemsenmeyen bir sorundur. Genellikle kaşıntı ile beraberin de kepek oluşumu da görüldüğü için elbiselerin kepeklenmesi sonucu rahatsızlık vermeye başlar. Saçta kepek oluşumu bazen kişiyi rahatsız edecek derece çoğalma yapabilir. Saç yağlanması ve kepeklenmeye genellikle şu sorunlar neden olur. Kullanılan losyonlar, şampuanlar, saç kremleri, toz kirli ortamlarda bulunmak, alkol içeren saç ürünleri ve bunun sonucu deride alerjik reaksiyonlar, cilt mantarı saçlı deride en sık görülen sebeplerden biridir kepek ve yağlı egzama oluştururlar. Seboreik dermatit ağırı yağlanma ile beraberinde deri kabuklanma oluşması, sivilce ve kıl kökü iltihabı, çok sık saç yıkanması ve fazla sıcak su kullanımı, sedef hastalığı, bit görülmesi, wax veya jöle kullanımı, kapatıcı topik gibi etkenler kepeğe sık neden olurlar. Bu rahatsızlığın ilk önce sebebi araştırılmalı uygun tedavisi edilmelidir. Eğer rahatsızlık geçmiyorsa ona göre tedavi şekli belirlenmelidir. Mantar bakterisi varsa TTO içeren solüsyonlar (dermotto solüsyon) ve climbazol içeren şampuanlar kullanılmalıdır. Şampuan kaynaklı oluşuyorsa mümkün olduğunca sls ve türevleri, parfüm, paraben, boya içermeyen şampuanlar kullanılmalı. Saç ekimi sonrası kaşıntı da ilaç kullanmak yerine parmağın yumuşak alanıyla küçük friksiyon hareketleri yaparak kaşıntı hissi azaltılmalıdır.

Seboderm Şampuan Kullananlar Yorumları.jpg


Saçlı deride egzama en sık görülen bir durumdur aşırı yağlanma ve yoğun kepeğin eşlik ettiği bir tür cilt rahatsızlığıdır. En sık görülme yeri kıllı alanlar ve sürekli terleyen bölgelerdir. Vücudun yağ ve ter üreten her hangi bölgesinde bu surum görülebilir. Saçlı deri, sakal bölgesi, kaşların olduğu alanlar dışında vücutta en sık görüldüğü yer burun üstleri ve yanları, kulak kanalı, meme ve koltuk altları ve apış arasıdır. Bütün hastalıklarda olduğu gibi ilk önce altta yatan birincil etken bulunmalıdır. Egzamanın bilinen en sık sebebi %70 oranında mantar varlığıdır. Hastalığa sebep olan mantarları öldürücü madde içeren solüsyon ve şampuanlar rahatsızlığı tedavi etmede başarılıdırlar. Bu tür hastalıklarda climbazol ve ketokonazol içeren şampuan kullanımı ile bitkisel kortizon içeren dermotto gibi losyonlar tercih edilir. Kortizon tedavisi iyi gelse de genelde bu durum kortizonların yan etkileri hastayı ve doktorunu tedirgin edebilmektedir.

Yoğun kepek tedavisinde zink pyrithion çinkonun bir tür formülize edilmiş halidir, en yaygın kullanılan maddedir, saçta kepek oluşumunda sebep olan deri kabuklanmasını eriterek kepek oluşumunu önler. Çinko pirition tek başına bile yeterli olurken ancak aşırı %80 oranında kepek oluşumunda mantar varlığında yeterli olmamaktadır. Mantar varlığı zamanla geçse bile ilerde tekrar kendiliğinden ortaya çıkabilir. Çinko pyrition ve climbazol ile yapılmış çok sayıda bilimsel çalışmalar da ve tek başına zink pyritiondan ve tek başına climbazolden çok daha fazla etkisinin olduğu görülmüştür.

Yağlı Egzama ve Kepek İçin Seboderm Şampuan​

Saçlı deride en çok şikayet edilen bir rahatsızlık ve büyük parçalar halinde kepeklenme, kızarıklık, kabuklanma, pullanma ve sürekli yağlanma sorunu gibi şikayetler yapar. Çoğu hastalarda ilk tedavide % 60 kadarında birincil etken mantar bakterisi varlığıdır. Diğer saç yağlanma sorunu olan kişilerde %40 kadar genel bir net sebep bulunamaz. Saçta mantar varlığında ilk tedavi olarak climbazol ve ketakonazol içeren şampunlar verilir. Hastalık geçmezse daha etkili tedavi seçenekleri reçete edilebilir. Seboderm şampuan bu tür saç rahatsızlıklarının tedavi edilmesi ve daha sonradan tekrar ortaya çıkmaması için climbazol ve zink pirition içerir, bu ikili mantar varlığını kısa sürede yok edilmesine yardımcı olur.Zink pirition Çinko Bromür’ün pirition kompleks bileşikleri arasında yer alan bir kimyasaldır. Antifungal ve antimikrobiyal özelliklere sahip bir kimyasal maddedir.

Seboderm Şampuan Nasıl Kullanılır​

Seboderm içeriği yoğun formülü ile erkeklerde 2-3 mş kadınlarda saçların uzunluğuna göre 3-5 kullanmak yeterli olur. Rahatsızlığın şiddetine göre şampuan kullanımı haftada bir olabileceği gibi günlük olarak ta kullanılabilir. Saçlarınızı iyice ıslatın ve avucunuza bir miktar şampuan dökün ilk yıkamada 3 dakika ikinci yıkmada ise 5 dakika saçları yıkayın. Saç derisini hafif masaj dairesel masaj hareketleri yaparak yıkayın. Çok sıcak su ile saç yıkamaktan kaçını. Günlük saç yıkamak yerinde 2 günde 1 saçınızı yıkayın. Seboderm şampuanın bilinen herhangi bir yan etkisi yoktur, kişilere göre saçlı deride alerjik reaksiyon gösterebilir.

Seboderm Şampuan İçeriği​

Şampuan içeriği oluşturulurken saç derisine zarar vermeyen, cildin pH derecesini ve nem dengesini koruyan, saçı besleyen ve yağlanma sorununu en aza indirgemeyi sağlayan aktif bileşenler eklenmiştir. İçerisinde mantar öldürücü climbazol anti mantar, çinko piritionun bulunur.
 • Sodyumcoco ampho acetat, temizleyici aktif maddesi
 • Coco amido propyl betain, köpük dengeleyici
 • Synercid Asian fusion, sarımsak, zencefil ve biberiye ekstraktından oluşan komplextir
 • Zinc pyrithione (Çinko pirition), kepek önleyici, antifungal ve antimikrobiyal etkileri vardır.
 • Climbazol, antifungal kepek önleyici
 • Provitamin B5 , Saç kalite artışı sağlar,cildi besler
 • Polyqurtinium 10, Ttarama kolaylığı sağlar, yumuşatıcı; bunun yanı sıra
 • Water (su)
 • Disodium laureth sulfosuccinate
 • Coco amido dietanolamide
 • Propilen glikol (yağlandırıcı ve çözücü madde)
 • Peg7 glyceryl cocoate
 • Panthenol (pantotenik asit vitamin B5 )
 • Biotin vitamini
 • Isırgan oto yaparak ekstrat
 • Arnica Montana Çiçek Özü, cildin esnekliğini ve direncini artırarak cildin metabolizmasını destekler.
 • Nasturtium officinale flower otu, beyaz çiçekler dört taç yapraklıdır. Kokulu ve baharatlıdır.
 • Rosmarinus officinalis leaf extract, biberiye yaprakları esansiyel biberiye yağı, kafeik asit türevleri, flavonoidler ve triterpenler içerir.
 • Biberiye yaprakları esansiyel biberiye yağı, kafeik asit türevleri, flavonoidler ve triterpenler içerir.
 • Ada çayı özü
 • Zeytinyağı peg-7 esterleri
 • Styrene/acrylates copolymer
 • Sodium chloride
 • Citric acid
Sebore şampuanı daha önce kullanmış olana arkadaşlar varsa yorumlarını bu konudan yazabilirler.
 
Mineral

Mineral

Üye
Mesajlar
47
Tepkime puanı
0
Cinsiyet
Bay
Seboderm şampuan kullananlar var mı? Arkadaşlar bu şampuan saç ekimi sonrası kullanılır mı?
 
Y

Yekta

Üye
Mesajlar
7
Tepkime puanı
0
Seboderm şampuan alıp almamak konusunda kararsız kaldım lütfen kullananlar yorum yapabilir mi?
 
V

Vict0ry

Üye
Mesajlar
4
Tepkime puanı
0
kullanmıştım fakat saçı çok sertleştiriyor saç kremi kesinlikle kullanılmalı
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

P
Cevaplar
1
Gösterim
261
Shady
Shady
Shady
P
Cevaplar
1
Gösterim
225
Sivalanta
Sivalanta
S
H
Cevaplar
0
Gösterim
149
Hakonek
Hakonek
H
L
Cevaplar
2
Gösterim
156
layerbox23
layerbox23
L
L
Cevaplar
1
Gösterim
225
Maximus
Maximus
M
P
Cevaplar
2
Gösterim
269
Erdem
Erdem
E

Users who are viewing this thread

Yeni Konular

Sponsor Bağlantı

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
68
Çevrim içi ziyaretçiler
37
Toplam ziyaretçi
105
Robots
20

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt