Şampuan içine doğum kontrol hapı koymak?

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi tarcin
  • 719 Görüntülenme
  • 0 Yorum
tarcin

tarcin

Üye
Mesajlar
62
Tepkime puanı
0
Şampuan içine doğum kontrol hapı koymak saç uzatırmı, dökermi şampuan içine doğum kontrol hapı katmak saç gürleştirme saç uzatırmı saç çıkarırmı doğum kontrol hapını bıraktım saçım çok dökülüyor gibi sorular hakkında bilgiler. Saç dökülmesi önlemek için çoğu kişi bitkisel içerikli formül ve kürler uyguluyor. Bu bitkisel kürlerin için en bilinenleri badem yağı, çam terebentin yağı, susam yağı, lavanta yağı gibi bitkisel karışım kürleri uyguluyor. Günümüzde özellikle bayanlar olmak üzere hemen hemen herkesin en çok merak ettiği soru şampuan içine doğum kontrol hapı katmak. Bu yöntemi çoğu kadının hayatında bir kere denediği fakat tıbbi açıdan kanıtlanmamış bir yöntem. Doğum kontrol hapını şampuanın içine kırıp, saça uygulamak! İşte tamamen hurafe olmasına rağmen kullananların memnun olduğunu söylediği o formül ne derece etkilidir sizlere açıklayım.

Saç dökülmesi en sık karşılaşın sorunların başında gelir ve özellikle erkekler ve sonrada bayanların en çok dert yandıkları sorunlardan biridir. Bu konuda gerçekten önlem almaya çalışan birinin ise denemediği yöntem kalmamıştır. Bu yöntemlerin biriside doğum kontrol hapını şampuanın içine katıp saçları yıkamak. Şampuan içine bu ilacı katmak etkilimidir, saç dökülmesini önlermi ve yeni saç çıkışı sağlarmı..

Bu yöntem özelllikle kadınlar arasında neredeyse şehir efsanesi haline gelmiş, internette araştırma konusu olan çevrenizde mutlaka birinden duyacağınız bir öneri bu: Şampuanın içine doğum kontrol hapını ezip kırıp saçınızda uygulamak. Doğum kontrol hapını şampuan içine katmak tıbbi açıdan kanıtlanmamış olup, kullanmadan önce de mutlaka doktorunuza danışmanız gereken bu yöntemi daha önce deneyen kadınlar her ne kadar faydasını gördüğünü söylese de bunun tamamen kulaktan dolma bir bilgi olduğunun da altını çizmekte fayda var. İnternet ortamında kullanıp memnun kaldığını söyleyenler çoğunlukla pisikoljik olarak beklentisi yüksek tutup etkili olduğunu sanmasıdır. Bu yöntemi saçları tamamen dökülmüş veya seyrek saçları olan bir bayan veya erkek kullanırsa hiçbir şekilde saç çıkışı sağlamayacağını görecektir. Kafada 3-5 dakika bekleyen bir şampuanın saç derisinden emilmesi olanaksızdır. Emilim olsa bile bu çok çok az miktarda olacağı için herhangi bir etkisi olmayacaktır.

Diane 35

Şampuan ve doğum kontrol hap karışımı​

Yinede şampuan içine katmayı düşünürseniz sizlere şöyle bir yöntem vereyim. İlk olarak bitkisel içerikli bir şampuan alın, içerisinde sls türevleri ve paraben içermesin. Bir kutu doğum kontrol hapınnı ezip şampuanınızın içerisine katın ve çalkalayın. İki gün bekletip kullanmaya başlayın. Daha da etkili olmasını isterseniz bu karışıma E vitamini ampulü de ekleyebilirsiniz. Saçlarınızı ılık suyla yıkayın ve durulayın. Aşırı sıcak su ve şampuan kalıntısını saçlarınızda kalmasın, iyice saçlar durulanmazsa kepek oluşumuna neden olur. Eczaneden alacağınız doğum kontrol hapını içerisindeki hormonlara bakarak alın. Kutu üzerinde östrojen içeren ilaçları almanız gerekir. Sadece progesteron içeren ilaçlar etkili olmayabilir.

Saçları Yıkamada Yapılan Yanlışlar​

Saçları ıslakken taramak; Çoğu insan, bunun saça ne kadar zarar verdiğini bilmeden, saçlarını yıkadıktan sonra ıslakken tarar. Saç telleri ve saç kökleri özellikle sıcak su ve sormal suda yumuşar kırılma ve dökülmeye daha yatkın hale gelir. Saçlarınızı yıkadıktan sonra yumuşak bir havluyla kurulayın ve taramadan önce biraz kurumasını bekleyin.

Çok fazla yıkamak; Saçlarınızı hergün yıkamak fazla şampuanlamak saç derisindeki doğal nemin kaybolmasına, saçın kuruyup kırılmasına neden olur. Saçlarını her gün yıkamaktansa haftada 2-3 kez yıkamaya özen gösterin.

Saç şekillendirici aletler; Çoğu kadın saçlarını evde kendisi yapıyor. Saç şekillendirici ısı veren bu aletler, saçlarda ciddi hasara neden oluyor. Bu yüzden saç şekillendirici aletleri kullanmayı azaltın, saç kurutma makinesini düşük ayarda ve orta sıcaklıkta çalıştırın.

Saçları çok sıkı bağlamak ve arkaya doğru topuz yapmak; Özellikle bayanların çok sık yaptığı hatalardan birisi. Eğer saçlarınızı çok sıkı bağlıyorsan yıpranmış saçlarının sebebi bu olabilir. Saçları çok sıkı bağlamak saç foliküllerinde gerilmeye, bu da saç tellerinin ve hatta kalıcı saç kaybına neden oluyor. Zamanla foliküller zayıflayarak kelliğe kadar gidebilir.

Sağlıksız beslenme; Yanlış beslenme hem sağlık açıından hemde cilt ve saç sağlığına doğrudan etkisi var. Sağlıklı saçlara sahip olmak için özellikle protein, biotin, E vitamini, çinko ve demir, folik asit içeren doğal yiyecekler tüketilmelidir. Aynı zamanda hazır yiyeceklerden ve dönem dönem popüler olan ölüm diyetlerinden uzak dur.

Saçları yıkarken deriyi tırnaklama; Bazı kişiler saçlarını şampuanlama sırasında dah iyi temizlenidr düşüncesyle saç derisine tırnaklama yapar. Bu şekil saç yıkama hem saçları döker hemde saç derisinde mantar, yağlanma ve deri kabuklanması gibi problemlere neden olur.
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

P
Cevaplar
1
Gösterim
261
Shady
Shady
Shady
P
Cevaplar
1
Gösterim
225
Sivalanta
Sivalanta
S
H
Cevaplar
0
Gösterim
149
Hakonek
Hakonek
H
L
Cevaplar
2
Gösterim
156
layerbox23
layerbox23
L
L
Cevaplar
1
Gösterim
225
Maximus
Maximus
M
P
Cevaplar
2
Gösterim
268
Erdem
Erdem
E

Users who are viewing this thread

Yeni Konular

Sponsor Bağlantı

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
5
Çevrim içi ziyaretçiler
8
Toplam ziyaretçi
13
Robots
16

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt