Şampuana Aspirin Koyanlar Yorumları

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi tarcin
  • 6K Görüntülenme
  • 7 Yorum
tarcin

tarcin

Üye
Mesajlar
62
Tepkime puanı
0
Şampuana aspirin koyanlar kullanıcı yorumları kaç tane aspirin katılır şampuan içine aspirin koymak ne işe yarar aspirin saça faydaları saç uzatırmı ağrıyı önlermi kepeği geçirirmi aspirin saç dökülmesi coraspirin saç dökülmesini önlermi saç için aspirin kullananlar hakkında açıklayıcı bilgiler. Aspirin bilmeyen yoktur sanırım dünyada en çok ağrı kesici olarak ve kan sulandırıcı olarak kullanılan septomatik bir prostaglandin inhibe eden bir ilaçtır. Aspirin içerisinde iki tür madde eklenir bunlar kimyevi olan asetilsalisilik ve kimyevi olmayan salisilik asit madde. Herhangi bir aspirin ilacını aldığınızda içinde etken madde olarak bu iki maddeden birisi vardır. Aspirin etken maddesi salisilik asit anti-inflammator ve antibakteriyel özellikleri ile sivilce tedavisi ve ciltteki ölü hücrelerin giderilmesi için kullanıma uygundur, asetilsalisilik asit ve diğer kimyasal maddeler ise saç bakımı için eşi bulunmaz bir nimettir. Ayrıca saç diplerindeki ağrı, kaşıntı, yanma, batma ve kepek sorunları için birebirdir. Aspirin çözücü etki yaparak saç yağlanmasını da önler saç derisinde kurutucu etki yaparak maya ve mantara karşıda etkili olur.

Aspirin.jpeg


Doktorlar aspirini çeşitli ağrılar ve genel rahatsızlıklar için önerir, ancak aynı zamanda ateş düşürücü etkisi bulunur ve kalp sağlığını, damar tıkanıklığına karşı koruyucu etkisi olduğu için felç olma ihtimaline karşı coraspirin önerilir.

Coraspirin içeriğindeki aktif madde salisilik asit ile kalp krizi riskini ciddi oranda azaltır, felç geçirme ihtimali yada felç geçirenler ile özellikle bayanlarda oluşabilecek tromboz (damar içi kan pıhtılaşması) oluşması riskine karşı güvenli olarak kullanılır.

Aspirin lokal olarak kullandığımızda saç derisinde derinlemesine temizlik yapar, saç gözeneklerin de birikmiş yağı kiri, ölü hücre artıkları, kıl kökü iltihabı yada sivilce oluşmasının önüne geçer saçlı derinin temizlenmesine katkı sağlar. Çözücü etkisinden dolayı yoğun kepeği, kabuklanma, yağlanma, kaşıntı ve seboreik dermatite karşı daha hızlı iyileşme göstermesini tedavi edilmesini sağlar.

Saçları dolgun yapar ve parlaklaştırır. Aspirindeki salisilik asit saçtaki kırıkları azaltır ve saçın daha parlak olmasını, saç tellerinin kalınlaşmasına, ince saçların kopmamasına katkıda bulunur. Özellikle son yıllarda yapılan bilimsel araştırmada aspirin içindeki salisilik asit erkek tipi saç dökülmesine sebep olduğu bilinen prostaglandin D2 proteinini güçlü bir şekilde azaltır. Prostaglandin D2 lipit bileşimi kafa derisinde normal olması gereken miktardan 400 kat fazla çoğalarak kılcar damarları daraltıp saçların beslenmesini azalttığı tespit edilmiş ve saç derisinde kaşıntı, yanma, batma ve ağrıya sebep olduğu bildirilmiştir. Aspirin kanda bulunan bir çok yardımcı prostaglandinleri (PGE2, PGD2 vs.) inhibe ettiği için bu sorunları ortadan kalkmasına yardımcı olur.

Şampuan İçine Aspirin Ne Kadar Katılır​

Normalde aspirini şampuan içine katmanızı önermeyiz. Sebep olarak emilim yetersizliği olacağından duşta şampuanlı olarak ne kadar bekleyebiliriz ki? birde şampuan içindeki çözücü maddeler ile etkileşime girmesidir. Fakat kullanmak isteyenler için formülünü sizlere paylaşayım.

Eczaneden normal 500 mg'lik aspirin alın. Bitkisel içerikli bir şampuan içine katacaksınız. 10 adet aspirin temiz bir kase içinde iyice ezip toz haline getirin ve bu tozu şampuan içine katın. Bir gün şampuanı bekletin sonrada kullanmaya başlayın. Şampuanı saçlarınızda masaj yaparak beş dakika süre ile bekletin.

Losyon İçine Aspirin Katmak​

Ayrıca aspirini daha etkili olması için losyon olarak hazırlayabilirsiniz. Ağrı kesici özelliğinden faydalanıp saçlarınızda kullanabilirsiniz. 100 ml losyon içine 20 ml etil alkol, 20 ml proplen glikol ve 60 ml distile su içinde 6 adet 500 mg lik aspirin katıp bir gün dinlendirip kullanabilirsiniz. Kafa derisindeki ağrıyı, batma, uyuşukluk gibi hisleri azaltır, mantar, kaşıntı, yağlanmayı önleyebilir. Saçların dökülmelerine karşı daha dirençli olmasına katkı sağlar. Soru ve görüşlerinizi konu altından yazabilirsiniz.
 
C

Coward

Üye
Mesajlar
29
Tepkime puanı
1
Benim hanıma tavsiye ettim memnun kaldı sürekli şampuan içine katıp kullanıyor artık
 
GÖKDEMİR

GÖKDEMİR

Moderatör
Mesajlar
224
Tepkime puanı
31
Aspirini saç dökülmesi önlüyor diye gidipte her gün 500 mg oral alıyım demeyin mide zarınızı yok etmekle kalmaz, aynı zamanda KBH'ye de neden olur. Bu yüzden sürekli oral kullanmak kesinlikle olmaz. Belki 1 bardak suda çözündürüp içilebilir doktora danışmak gerekir yada 100mg coraspirin olabilir.

Şampuan yada losyon içine katılabilir saç diplerinde ağrı kaşıntı ve batma gibi rahatsızlıkları engeller kullanıp etkisini gördüm.
 
lusyus

lusyus

Üye
Mesajlar
153
Tepkime puanı
4
Durumu
🎧 Müzik dinliyor
Benim peder hergün 300 mg coraspirin kullanıyor tepesi açıktı hafif kapandı işe yarıyor bence de.
 
L

Lauri

Üye
Mesajlar
26
Tepkime puanı
0
ben bi ara her gün içiyordum sabah kalktığımda su içtim mideme kramp girdi deliniyordu gibi hissetim araştırdığımda aspirinden kaynaklandığını anladım öyle kafanıza göre kullanmayın bu ilacı.
 
M

Mems

Üye
Mesajlar
8
Tepkime puanı
0
Mide ağrısı oluşturabilir sürekli kullanımda kan dolaşımı daha etki olması açısından kan sulandırıcı olarak saç köklerine etki etmesi için kullananlar var, saç ekimi öncesi kesinlikle kullanmayın
 
Ş

Şakrak

Üye
Mesajlar
3
Tepkime puanı
0
Cinsiyet
Bay
Şampuan içine aspirin atılmasından bahsediliyor ne miğde ağrısı :(
 
L

layerbox23

Üye
Mesajlar
18
Tepkime puanı
0
aspirini oral kullanırken dikkat edin kalp krizi - mide kanaması geçirebilirsiniz Allah muhafaza
 

Users who are viewing this thread

Sponsor Bağlantı

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
41
Çevrim içi ziyaretçiler
20
Toplam ziyaretçi
61
Robots
14

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt