Saw Palmetto Saça Faydaları

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Chemist
  • 280 Görüntülenme
  • 1 Yorum
C

Chemist

Üye
Mesajlar
77
Tepkime puanı
1
Testosteron seviyeleri hem erkeklerde hem de kadınlarda saç dökülmesine önde gelen bir katkıda bulunur. Spesifik olarak, testosteron, belirli bir saç dökülmesi, erkek tipi veya kadın tipi saç dökülmesi (AKA androjenik alopesi) ile bağlantılı olan dihidrotestosteron veya DHT adı verilen bir hormona parçalanabilir. Saw palmetto'nun DHT emilimini engelleyebileceğine ve böylece saç dökülmesini azaltabileceğine inanılmaktadır.

Saç dökülmesini önler, saç büyümesini destekler ve iltihabı azaltır.

Saw Palmetto Saça Faydaları

Saw Palmetto Saç Dökülmesini Önleyebilir mi?​

Saw palmetto'yu arayan birçok kişi için ana motivasyon saç dökülmesidir. Friese, testere palmettosunun 5-alfa redüktaz enzimini etkilediğini açıklıyor. Bu, testosteronu erkek ve kadın tipi saç dökülmesinden sorumlu hormon olan DHT'ye dönüştürmekten sorumlu olan enzimdir. Zeichner, "saw palmetto'nun androjen hormonlarının etkisini bloke ettiği gösterilen botanik bir özüt olduğunu" da ekleyerek hemfikir.

Saw palmetto ile ilgili çoğu çalışmanın erkekler üzerindeki etkilerine odaklandığını belirtmek önemlidir. Kadınlar üzerindeki etkisini kesin olarak anlamak için insanlar üzerinde daha büyük ölçekli araştırmalara ihtiyaç vardır. Emziren veya hamile olan kadınlar testere palmetto almamalıdır.

Saw Palmetto'nun Saça Faydaları​

Saw palmetto'nun saç ve saç derisi üzerinde aşağıdakiler de dahil olmak üzere sayısız faydası vardır:

  • Saç dökülmesini önler: Testosteronun DHT'ye dönüştürülmesini potansiyel olarak önleyerek, testere palmetto saç dökülmesini önleyebilir.
  • İltihapla savaşır: Palmetto'yu gören frise hisseleri, kafa derisinde anti-inflamatuar özelliklere sahiptir. Enflamasyon, kafa derisi ile ilgili birçok sorunun ve saç büyüme problemlerinin nedenidir. Enflamasyonu azaltarak, fikir, palmetto'nun kafa derisinin genel sağlığını iyileştirebileceğidir.
  • Saç büyümesini destekler: Saç derisindeki iltihaplanmanın azalması da yeni saç büyümesine katkıda bulunabilir. Sağlıklı bir saç derisi, yeni büyümenin anahtarıdır ve Friese, daha az iltihaplanmanın saç büyümesinin iyileşmesine ve hem erkeklerde hem de kadınlarda saç dökülmesinin önlenmesine neden olabileceğini paylaşmaktadır.
  • Saç kökünü güçlendirir: Saw palmetto üzerine yapılan çalışmaların çoğu, saçı kaynağından tedavi etme yeteneğine odaklanmıştır. Ancak, gerçek saç köklerinin başka faydaları da olabilir. Friese, "Saçın kendisine gerçekte ne yaptığına dair çok az çalışma var. Ancak saç folikülünü güçlendiren herhangi bir şey saçın daha güçlü ve kalın olmasına yardımcı olacaktır" diye ekliyor.
  • Testosteron seviyelerini düzenler. Araştırmacılar, testere palmetto'nun testosteronun DHT'ye dönüşmesini önleyerek ve DHT'nin vücutta bağlanmasını önleyerek saç dökülmesini azaltabileceğine inanıyor.
Oral bir takviye alıyorsanız, uygun doz miktarı yemekle birlikte alınan 320 mg'dır. Kabak çekirdeği yağı ve Niasin ile birlikte etkisi daha da artabilir.
 
T

Terry

Üye
Mesajlar
3
Tepkime puanı
0
saw palmetto uzunca bir süre kullandım tek olanı değilde vitaminlerin içinde saw palmetto olanından orta derecedeki dökülmeleri önlüyor alacaksanız sırf saw palmettodan oluşan tabletleri almayın Multi vitamin tarzı olsun çünkü tek başına kullanmak yeterli gelmiyor.
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

B
Cevaplar
1
Gösterim
41
PLAYMAKERS
PLAYMAKERS
PLAYMAKERS
B
Cevaplar
4
Gösterim
164
berke_gungorr
berke_gungorr
B
H
Cevaplar
1
Gösterim
89
berke_gungorr
berke_gungorr
B
D
Cevaplar
0
Gösterim
168
dogalsacekimi
dogalsacekimi
D
F
Cevaplar
5
Gösterim
379
berke_gungorr
berke_gungorr
B
V
Cevaplar
1
Gösterim
516
lastmorn
lastmorn
L

Users who are viewing this thread

Yeni Konular

Sponsor Bağlantı

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
45
Çevrim içi ziyaretçiler
28
Toplam ziyaretçi
73
Robots
15

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt