Şampuana Aspirin Koymak Saçı Uzatır mı?

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Uzman
  • 453 Görüntülenme
  • 1 Yorum
U

Uzman

Moderatör
Mesajlar
107
Tepkime puanı
2
Hızlı saç uzatmak için şampuan içine aspirin koymak saçı hızlı uzatır mı bu konudaki araştırmalar sağlıklı saçlar elde etmek için en iyi çözüm olduğunu düşünmemize neden oldu. Aslında geçmişte, kozmetik endüstrisi piyasaya girmeden önce insanlar evlerinde saç bakım kürleri kullanıyordu. Aspirin ile yapılan saç bakım maskeleri saçlarda oluşan kuruluk, kepek, yağlanma, mantar ve saçı etkileyebilecek her rahatsızlığı çözecek güçtedir. Günümüzde birçok insan saç bakımında bu eski tariflerden bazılarını yeniden kullanıyor. Başka bir deyişle, aspirinli saç bakım kürlerinin ortaya çıkardığı mükemmel sonuçları fark ettiler. Bu yöntemler günümüzde çoktur ama arasında en etkili doğal bir aspirin maskesi vardır. Bu kür safa derisi rahatsızlıklarını gidermek için kullanılır. Ayrıca saç büyümesini teşvik edebilir.

Saça Aspirinin Faydaları Nelerdir?​

Aspirin, saçlarının çok yavaş uzadığını fark eden kişiler için faydalıdır. Ayrıca aspirin içindeki salisilik asit, saç derinizi ve saçınızı masaj yaparak yıkarsanız deride kan akışını uyarır. Bu da saçınızın uzama hızını artırmaya yardımcı olur. Şampuan içine aspirin katmak ne işe yarar akıllarda en sık sorulan sorulan sorulardan birisidir. Şampuan içine aspirin katmanın saç derisini temizlediği ve saç ekiminden sonra saçların çıkış hızını artırdığı yaygın olarak bilinmektedir. Ayrıca kepekten sorumlu oldukları anlamına mantar yada ölü deri katmanlarından kurtulmanıza yardımcı olur. Saç derinize peeling yapmak kepek birikimini ve fazla yağı azalttığı için size daha sağlıklı saçlar verebilir. Aspirin saçınızı daha parlak hale getirebilir.

Aspirin ile Yapılan Son Araştırmalar Neyi Ortaya Çıkardı?​

Her şeyden önce, küçük bir çalışma, düşük dozda aspirin almanın saç dökülmesinin etkinliğini azaltabileceğini ortaya koydu. Sonuçlar yakın zamanda yayınlandı. Aspirin ve topikal saç dökülmesi tedavileri arasındaki doğrudan bağlantıyı çıkaran türünün ilk çalışması.

Son çalışma, bir araştırmacı ekibi tarafından yapıldı. Avustralya, Amerika Birleşik Devletleri, İtalya, Hindistan ve İran dahil olmak üzere çok sayıda ülkeden geliyorlar. Düşük doz aspirini birbirine bağlayan türünün ilk çalışması. Saç dökülmesi tedavilerinin etkinliğini azaltabileceğini ortaya koydu.

Bu çalışma sonucunda, aspirinin topikal saç dökülmesi tedavilerini nasıl etkilediğini özel olarak ölçen ilk çalışma olmasına rağmen önceki çalışmalar ikisi arasında bir bağlantı belirlemişti. British Columbia Üniversitesi'nden bir araştırma ekibi bir şey keşfetti. Aspirin içmek Minoxidil'in uyarmayı amaçladığı enzimleri baskılayabilir. Bu temelde minoxidilin etkinliğini azalttı.

Bu nedenle, en son çalışma, aspirin ve topikal saç dökülmesi tedavileri arasında doğrudan bir bağlantı kurmak için yürütülen önceki araştırmaları takip etti. Aspirini sadece kepek, yağlanma problemlerinde kullanılması önerildi.

Şampuanın İçindeki Hangi Madde Saç Uzamasına Yardımcı Olur?​

Saç büyümesi için şampuandaki bazı temel bileşenler çinko, biyotin, niasin ve aspirindir. Bu bileşenlerin, vücudu saçın uzamasına yardımcı olabilecek şekillerde etkilediği gösterilmiştir. örneğin kan dolaşımı artırmak gibi.

Aspirin Ne İşe Yarar​

Aspirin en yaygın kullanılan analjezik ve antikoagülanlardan bir etken maddedir. Ağrı kesici özelliğinden dolayı hemen hemen herkes evde en az bir paket bulundurur. Doktorlar, ağrı ve genel rahatsızlıkla mücadele etmek için tavsiye eder. Bununla birlikte, ateşi azaltabilir ve kardiyovasküler sağlığı koruyabilir. Aktif bileşeni salisilik asittir. Dolaşım sorunları olan kişiler için kalp krizi ve kan pıhtılaşma riskini önemli ölçüde azaltabilir. Ancak bu yazıda ilaç olarak çeşitli faydalarını ele almayacağız. Aspirin ayrıca onu oluşturan bazı maddelerin sağladığı kozmetik özelliklere de sahiptir. Topikal olarak uygulanır, saçı temizler. Ayrıca kepek ve kuruluğa neden olan mantarları da yok eder. Saç derisinin dolaşımını aktive eder. Ayrıca hücresel oksijenlenme sayesinde saçlar zorlanmadan uzamalarını teşvik eder.

Aspirin Minoxidil İle Nasıl Etkileşir?​

Minoxidil saç derisine uygulandığında saç köklerinde bulunan enzimleri ilacı aktif formu olan minoksidil sülfata dönüştürür. Saç folikülleri içindeki sülfotransferaz aktivitesi, sonuçta saçın Minoxidil tedavisine saç dökülmesine ne kadar iyi yanıt vereceğini tahmin eder.

Aspirin Bazlı Bakım Şampuanı Nasıl Yapılır?​

Aspirinin saça sağladığı faydalardan en iyi şekilde yararlanmak için günlük olarak kullanılabilecek basit bir ürün oluşturabiliriz. Örneğin, işte bazı bileşenler:
  • 3 aspirin
  • 3 yemek kaşığı şampuan (30 gr)
Üç aspirini havana koyun toz elde edene kadar tabletleri ezin. Şampuanınızdan 3 yemek kaşığı ekleyin ve saç büyümesi için aspirin ile karıştırın. Mükemmel harmanlanmış bir karışım elde edene kadar yapın. Duştayken saçınızı nemlendirin. Bundan sonra, ürünü tamamen kaplayana kadar uygulayın. Ürünü beş dakika etki etmesi için bırakın, sonra saçınızı durulayın. Dilerseniz saç kremi de uygulayabilirsiniz.

Aspirin Bazlı Losyon Nasıl Yapılır?​

Bu aspirin bazlı losyon saçınızın doğal rengini ortaya çıkarmak için kullanılır. Ayrıca iklimsel faktörlerin neden olduğu olumsuz etkileri de azaltır. Saçlarını boyayanlara da tavsiye edilir. Ayrıca orijinal rengini geri kazanmak isteyenler için işte malzemeler:
  • 8 aspirin
  • ½ litre su
Aspirini toz haline getirin ve yarım litre sıcak su ile karıştırın. Ardından sıvıyı bir sprey şişesine dökün. Ardından losyonu saçınızın her yerine püskürtün. Daha sonra bu adımı her gece uygulayarak gerçekleştirin. Ürünü kullanmadan önce çalkalamanız gerekeceğini unutmayın. Çünkü aspirin kabın dibine yerleşme eğiliminde olacaktır.

Yukarıdaki tüm bilgilere rağmen daha fazla araştırmaya ihtiyaç vardır.

Aspirin Saç Tedavisinde Etkilim mi?​

Yakın zamanda yapılan bir araştırma, günlük olarak alınan düşük doz aspirinin bazı saç dökülmesi tedavilerinin etkinliğini azalttığını ortaya çıkarsa da kesin sonuçlar için resmi için daha fazla araştırmaya ihtiyaç var. Bu çok küçük ölçekli bir çalışmaydı ve yalnızca kısa bir süreliğine yürütüldü. Bu nedenle, daha uzun vadeli, daha büyük bir çalışma yapılmalıdır. Aspirinin Minoxidil ile nasıl etkileştiğine dair çok daha net bir resim geliştirmek için bu şart.

Bununla birlikte, sonuçların gösterdiği şey, tıp uzmanlarının aspirinin saç dökülmesi tedavilerinin sonuçlarını nasıl olumsuz etkileyebileceği konusunda dikkatli olması gerektiğidir.

Bir hastanın Minoxidil tedavisinin işe yaramadığı durumlarda, günlük düşük doz aspirin alımına kadar düşebilir. Bu nedenle Minoxidil'i reçete etmeden önce tıp uzmanları için faydalı olacaktır. Hastanın halihazırda günlük aspirin ilacı alıp almadığını değerlendirmek gerekir.
 
S

Stores

Üye
Mesajlar
16
Tepkime puanı
0
Şampuana aspirin karmanızı önerebilir hem saç dökülmesini önler hemde saç diplerindeki kepeği, yağlanmayı çözüyor mutlaka deneyin.
 

Users who are viewing this thread

Yeni Konular

Sponsor Bağlantı

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
40
Çevrim içi ziyaretçiler
23
Toplam ziyaretçi
63
Robots
18

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt