Saw Palmetto Kullananlar Yorumları

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Salvador
  • 2K Görüntülenme
  • 4 Yorum
S

Salvador

Üye
Mesajlar
16
Tepkime puanı
0
Saç dökülmesi için saw palmetto kullananlar kullanıcı yorumları saça faydaları saç dökermi uzatır mı çıkarıyor mu prostat hastalığı tedavisi yan etkileri eczane fiyatı hakkında açıklayıcı bilgiler. Saw palmetto günümüzde kullanımı yaygınlaşmış sağlığa pek çok faydası bulunan birkisel içerikli bir kapsüldür. Genelde saw palmetto erkeklerde prostat hastalığı tedavisinde kullanılanan daha sonraları ise saç dökülmelerini önlemede etkisi olduğu görülen bir bitkisel üründür. Saw (testere) palmetto (palmiye) bir tür pamilya ağacıdır ancak cüce palmiye denilen bodur bir tipidir, meyvenin ağacına serenoa repens te denir.

Başlıca yetiştiği bölgeler Avustralya ve yeni zellanda da yetişmektedir. Yaprakları ve meyvesi insan sağlığını tedavi etmek için kullanılır. Bilindiği üzere genetik saç dökülmesi (hormonal, erkek tipi) dökülmelere sebep olduğu bilinenen ve kanıtlanmış tek etken DHT (Di Hidro Testosteron) dir. Bu bitkinin meyvelerinden elde edilen özü veya yağı 5 alfa redüzktaz enzimini engelleyerek Dht oluşumunu azalttığı yönünde çok sayıda bilimsel çalışma vardır. Yapılan çalışmalarda kimyasal ilaç olan finasterid ve dutasterid gibi cinsellik üzeirnde yan etki yapmadığı tespit edilmiştir. İlk kullanım amacı erkeklerde iyi huylu prostat büyümesini hastalığıdır. Günlük 1500 mg toz kapsül kullanan prostat hastalarında bile cinsellik üzerinde herhangi bir yan etkilere rastlanmaıştır.

Saw palmetto 5 alfa redüktaz enzimin daha çok saçlı deride bulunan tip 1 üzerinde etkisi vardır bu sebeple cinsellik üzeirinde yan etki oluşturmaz. Benzer etkiyi gösteren finasteridde görülen hormona baskılanma gibi sorunların saw palmettoda görülmediği yönünde çok sayıda güvenilir bilimsel çalışma vardır. Bu çalışmalar DHT hormonun sebep olduğu prostat büyümesi ve saç döklmesi üzerine yapılmış çalışmalardır. Erkek saç dökülmelerinde günlük 600 mg toz kapsül kadınlarda görülen dökülmelerde ise daha düşük 300 mg olanı önerilir. Yağ asit içeren kapsüllerde günlük 160 mg yeterlidir. Prostat büyümesi için ürtilen ilaçlarda daha yüksek miktarda günlük 1500 mg a kadar aktif madde içerir.

Saw palmetto saç losyonlarının içine de katılmaktadır saç tedavisi için üretilen bitkisel spreylerin içerisinde belirli bir oranda saw palmetto içerir ancak topikal saw palmetto kullanımı saç dökülmesini önlemede yetersiz kalır.

Saw palmetto şampuanların içinede katılmaktadır ancak şampuanların saç dökülmesini önleme gibi etkisi bulunmamaktadır.

Bir diğer bitkisel olan ve saç dökülmesini önlediği yazan ısırgan otu, kabak çekirdeği, sarımsak, elma çekirdeği, kara üzüm çekirdeği gibi bitkisellerin DHT hormonu önlediğine dair deneysel bir çalışma yoktur.

Arkadaşlar aranızda saw palmetto kullanan varsa gördüğü faydaları ve saçlara etkilerini bu başlık altından yazarlarsa kullanacak arkadaşlara faydalı olacaktır.
 
I

invincible

Üye
Mesajlar
26
Tepkime puanı
0
Saw Palmetto etkisiz bir ürün aylarca kullandım sonuç alamadım
 
S

Sacsiz

Üye
Mesajlar
38
Tepkime puanı
1
saw palmetto berries, dht hormonunu baskıladığı için köklerdeki yağlanmaya engel olur ve kan akışında bir miktar artış sağlar. Solgar kullandım, en az 6 ay kullanmak lazım, bu tip takviyeler 90 günden önce etki yapmıyorlar, biotin dahil.
 
P

Precious

Üye
Mesajlar
10
Tepkime puanı
0
Saw Palmettonun internette işe yaradığına dair çok sayıda bilgi var ancak bu bilgiler çif kör çalışmalarda ispatlanamamış. Bende prostat başlangıcı var ama prostat için değil saç dökülmesi için kullandım etkisi olsaydı prostat oluşmasını önlerdi diye düşünüyorum. Hatta bir ara prostat olma sebebini bu meret yüzündenmi oldum diye düşünmedim değil. Yani anlayacağınız saçım çıkacak DHT önlüyor diye boşuna heveslenmeyin. Okuduğum yazılardan birinde karaciğere zarar verdiğini de okumuştum.
 
PLAYMAKERS

PLAYMAKERS

Üye
Mesajlar
46
Tepkime puanı
4
Saw palmetto boşa zaman kaybı saç için faydası yok denecek kadar az bilimsel ilaçlar bu işin tek çözümü işini bilen saçlarını koruyabilir
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

R
Cevaplar
0
Gösterim
171
Realty
Realty
R
P
Cevaplar
0
Gösterim
116
Pharmacy
Pharmacy
P
S
Cevaplar
1
Gösterim
240
Noob33
Noob33
N
C
Cevaplar
3
Gösterim
341
lastmorn
lastmorn
L
P
Cevaplar
2
Gösterim
240
Aydem
Aydem
A
A
Cevaplar
3
Gösterim
286
Kinaght
Kinaght
K

Users who are viewing this thread

Yeni Konular

Sponsor Bağlantı

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
49
Çevrim içi ziyaretçiler
30
Toplam ziyaretçi
79
Robots
18

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt