Şampuana sarımsak yağı koymak faydalı mı?

• Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Pharmacy
  • 346 Görüntülenme
  • 2 Yorum
P

Pharmacy

Üye
Sarımsak yağı ne işe yarar, sarımsak yağı, sarımsak bitkisinden elde edilen ve genellikle sağlık amaçlı kullanılan bir yağdır. Sarımsak yağı, sarımsakta bulunan aktif bileşenlerin bir kısmını içerir ve bazı sağlık faydaları sağlayabilir.

Şampuana sarımsak yağı koymak faydalı mı.jpg

Ancak, şampuanınıza sarımsak yağı eklemenin faydaları hakkında kesin bir kanıt bulunmamaktadır. Ayrıca, sarımsak yağı yoğun bir kokuya sahiptir, bu nedenle eklediğinizde şampuanınızın kokusunu etkileyebilir.

Eğer saç sağlığınızı iyileştirmek istiyorsanız, sarımsak yağı yerine daha geleneksel saç bakım ürünleri kullanmanızı öneririz. Saç derinizi nemlendiren, saç köklerini güçlendiren ve saçları koruyan şampuanlar ve saç kremi gibi ürünler, saçlarınızın daha sağlıklı ve parlak görünmesine yardımcı olabilir.

Sarımsak yağı şampuana ne kadar katılır?​

Sarımsak yağı şampuanına kaç damla eklemeniz gerektiği, kullanacağınız şampuanın miktarına ve saçınızın uzunluğuna bağlı olacaktır. Genel olarak, 200 ml şampuan için yaklaşık 10-20 damla sarımsak yağı yeterli olabilir.

Ancak, sarımsak yağı saç derinizi tahriş edebilir, bu nedenle ilk kez kullanırken daha az miktarlarda başlamak daha iyidir. Ayrıca, sarımsak yağı saçınızın kokusunu etkileyebilir, bu nedenle kokuya duyarlıysanız, daha az miktarlar deneyebilirsiniz.

Özetle, sarımsak yağı şampuanına ne kadar eklemeniz gerektiği kişisel tercihinize ve saçınızın durumuna bağlıdır. Daha güçlü bir etki için, daha fazla sarımsak yağı kullanabilirsiniz, ancak saçınızda tahriş veya koku oluşursa miktarı azaltmanız gerekebilir.

Shady

Shady

Üye
Ben 2 diş sarımsağı ezip yağda bir gün bekletip katıyorum daha doğal oluyor kokusu çok az oluyor şampuan parfümü bastırıyor.

O

Oshar

Üye
Ben sirkeli suyu saçıma fısfıs yapıp 20 dakika bekletip saç derisine masaja yaparak bekliyorum. Sonrada saçımı yıkıyorum haftada 2 kere bu yöntemi yapmanızı tavsiye ederim.

Users who are viewing this thread

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
28
Çevrim içi ziyaretçiler
13
Toplam ziyaretçi
41
Robots
17

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt