Şampuan içine Bepanthen Bemiks Evigen Katmak

Moonlight

Moonlight

Üye
Mesajlar
46
Tepkime puanı
1
Bepanthen Evigen Bemiks ampul şampuana ne kadar Katılır, hindistan cevizi yağı şampuan katılır mı? Günümüzde saç dökülmesi erke - kadın hemen her kesin ortak sorunu haline geldi. Özellikle erkeklerde saç dökülmesi ciddi oranda artış gösterdi genç erkeklerde genetik yatkınlığa bağlı olarak 17 yaşındaki genç erkeklerde bile saç dökülmesi başlayabilmektedir. Bu durumun neden genlerden kaynaklı olarak gösterilir fakat bu sorunu kadın ve erkeklerde daha genç yaşlarda başlamasına bir takım etkenlerde sebep olmaktadır. Özellikle tükettiğimiz gıdalardaki büyüme hormonları, kullanılan ilaçlar insan vücuduna girerek ergenlik hormonlarının daha erken yaşlarda başlamasına neden olmaktadır. Özellikle kümes hayvanları ve havuz balıkçılığında hayvanların daha erkenden daha çabuk ve hızlı büyümesi için yemlerine katılan östrojen hormonu erkek ve bayanlardaki hormon aktivitesini tetiklemektedir. Erkeklerde daha erken yaşlarda ses kalınlaşması, sakal çıkması ve vücut tüylenmeleri, kadınlarda ise erken yaşlarda ergenliğe girme gbi olumsuz durumları beraberinde getirebilmektedir. Günümüzde saç dökülmesini önlemek için raflarda bir çok ürün bulunmaktadır. Bu ürünlerin açıklamalarında bir çok bitkisel ekstrat, vitamin ve mineral vardır. Fakat bu katılan bileşenlerin miktarı hakkında bir açıklama yapılmamaktadır. İçeriğindeki vitamin miktarı, bitkisel ekstratın yüzde kaç olduğu yazmamaktadır. Dolayısıyla nu ürünleri içine katılan oranlar minimal derecede çok düşük ve etkisi neredeyse hiç olamayacak düzeydedir. Kullandığımız losyonlar ve şampuanların içine ekstradan vitamin, amino asit ve mineraller katılarak içeriğini daha güçlü ve etkisi hale getirebilirsiniz. Ancak her losyon ve şampuan içine bu maddeleri katmak ürün içerisindeki maddeler ile reaksiyona girip etkisini azaltabilir. Bu nedenle katacağınız şampuan ve losyon mutlaka bitkisel içerikli olmalı sls ve paraben türevleri gibi köpürtücü aktif yüzey temizleyici ağır kimyasal elementler içermemelidir. Şampuanın içine katacağınız bitkiselleri ve vitaminlerin etkisini azaltabilir. Hazırlayacağınız şampuan veya losyon tamamen bitkisel içerikli bir ürün olması katacağınız ek bileşenlerin yapısını bozmak ve saça ve cilde için daha faydalı olacaktır.

Daha güzel ışıltılı ve saçlara sahip olmak için saçların yeteri kadar besin maddesi alması gerekir. Bu besin maddelerini topikal olarak alabileceği gibi düzenli ve dengeli beslenmenin son derece önemli olduğunu günümüzde bilinen bir gerçektir. Yetersiz ve sağlıksız beslenme bir çok hastalığa davetiye çıkarırken bundan saçlarımız ve cildimizde olumsuz etkilenir. Özellikle sigara ve alkol kullanımı ciltte ve saçların büyümesine son derece zarar veren bir alışkanlıktır. Erken yaşlarda ciltte kırışıklığa ve saç dökülmesini tetikleyebilir organlara verdiği zararı da hemen herkes tarafından bilinen bir gerçektir.

Saçlarımızı ve cildimize maalesef ki başta D, C ve B grupları, çinko, magnezyum ve demir mineralleri eksikliği ciddi anlamda hasara sebep olmaktadır. Bu verdiği hasar sizin tahmin ettiğiniz den daha fazla olduğunu bilmeniz gerekir. Şimdi gelelim bu vitamin ve mineraller şampuan veya losyona kaç adet katılır ve nasıl kullanılır.

Bemik ampül kullanım amacı vitamin eksikliğini gidermektir. Bu ampülü doktorlar ya da hemşireler tarafından önce sıvıya ardından da hastalara enjekte edilir ve içinde yüksek miktarda B1, B2, B6 vitaminleri vardır.
Bepanthen ampül damarlara, kaslara ya da deri altına enjekte edilen bir ilaçtır, vücutta larenjit, faranjit, kolit gibi hastalıkların tedavisi için kullanılır. Saçlı deri tarafından emildiğinde saçlı deri ağrılarını azaltır, saça zarar veren serbest radikalleri azaltır.

Evigen ampül içerisinde yüksek miktarda E vitamini vardır ve cilt için eşsiz bir antioksidandır. Kuru ciltleri nemlendirir, saçlı deri hastalıklarını iyileştirir saç ve cilt sağlığına bir çok faydası vardır.

Bemiks bepanthen evigen ampül.jpg


Şampuan içine katacağınız bu 3 temel malzemenin ne işe yaradığını kısaca sizlere anlattık ve şampuanımızın içeriğine güçlendirdik. Saçlarımızı yıkarken aynı zamanda scalptan beslenmesine de katkı sağlamış olduk.

Bemiks, Evigen, Bepanthen Şampuan İçine Kaç Tane Katılır​

Eczaneden alacağınız bepanthen, bemiks ve evigen ampül kutularının içinde her birinde 5'er adet ampül vardır. Toplamda elimizde 15 adet ampül bulunmaktadır. Bu ampülleri tek tek kırıp şampuan içine katacağız. Ampülleri kırarken dikkatli olun ve bir bez yardımıyla kırın. Her bir ampülü bitkisel şampuanımıza katıyoruz ve kuvvetlice çalkalıyoruz. Saçlarımızı yıkarken ılık su ile yıkamaya özen gösterilmeli ve şampuanı 2 şer defa ikinci yıkamada saçlarda 5 dakika süreyle kafa derisine hafif dairesel masaj hareketleri yaparak yıkarsanız daha verimli sonuç almış olursunuz.

Şampuan içine bemiks, evigen, bepanten ampül katıp kullananlar ya da daha önceden kullanmış olan kullanıcılar var ise saçlarında etkisi olup olmadığı olumlu veya olumsuz düşüncelerini memnun kalıp kalmadığını konu altından yorum yazarlarsa kullanacak arkadaşlara ön bilgilendirme yapmış olur.
Diğer konularımız; 
A

Alperen

Üye
Mesajlar
246
Tepkime puanı
3
Basit şekilde bu tarz yapanlar var mesela 500mg.lik kaliteli şampuanın
İçine 2 adet evigen 2 adet Bepanten.
Kırıp dökülür. Bir kutu doğum hapı tokmakla ezilip toz haline getirilir.bu tozda kaliteli şampuanın içine dökülür.
Çubukla iyice karıştırılır. Şampuan olarak kullanılır.
 
Ç

Çetin

Üye
Mesajlar
8
Tepkime puanı
1
Şampuan kimyasal içerik ya , örneğin şöyle bende bir düşünce var arkadaşlar , Şampuan fabrikasında çalışan arkadaşlarım var 500 kiloluk veya 1 tonluk şampuan yapıyorlar mesela zeytinyağlı dediğimiz bir şampuan içine 1 ton için acaba kaç kilo zeytinyağı atılıyor bildiğim kadarıyla direk zeytinyağı değilde bunun extrat deniliyor sanırım kaça kaç geliyor bilemem ama şu var bilmenizi isterim öyle ahım şahım şampuanlar değil piyasada gördüğünüz. Eczanelerde şampuan içine badem yağı bemiks evigen gibi ürünler atıp karıştırılarak şampuan kullanılıyor en azından saç besleyici ürünleri gözünüzle katıldığını görmüş oluyorsunuz.
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

P
Cevaplar
1
Gösterim
276
Shady
Shady
Shady
P
Cevaplar
1
Gösterim
236
Sivalanta
Sivalanta
S
H
Cevaplar
0
Gösterim
165
Hakonek
Hakonek
H
L
Cevaplar
2
Gösterim
170
layerbox23
layerbox23
L
L
Cevaplar
1
Gösterim
234
Maximus
Maximus
M
P
Cevaplar
2
Gösterim
297
Erdem
Erdem
E

Users who are viewing this thread

Yeni Konular

Sponsor Bağlantı

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
28
Çevrim içi ziyaretçiler
16
Toplam ziyaretçi
44
Robots
20

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt