Şampuan İçine Sarımsak Katmak

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Moonlight
  • 501 Görüntülenme
  • 1 Yorum
Moonlight

Moonlight

Üye
Mesajlar
46
Tepkime puanı
1
Sarımsağı saç dökülmesini önlemek için kullanıldığını bilmeyen yoktur sanırım. Özellikle saç kıran tedavisinde halk arasında yaygın bir şekilde bilinen sarımsak saçlarımızın hızlı büyümesine de bir çok faydaları bulunmaktadır. Halk arasında kulaktan duyma bilgiler yapılan yanlışlardan birisi de saç kıran ve erkek tipi saç dökülmesinde sarımsak ikiye bölüm deriye uygulamaktır. Sarımsak içindeki sülfür ve alicin maddeleri derideki kan dolaşımını hızlandırır fakat içerisindeki güçlü asitler ile saç köküne hasar verip ölmesine neden olabilir. Eczanelerde ve internet alışveriş sitelerinde satılan bir çok sarımsak içeren şampuanlar vardır. Bunlar hiçbir şekilde saç dökülmesine ve saçlara fayda vermesi beklenmez. Tüketicinin aldatıldığı en önemli sektörlerin başında saç ürünleri en başı çeker. Bu firmaların amaçları içine sarımsak olduğunu iddia edip %90 oranında saç dökülmesini önler .%50 yeni saç oluşumunu sağlar gibi ifadeler ile müşteriyi çekmek ve daha çok ürün satılmasını sağlamaktır. Şunu bilin ki sarımsak içeren şampuanlardan en küçük bir beklentiniz dahi olmasın çünkü içine katılan sarımsak özleri %1 bile bulmayan çok komik bir düzeydedir. Şampuanlar saç dökülmesine faydası var mıdır yada saç çıkarır mı? Bu konuda hiç tereddüt etmeden verilecek cevap hayırdır. Saçlarınızı yıkarken duşta ne kadar süre saçta şampuanlı olarak bekleyebilirsiniz ki? Saçları yıkarken 5 dakika bile sürmeyen ve içine bir çok kimyasal katılan üründen saç çıkarmasını beklemek tamamen hayalden ibarettir. En güvenilir yöntem olarak bitkisel bir şampuan içine sarımsak doğrayıp katmaktır. Çok zor bir işlem değil bu yöntemi yaparak hem içinde sarımsak olduğununda emin olursunuz hemde saçlarınıza gerçekten fayda veren bir şampuan ile yıkamış olursunuz. Şimdi gelelim şampuan içine sarımsak katmak nasıl yapılır açıklayalım. Öncelikle kullandığınız şampuan bitkisel içerikli bir ürün olsun. 10 diş sarımsağı soyun bir havan içinde ezip bir miktar su katıp macun kıvamına getirin ve şampuan içine katın. Şampuan içine 1 yemek kaşığı saf zeytinyağı, 5 damla nane yağı, orta sıcaklıkta demlenmiş ginkgo bloba suyu, ve 2 damla çay çiçeği yağı damların. Şampuanı iyice çalkalayın iyice karışmasını sağlayın. Bir gün beklettikten sonra kullanmaya başlayın. Saçlarınızı ilk yıkamada 2 dakika ikinci yıkamada 5 dakika süre ile saç derisine oval masaj hareketleri yaparak yıkamanızı tavsiye ederim. Soru ve önerileriniz için konu altından soru sorabilirsiniz.
Şampuan İçine Sarımsak Koymak.png
 
A

Aydem

Üye
Mesajlar
77
Tepkime puanı
0
çok etkili birşey olduğunu düşünmüyorum çünkü, doğal bir sarımsak ile kimyasal içeriklerin birleşmesi bana mantıklı gelmiyor. Doğal yağlar ile sıvı şampuanlar karıştırılabilir.
 

Users who are viewing this thread

Sponsor Bağlantı

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
40
Çevrim içi ziyaretçiler
28
Toplam ziyaretçi
68
Robots
17

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt