Şampuanın İçine Aspirin Koyarsak Ne Olur

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Semih
  • 498 Görüntülenme
  • 1 Yorum
Semih

Semih

Üye
Mesajlar
68
Tepkime puanı
6
Şampuanın içine aspirin koyarsak ne olur saçlarımız faydası yada yararı var mıdır. Saç dökülmesi sorunu yaşayan yada saç yağlanması, yoğun kepek, aşırı yağlanma, kıl kökü iltihabı, saç derisinde kabuklanma, hızlı saç uzatma ile ilgili problemi olan bir kadın ve erkek tarafından sıklıkla araştırılan bir konu olan şampuan içine aspirin koymak ne işe yarar, anlatıldığı kadar etkisi var mıdır sizler için yazımızda açıklıyoruz. Öncelikle aspirin kan sulandırıcı özelliği bulunan çok etkili bir çözücüdür. Bu etkisinden dolayı saçtaki yağlanma ve kepek sorunu için eşi benzeri bulunmak bir etken maddedir. Salisilik asit ciltte aşırı yağlanma, kepek, saç derisi rahatsızlıklarına iyi geldiği için bazı şampuanlar içinde bulunmaktadır. Aspirin aynı zamanda incelen güçsüzleşen kalite kaybı yaşayan saçlara da iyi gelmektedir. Özellikle bayanlar tarafında hızlı saç uzatma ile ilgili saç maskeleri sıklıkla uygulanmaktadır. Aspirin saç derisindeki kan dolaşımını hızlandırıcı etkisi, olduğundan dolayı saçların hızlı uzamasına da etkisi bulunmaktadır. Aspirinle saç maskesi nasıl yapılır, şampuan içine aspirin katsak ne olur gibi soruların cevabını sizler için hazırladık.

Saç rengini korur​

Saçlarımızı yıkadığımızda klorlu ve kireçli sular saçlarımızı yıpratır birde buna uzun süre güneş ışığına maruz kalma, gündelik sorularda eklenince saçlarımızın rengi değişir matlaşır soluk bir renk haline gelir. Bu durumun kolay yoldan çözmek için aspirin ile saç maskesi hazırlayabilirsiniz. Birkaç aspirini ılık suda çözünmesini bekleyin, karışımı saçlara ve saç derisine uygulayıp 20 dakika bekletip durulayın.

Saçları Parlaklaştırır ve Dolgunlaştır​

Aspİirin içindeki salisilik asit saçlardaki yağı, kiri temizler, saçın daha parlak olmasına yardımcı olur. Uzun süre aspirin ile saç bakımı yapmak saç dökülmesine de iyi gelecektir, yağlanmayı seboreik dermatite karşıda etkilidir.

Saçtaki Yoğun Kepekleri Azaltır​

Aspirin çözücü özelliğinden dolayı derideki yapışmış kepekleri, kabuklanmaları yada diğer rahatsızlıklara karşı çok etkisi vardır. Deride biriken ölü deri hücre artıklarını yok eder, kıl kökü iltihabına karşı etkilidir sivilce oluşmasının önüne geçer. Aynı zamanda kan dolaşımını da hızlandırarak saçların beslenmeleri canlanmalarını artırır saça veren serbest radikalleri önlemede etkisi bulunur. Eczaneden 500 mg olan aspirinden 10 tane şampuan içine atın ve 2 güne 1 saçlarınızı yıkayın.

Aspirin Saç dökülmesini Engeller​

Genetik saç dökülmesine çok iyi geldiğini bazı araştırmalarda bulunmuştur. Kafa derisinde biriken yüksek prostaglandin D2 düzeyleri saçlara zarar verir ve zamanla çoğalarak dökülmeleri artırır. Aspirin prosraglandin türlerini inhibe edici özelliğinden dolayı bu bileşeni de azaltarak saçların zarar görmesini önler. Bazı prostaglandin türleri saç dökülmesini önlerken bazıları ise saç dökülmesini artırıcı etki yaparlar. Yüksek prostaglandin D2 seviyeleri erkeklerde en birincil sebep olarak gösteriliyor.

Aspirin ile Saç Bakını​

  • 10 adet 500 mg aspirin
  • 5 yemek kaşığı şampuan (30 gram)

Nasıl Hazırlanır?​

Aspirinleri ezip toz haline getirin. Normal kullandığınız şampuan içine ezdiğiniz aspirinleri katıp karıştırın. Saçlarınızı ıslattıktan sonra 3 ile 5 dakika süresince saçlarınızı yıkayın ve durulayın. İsteğe bağlı olarak yıkamadan sonra saçları yağlandırmayan saç nemlendirici kullanabilirsiniz.
 
T

Taner043

Üye
Mesajlar
45
Tepkime puanı
0
Cinsiyet
Bay
Ben 5 tane aspirin kattım yağlanmayı önleyemedim yorumlarda gördüm deneyim dedim saçları 5 dakika boyunca yıkadım çok iyi geldi mutlaka diğer arkadaşlara öneriyorum uyduruk şampuanlara para harcamayın
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

P
Cevaplar
1
Gösterim
261
Shady
Shady
Shady
P
Cevaplar
1
Gösterim
225
Sivalanta
Sivalanta
S
H
Cevaplar
0
Gösterim
149
Hakonek
Hakonek
H
L
Cevaplar
2
Gösterim
155
layerbox23
layerbox23
L
L
Cevaplar
1
Gösterim
225
Maximus
Maximus
M
P
Cevaplar
2
Gösterim
268
Erdem
Erdem
E

Users who are viewing this thread

Yeni Konular

Sponsor Bağlantı

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
0
Çevrim içi ziyaretçiler
6
Toplam ziyaretçi
6
Robots
19

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt