Saçına Çörek Otu Yağı Kullananlar Yorumları

• Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Mineral
  • 2K Görüntülenme
  • 12 Yorum
Mineral

Mineral

Üye
Saçına çörek otu yağı kullananlar, Piyasada satılan çörek otu yağları gerçek mi sanıyorsun? Aşağıdaki yorumları okumanızı tavsiye ediyorum tüm firmalar değil ama sahte çörek otu yağı çok fazla yada inceltilmiş çörek otu yağı diyebilirim. Lütfen bilgi almak isterseniz soru sorabilirsiniz. Çörek otu kullanıcı yorumları ve kullananların yorumları çörekotu yağı saç dökülmesi için faydalı mı? Çörekotu yağı saç dökülmesi problemiyle mücadele edenler için etkili bir silahtır. Çörekotunda bulunan yağ asitleri, saçlarınızın beslenmesine ve parlak görünmesine katkı sağlar. Potasyum, magnezyum, sodyum, kalsiyum, demir ve amino asitler açısından zengin olan çörekotu bitkisi, saçlarınızın güçlenmesini kolaylaştırırken saç derinize bakım uygulayabilir. Düzenli ve dengeli kullanılması durumunda çörekotu yağının saça faydaları şunlardır:
  • Kırılmaları önler. Saç tellerini besleyerek dolgunlaştırır.
  • Kuru saçlara nem kazandırır.
  • Uzamakta güçlük çeken saçların kısa sürede uzayabilmesini sağlar.
  • Saç derisinde meydana gelen kepek problemini ortadan kaldırabilir.
  • Saç köklerini besleyerek dökülme sorununu azaltır.
Saçlarınız için etkili bir çörekotu yağı bakımı uygulamak istiyorsanız, şikayetleriniz ortaya çıkmadan önce kullanıma başlamalısınız. İleri düzeye ulaşmış saç dökülmeleri için öncelikle bir uzman hekimden yardım almanız daha doğrudur.

Saçına Çörek Otu Yağı Kullananlar Yorumları

Çörekotu Yağı Saç İçin Nasıl Kullanılır?

Çörekotu yağı kullanımı zor olmayan bir üründür. Fakat yağı kullanırken, ihtiyaç duyduğunuz miktarı doğru tespit etmeniz gerekir. Fazla kullanılan çörekotu yağı saçlarınızın aşırı yağlanmasına yol açar. Gereğinden az kullanım yapmak ise verimi düşüren bir detaydır. Çörekotu yağı saç için kullanılacağı zaman, şampuana karıştırılması veya doğrudan saça uygulanması mümkündür.
Bir şampuanlama için en fazla 2 – 3 damla çörekotu yağı yeterli sayılır. Şampuan içerisine karıştırılan yağın saç tellerini besleyebilmesi ancak birkaç dakikada gerçekleşir. Uygulamadan sonra başınızı hemen durulamayıp bir süre beklemeniz bu açıdan önem taşır.
Eğer çörekotu yağını saçınıza doğrudan uygulayacaksanız, saçınızı önceden yıkayıp kurulamış olmanız gerekir. Çünkü yağ ve tozla kaplanmış saç tellerinin ürünle etkileşim kurması zordur. Saç uzunluğunuza göre 3 – 6 damla arası çörekotu yağını avuç içine damlatıp uygulayabilirsiniz. Çörekotu yağını saça sürerken, uç bölgeler yerine saç köklerini hedef almanız önerilir. Temizlenmiş ve yağlanmış saçlarınızı tekrar yıkamanıza gerek yoktur. Yağ, saç telleri üzerinde kalmayıp emilecektir.

Çörekotu Yağının Zararı Bulunur mu?

Bitkilerden üretilmiş yağların dikkatli kullanılması gerekir. Her bitkide, farklı özelliklere sahip bileşenler mevcuttur. Ölçüsüz kullanım yapılırsa bitkisel yağların istenmeyen sonuçlar verdiği görülebilir. Çörekotu yağı zararlı olarak nitelenemez fakat saçınıza gereğinden çok uygulama yaparsanız, karşılaşabileceğiniz durumlar şöyledir:

• Farkına varmamış olduğunuz küçük çaplı yağlanma problemleri artış gösterebilir.
  • Çok miktardaki yağ, saç derisinde birikerek sivilcelenmeye yol açabilir.
  • Çörekotu yağını kalitesi şampuanlarla beraber kullanmanız olumsuz komplikasyonlar geliştirebilir.
Bu durumlarla nadiren de olsa karşılaşabilmeniz mümkündür. Fakat ideal ölçüde kullanım yapanların sorun yaşaması beklenmez.

Çörekotu Yağı Saç Beyazlamasını Engeller mi?

Çörekotu yağı saç beyazlaması üzerinde olumlu etkilere sahiptir. İleri yaş, stres veya kimyasal maddelerin vücutta sebep olduğu reaksiyonlar sebebiyle saçların beyazlaması normaldir. Fakat dış görünüm açısından estetiği bozabilmesi, beyazlama karşıtı uygulamaları ön plana çıkarır. Saç beyazlamasına doğal çözüm arayanlar öncelikle çörekotu yağından faydalanabilir.
Bu konuda dikkat edilmesi gereken detay, çörekotu yağının beyaz saçlara renk vermemesidir. Bu yağı kullanarak, beyazlama sürecini yavaşlatabilirsiniz fakat ağarmış saçlarınızı eski rengine kavuşturamazsınız. Eğer saçlarınızın beyazladığını fark ediyorsanız, haftada en az 2 – 3 kullanım ile çörekotu yağının faydalarını görebilirsiniz.

Çörekotu Yağı İçilir mi? Çörekotu Yağının Vücuda Faydaları Nelerdir?

Bitkisel yağların pek çoğu cilt, saç ve iç organlarımız açısından faydalıdır. Çörekotu yağını içerek tüketmeniz durumunda bağışıklık sisteminin güçlenmesi, vücuttaki serbest radikallerin etkisiz hale gelmesi ve mide – bağırsak problemlerinin azalması mümkündür. Sabah aç karnına çörekotu yağı içmek, hazımsızlık sorununu engellemenize yardımcı olabilir.

Çörekotu Yağı Ne Kadar Tüketilmeli?

Çörekotu yağını içerek tüketmek isteyenler, kullanım miktarı konusunda çok dikkatli davranmalıdır. Aksi halde midenin çalışma düzeni bozulabilirken bağırsak florası zarar görebilir. Günde 1 çay kaşığı ile 1 tatlı kaşığı arasında tüketim yapmak yeterlidir. Özel bir yağ olduğu için çörekotu yağını yemeklerde kullanmanız tavsiye edilmez. Yüksek sıcaklıklara maruz kalan yağ asitlerinin kimyasal değişim geçirmesi mümkündür. İdeal ölçüyü aşmadan içilerek tüketilen çörekotu yağı saç dökülmesi, mide yanması, mide ekşimesi, kabızlık sorunlarına iyi gelebilir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
L

lastmorn

Üye
Çörek otu genelde saç beyazlamasını önlemek için kullanılıyor bazı uzman kimyacılar da öneriyor

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Mineral

Mineral

Üye
Çörek otu genelde saç beyazlamasını önlemek için kullanılıyor bazı uzman kimyacılar da öneriyor
evet saç beyazlaması için öneriliyor bu ne kadar etkilidir bu konuda çok düşünceliyim. Sevgili arkadaşlar edindiğim özel bilgiler nedeniyle gözlerinizle gördüğünüz çörek otu yağı saf halde sıkılmış halde gördüğünüz çörek otu yağını kullanın. Fabrikasyon olan bir çok çörek otu yağları inceltimiş için zeytinyağı kullanılıyor.

Alperen

Alperen

Üye
evet saç beyazlaması için öneriliyor bu ne kadar etkilidir bu konuda çok düşünceliyim. Sevgili arkadaşlar edindiğim özel bilgiler nedeniyle gözlerinizle gördüğünüz çörek otu yağı saf halde sıkılmış halde gördüğünüz çörek otu yağını kullanın. Fabrikasyon olan bir çok çörek otu yağları inceltimiş için zeytinyağı kullanılıyor.
Ne gibi incelemeden bahsettiniz

Mineral

Mineral

Üye
Çörek otu yağından detaylı bir şekilde bahsetmek istiyorum, Yakın bir arkadaşım kendi markasını çıkarmak için doğal ve bitkisel kozmetik satışlarına başlamak istedi. Tabi insanların çoğunluğu şifa için kendine iyi gelmesi için kullanacağı için bu çörek otu yağını ve diğer yağları araştırma içine giriyor. Üreticilerle temasa geçiyor , Bitkisel yağ üreten fabrikalar özellikle çörek otu yağını çok uygun fiyatta söylüyorlar. Bana anlatıklarını yazıyorum aynen. aşağıda verilen fiyatlar Toptan alım fiyatları fabrikanın
4 Kilo Çörek Otu Fiyatı 120 lira = 1 Kilo Çörek Otu Yağı Çıkarmış yani 1 kilo çörek otu yağı 120 lira + Kutusu + Şişesi + Çalışanlar +Fabrika + Kargo Nakliyat gibi masraflarda eklenince kaç olur bilmiyorum.
Şimdi Trendyol, GittiGidiyor, Hepsi Burada girin bakın Çörek otu yağları ne kadar 250 ml yağ 30 kusur lira satan bile var hatta 4 tanesi 110 lira bile satan var...

Üreticinin verdiği bilgi ise şöyle Biz çörek otu yağlarını inceltiyoruz bunu herkes biliyor , yani düşünüyorum çörek otu yağını insanlar organik diye alıyor benim bildiğim şimdi 3/1 oranında 4/1 oranında inceletilirmiş Zeytinyağı, Pamuk yağı farklı yağları bile koyabilen olabilir diye konuşma geçmiş genelde Zeytinyağı kullanılırmış yani işin biraz direk Üçkağıtçılığı. Sevgili arkadaşlar özellikle raf ürünlerinden uzak durun derim ben çünkü görüldüğü gibi çörek otu yağı gerçekten çörek otu yağı değil ham madde pahalı ee ondan ucuz yağ var bu kadar olur.

Mesela Katı hindistan cevizi yağı süttozu katıldığını öğrendim ucuz ürün her zaman sıkıntı

PLAYMAKERS

PLAYMAKERS

Üye
İnsanlarda gerçek çörek otu yağı kullanıyorum sanıyor bir çok üründe sahtekarlık var doldurup satıyorlar ayçiçek ya da palmiye yağını zaten çoğu uyduruk ürünler alınmamalı

Birde saw palmetto var saç dökülmesini önlüyormuş DHT bloke ediyormuş hiçbir işe yaramayan bir yağ sağlığa bile zararı olduğu söyleniyor insanlara satmak için saça, prostata faydalı gibi gösterilerek para kazanmaya çalışıyorlar.

Alperen

Alperen

Üye
Bitkisel yağlarda yani sabit yağ olarak bildiğimiz, Kabak çekirdeği yağı , Çörek otu yağı , diğer bazı yağlar inceletilme saf hali olmadığını duydum doğru mu?

Cenkaya

Cenkaya

Üye
Soğuk sıkım uygun değil midir

Mineral

Mineral

Üye
Mete

Mete

Üye
Saf çörek otu yağı piyasada neredeyse bulmak çok zor arkadaşlar gözünüzle gördüğünüz çörek otu yağı kullanmanızı tavsiye ediyorum çünkü Trendyol gibi mağazalardan aldığınız çörek otu yağlarında inceltilmiş dedikleri yani zeytinyağı ile karıştırılmış çörek otu esansı basılmış ürünler var dikkat edin

C

Chemist

Üye
Haftada bir defa tüm saç diplerine soğuk sıkım çören otu yağı maskesi uygulayın 4 saat beklesin akşamları yapın hem saç beyazlaması hemde saç dökülmesine karşı önleyici etkileri var.

M

maximum

Üye
Gözlerimle sıkılan bir çörek otu yağı kullanmak isterim. şunu anladım 4 kilo çörek otu tohumundan 1 litre yağ çıkıyormuş.

L

Leger

Üye
Sahtesine denk gelmeyin

Users who are viewing this thread

Yeni Konular

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
65
Çevrim içi ziyaretçiler
34
Toplam ziyaretçi
99
Robots
21

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt