Şampuanın içine katılan yağlar vitaminler ampuller nelerdir?

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Flower
  • 558 Görüntülenme
  • 1 Yorum
Flower

Flower

Üye
Mesajlar
24
Tepkime puanı
0
Hızlı saç uzaması için şampuanınıza eklemeniz gereken 7 malzemeyi sizler için derledik. Hızlı saç uzaması için formüller yöntemler mi arıyorsunuz? Yıllar boyunca birçok farklı bitkisel kür tarifleri denedim. Çok fazla okuma ve uygulamadan sonra, sonunda saç büyümesini desteklemek için şampuanınıza eklemeniz gereken 7 bileşen buldum. Bu saç bakımı ipuçları o kadar mükemmel çalışıyor ki gözlerinize inanamayacaksınız. Malzemeler, daha kısa sürede zarar görmüş saçlar, kepek, kaşıntılı saç derisi ve kuru saç telleri ile size yardımcı olacaktır.

Hızlı Saç Uzaması için Şampuan İçine Bal Katmak​

Bal, bizlere sunulan doğanın gerçek bir armağanıdır. Balın nemlendirici özellikleri saçtaki nemi düzenlemeye ve korumaya yardımcı olur, ayrıca balın hızlı saç büyümesi için saç köklerini güçlendirdiği söylenir. Balın bir diğer büyük avantajı da saçınızı ipek gibi hissettirmesidir. 2 çay kaşığı doğan balı 2 yemek kaşığı normal doğal şampuanınızın içine ekleyin. Ekledikten sonra İyice karıştırın ve ardından saçlarınızı yıkamaya başlayabilirsiniz. Daha sonra saçınızı suyla iyice durulayın ve aynı işlemi düzenli olarak yapın.

ampuanın içine katılan yağlar vitaminler ampuller nelerdir

Şampuan içine Gliserin Katmak​

Gliserini hepimiz duymuşuzdur nemlendirme özelliği vardır, kuru, cansız ve zarar görmüş saçları önlemek için gerekli olan nemi saçınıza hapseder. Bitkisel içerikli doğal şampuanınıza biraz gliserin ekleyin. İyice karıştırın ve saçınızı şampuanlamak için kullanın. Saç derisinde biriken saç ürünlerini temizlemek için iyice durulayın.

Şampuan içine Limon Suyu Katmak​

Limonun saçlarınızın daha hızlı uzamasını sağlama özelliği vardır. Limon, saçta kepek, yağlanma, kaşıntı, mantar gibi enfeksiyonlarını temizleyen doğal bakteri önleyici ve mikrop önleyici özelliklere sahiptir. Sitrik asit ve C vitamini içeriği, saç ürünlerindeki kepek ve birikintilerin giderilmesine yardımcı olan doğal peeling ve temizleme maddesi görevi görecektir. Kepek ve yağlı saç derisi, saç kırılmasının bazı nedenleridir. Bu nedenle, hızlı saç büyümesi için düzenli olarak limon kullanın. 2 yemek kaşığı taze limon suyunu 2 yemek kaşığı doğal şampuanınızla karıştırın. İyice karıştırın ve karışımla saçınızı şampuanlayın. Birkaç dakika boyunca tüm saç derinize nazikçe masaj yapın. Ardından saçınızı iyice durulayın ve her zamanki gibi şekillendirin.

Şampuan içine Gül Suyu Katmak​

Gül suyu saç büyümesini destekler, saç derisini yatıştırır ve saçtaki kepeği önler. Ayrıca saçınızın ve saç derinizin pH dengesini düzenleyerek saç derisinin kurumasını önler. 2 yemek kaşığı şampuana 1 çay kaşığı gül suyu (organik) ekleyin. Şampuanı İyice karıştırın ve saç problemlerinden kurtulmak için kullanın.

Şampuan İçine Çay ağacı yağı veya Lavanta Katmak​

Çay ağacı yağı veya lavanta, kepek ve kuru saç derisini tedavi etme kabiliyeti nedeniyle iyi bilinen uçucu yağlardır. Bu yağlar daha sağlıklı ve hızlı saç büyümesi için saç köklerini uyarır. Bitkisel şampuanınızın 2 yemek kaşığına en sevdiğiniz uçucu yağdan 3 ila 5 damla ekleyin. İyice karıştırın ve saçınıza şampuan olarak kullanın. Saçı tamamen yıkayın ve saç büyümesini teşvik etmek için aynısını düzenli olarak tekrarlayın.

Şampuan İçine Şeker​

Evet yanlış duymadınız, hepimiz şekerin vücudumuz için ne derece zararlı olduğunu biliyoruz, ancak Wexler Dermatology'de dermatolog olan Dr. Francesca Fusco, şampuanınıza şeker eklemenin size daha temiz ve sağlıklı saçlar bırakabileceğine inanıyor. Açıklamasında: 'Yalnızca tüm pislikleri daha verimli bir şekilde çıkarmakla kalmıyorsunuz, aynı zamanda ölü deri hücrelerini karıştırmak, saç kremlerinin verimli bir şekilde nüfuz etmesine izin veriyor. Şampuanlama sırasında, saç derinizi gerçekten temizlemenizi sağlayan kir birikimini de giderirsiniz. 2 yemek kaşığı şampuanınıza 1 çay kaşığı şeker ekleyin. İyice karıştırın ve saçınıza şampuan olarak kullanın. Saçı tamamen yıkayın ve aşırı pul pul dökülmesini önlemek için her dört yıkamada bir tekrarlayın.

Şampuana Aloe vera Eklemek​

Aloe vera, bir çok kozmetik ürün içerisinde katılan saç dökülmesini, kepeklenmeyi ve kuru saç derisini önleyen çok yönlü bir bitkidir. Ayrıca saçta parlaklık ve nemi teşvik ettiği bilinmektedir. Hızlı saç büyümesi için şampuanınıza aloe vera koyun. 2 yemek kaşığı şampuanınıza 1 çay kaşığı aloe vera jeli ekleyin. İyice karıştırın ve saçınıza şampuan olarak kullanın. Saçınızı durulayın ve her zamanki gibi şekillendirin.

Bu 7 malzemeyi deneyin ve hangisinin saçınız için en iyi sonucu verdiğini görün. Kullandıktan sonra memnun kalıp kalmadığınızı yorumlarınızı misafirlerimizle paylaşın bilgi sahibi olsunlar.
 
Synergy

Synergy

Moderatör
Mesajlar
56
Tepkime puanı
0
Bakınız;


 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

P
Cevaplar
1
Gösterim
261
Shady
Shady
Shady
P
Cevaplar
1
Gösterim
225
Sivalanta
Sivalanta
S
H
Cevaplar
0
Gösterim
149
Hakonek
Hakonek
H
L
Cevaplar
2
Gösterim
156
layerbox23
layerbox23
L
L
Cevaplar
1
Gösterim
225
Maximus
Maximus
M
P
Cevaplar
2
Gösterim
268
Erdem
Erdem
E

Users who are viewing this thread

Yeni Konular

Sponsor Bağlantı

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
12
Çevrim içi ziyaretçiler
11
Toplam ziyaretçi
23
Robots
17

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt