Saçkıran için sarımsak kullananlar

 • Başlangıç tarihi
 • Konu Sahibi Bedesten
 • 372 Görüntülenme
 • 2 Yorum
Bedesten

Bedesten

Üye
Mesajlar
6
Tepkime puanı
0

Saç kıran nedir? Saçkırana sarımsak kullananlar? Saçkıran olanların yorumları, saç kıran nasıl geçer, saç kıran olan bölgeye sarımsak sürülür mü? Saç kıran hastaları genelde stres gibi ve diğer nedenlerden dolayı bu rahatsızlık meydana gelir. İlk gideceğin yer cildiye doktoru lütfen doktora gidin ve size vereceği tedavi sizin bu rahatsızlığınızı giderecek. Halk arasında tecrübeyle bu rahatsızlığa şifa bulan kişilerde var. Aktarlarda hazırlanan karışımlar , Konazal şampuan , Düşük dozda kortizon , sarımsak gibi ve bazı bitkisel karışımlarla tekrar saç kıran olan bölge saçlı hale gelebiliyor. Kulağa sürünen bir böceğin adı gibi geliyor. Ancak saçkıran bir hayvan değildir - ciltte, kafa derisinde veya tırnaklarda mantar adı verilen bir mikrop türünün neden olduğu bulaşıcı bir enfeksiyondur. Kızarıklığın görünüşünden dolayı saçkıran olarak adlandırılır ayrıca kırmızı ve şişkin bir halka şeklindedir. Saçkıran her yaştan insanı etkiler, ancak özellikle çocuklarda daha yaygındır.
saçkırana sarımsak kullananlar.jpg

Saçkıran Nasıl Bulaşır?​

Bulaşıcıdır, yani insandan insana kolayca geçer. Yakın temas halinde olduklarında veya taraklar, fırçalar, havlular, giysiler ve spor malzemeleri gibi şeyleri paylaştıklarında geçer. Mantarın büyümesi için sıcak, karanlık ve nemli bir yere ihtiyacı vardır. Bu nedenle, halka açık duşlar, havuzlar ve soyunma odaları, çocukların saçkıran enfeksiyonlarını yakalayabileceği ortak yerlerdir. Ayrıca evcil hayvanlardan yani köpekler, kediler veya kemirgenler gibi diğer hayvanlardan da bulaşır.

Saçkıranın Belirtileri Nelerdir?​

Biraz can sıkıcı veya gerçekten rahatsız edicidir. Deride genellikle bezelye büyüklüğünde küçük kırmızı bir alan olarak başlar. Büyüdükçe, bir daire veya halka veya hatta birkaç halka şeklinde oluşur. Halkaların kenarları kalkık ve kırmızıdır ve kızarıklık kaşınabilir, batabilir veya yanabilir. Kafa derisinde kepek gibi görünen küçük bir yumru veya pullu yama olarak başlar. Çıkıntı veya yama büyür ve enfekte bölgedeki saçlar kopar. Bu, pullu kellik lekeleri bırakabilir, ancak saçlar yeniden uzar.

Saçkırana karşı doktor ne yapar?​

Bir doktor genellikle cildinizdeki veya kafa derinizdeki kızarıklığa bakarak saçkıran olup olmadığını anlayabilir. Doktorunuz mantarı test etmek için bir deri örneğini temizleyebilir veya sıyırabilir veya bir parça saç veya tırnağı kesebilir. Ama endişelenme, bu acıtmayacak! Tedavi genellikle basittir. Derideki hafif vakalarda, doktorunuz mantarı öldüren ilaç içeren bir pudra, krem veya sprey uygulamanızı ister. Bu, kızarıklığın bir veya iki hafta içinde geçmesini sağlayacaktır. Bazen saçkırandan tamamen kurtulmak için ilacı bir ay veya daha uzun süre kullanmanız gerekir. Ayrıca cildinizi temiz ve kuru tutmanız gerekir. Enfeksiyon geçmezse, doktorunuz daha güçlü bir ilaç yazacaktır. Bu sefer bu ilaç, yutacağın türden olacak. Saç derisindeki saçkıran veya tırnaklardaki mantar için ağızdan ilaç almanız gerekir. Mantarın diğer insanlara yayılmasını önlemek için özel bir şampuan kullanmanızda fayda var.

Saçkıran Önleme​

Saçkıran için üzerinize düşeni yapabilirsiniz. Emin olun:

 • Her gün duş veya banyo yapın (özellikle spor yaptıktan ve terledikten sonra) ve tamamen kurulanın.
 • Temiz giysiler giyin.
 • Kıyafetlerini her gün değiştir.
 • Temiz havlu kullanın ve havlularınızı hatta kıyafetlerinizi paylaşmayın.
 • Evcil hayvanlarla oynadıktan sonra ellerinizi sabun ve suyla iyice yıkayın.
 
 • Konu Sahibi Konu Sahibi
 • #2
Bedesten

Bedesten

Üye
Mesajlar
6
Tepkime puanı
0
Özellikle bu rahatsızlığı kim geçirse doktora gitmesini öneriyorum, yada gerçekten işin ehli bir kuaför veya aktar var güzel sonuçlar aldıysa olabilir. Çünkü sırada bir saç hastalığı değil bu durum
 
M

Mehmet05

Üye
Mesajlar
14
Tepkime puanı
0
Saç kıran kolay düzelen bir dökülme değil benim iş arkadaşım yıllardır bu sorunla uğraşıyor gitmediği doktor kalmadı saçları hala aynı
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

K
Cevaplar
3
Gösterim
79
Aydem
Aydem
A
B
Cevaplar
1
Gösterim
160
PLAYMAKERS
PLAYMAKERS
PLAYMAKERS
B
Cevaplar
4
Gösterim
312
berke_gungorr
berke_gungorr
B
H
Cevaplar
4
Gösterim
345
bilgilikel
bilgilikel
B
D
Cevaplar
0
Gösterim
270
dogalsacekimi
dogalsacekimi
D
F
Cevaplar
5
Gösterim
526
berke_gungorr
berke_gungorr
B

Users who are viewing this thread

Yeni Konular

Sponsor Bağlantı

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
0
Çevrim içi ziyaretçiler
2
Toplam ziyaretçi
2
Robots
13

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt