Saç Mezoterapisi Yaptıranların Yorumları

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Uzman
  • 597 Görüntülenme
  • 0 Yorum
U

Uzman

Moderatör
Mesajlar
107
Tepkime puanı
2
Saç mezoterapisi nedir ve ne işe yarar, kaç seans yapılır, ne zaman yaptırmalıyım fiyatı hakkında yaptıranların yorumlarını bilgileri bu başlık altından bulabilirsiniz. Konu altından saç mezoterapisi yaptıracak arkadaşlar için kullanıcılarımız tecrübelerini ve yorumlarını paylaşabilirler. Günümüzde saç dökülmesi kadın - erkek herkesin ortak sorunu haline geldi. Özellikle erkeklerde oluşan genetik saç dökülmesi tedavisi oldukça zor olan bir hastalıktır. Diğer adı erkek tipi saç dökülmesi olan bu problem aileden geçen genlerden dolayı oluşmaktadır ve genç erkeklerde ergenlik çağına girmeyle birlikte başlar ömür boyu sürerek devam eder. Genetik saç dökülmesi her erkekte aynı seviyede ilerlemez ama genel olarak ilk başlarda ön saçların her iki yanında gerileme olarak başlar zamanla ön orta bölgelere doğru ilerler. Saç dökülmesinin şiddetine göre hızı değişebilmektedir. Genellikle orta saçlarda incelmeler yapar zaman vertex dediğimiz tepe orta bölgeye doğru ilerleyerek birleşir. Yıllar geçtikçe kişide kalıcı kellik oluşur. Saçların dökülmesine, incelmesine DHT hormonu dediğimiz erkeklik hormonu sebep olmaktadır. Dht hormonu saçı besleyen trombositlerin oluşmasını engelleyerek saçların güçsüzleşmesine ve tüy şekline doğru ilerlemesine sebep olur. Son yıllarda DHT hormonu saç kaybı yaşanan bölgelerde prostaglandin D2 lipit bileşenini artırarak saçların dökülmesine yol açtığı bulunmuştur. Prostaglandin D2 saç kökünü besleyen kılcar damarlarda trombosit agregasyonunu inhibe ederek saç köklerinin küçülmesine neden olmaktadır. Saç mezoterapisi bir nevi saçların dökülmesini önlemek, incelmiş saçlarda kalite artışı sağlamak ve DHT hormonuna karşı saçları daha güçlü hale getirmek için topikal olarak uygulanan saç besleyici yöntemdir.

Saç mezoterapisi yaptırmak son yıllarda oldukça popüler hale gelmiştir. Bunun nedeni sonuçların somut olarak elde edilmesi, gözle görülür başarılı sonuçlar vermesi olarak söylenebilir. Tüm dünyada bir çok saç ekimi ve bakımı merkezi saç mezoterapisini yaygın olarak kullanmaktadır. Saç mezoterapisi kişinin saç durumu dökülme şiddetine göre özel olarak belirlenen karışımların saç kaybı yaşanan bölgelerdeki saçlı derinin epi dermis tabakasına özel yöntem olan mikro iğnelerle enjekte edilmesidir. İşlem sırasında kişide ağrı ve acı hissi yok denecek kadar az seviyededir. Deri altında bulunan saçları besleyen kılcar damarlar uçlarına ulaşan bu karışım hızlı bir şekilde saç folikülüne ulaşır. Deri altına iletilen bu sıvı için aminoasitler, vitaminler, mineral karışımlar, özel olarak elde edilen trombositler ve saç kökünü koruyan ilaçlar katılarak hazırlanır.

Saç Mezoterapisi Tedavisinin Amacı​

Kişide oluşan saç kaybını azaltmak, incelmiş saçların kalitesini artırarak sağlıklı saç kökü oluşumunu hızlandırmak.
Dökülmüş ve halen ölmemiş saç köklerini aktif hale getirerek yeniden saç üretmesini sağlamak.
Var olan saçları korumak dht hormonunun zararlı etkilerini minumum seviyeye getirerek daha canlı saçların olmasını sağlamak.
Tüm kafa bölgesindeki incelmiş saçları, dökülmüş ayva tüyü olan kılları yeniden sağlıklı hale getirmek.

Saç Mezoterapisi Kesin Etkili Denilebilir mi?​

Saç dökülmesi sebepleri çeşitlilik gösterir, bu dökülmeye neden olan faktörlerin bazıları şunlardır. Mevsimsel geçişler, yetersiz beslenme, aşırı stresli yaşa tarzı, sigara, alkol, troid hormonu düzensizliği, kadınlarda hormonal değişimler, bazı kullanılan ilaçlar, saç kıran ve androgenetik alopesi olarak sayabiliriz. Saç mezoterapisi işleminde saç besinleri direk olarak kafa derisine enjekte edildiği için tüm saç kökleri olumlu yönde etkilenilir. Düzenli olarak uygulamada saç kökleri besinleri alarak hızlı bir gelişme gösterir. Haftada bir defa olmak üzere saç mezoterapisi on hafta uygulanır ve her uygulama için 10 dakika süre yeterlidir. Sonuçlarını görebilmek için 6 ay ve üzerinde bir süre yaptırmak gerekir. Tüm tedavilerde olduğu gibi saç mezoterapisi yaptırmayı bırakınca saçlar tekrar dökülme sürecine veya eski haline gelebilir. Androgenetik alopesi tipi saç dökülmesi ömür boyu devam ettiği için mezoterapi yaptırmayı bırakınca saçlar ne yazık ki hızlı olarak dökülür. Sizde bu tedavi yöntemini yaptırmak istiyorsanız mutlaka ek destek 5 mg biotin, folik asit, çinko gibi vitamin ile mineraller almanız yararınıza olur. Özellikle AGA tedavisinde günde 1 mg finasterid ile birlikte saç mezoterapisi yaptırmak saçları son derece dolgun hale getirebilir ve dökülmeleri önleyebilir.

Saç Mezoterapisi Kaç Seans Olur​

Bu işlem ortalama 10 seans olarak uygulanır ve tüm seansların düzenli olarak yaptırmak gerekir. Olumlu etkilerini görebilmek için düzenli yaptırmak daha fazla başarı sağlayacaktırç
  • Birinci ay hafta da bir kez olacak şekilde 4 defa mezoterapi yapılır.
  • İkinci ay 15 günde iki kez olacak şekilde mezoterapi yapılır.
  • Üçüncü ay bir kez saç mezoterapisi yapılır.
  • Dördüncü ay 1 kez saç mezoterapisi yapılır.
  • Beşinci ay 1 kez saç mezoterapisi yapılır,
  • Altıncı ay 1 kez daha ve sonuncu olarak saç mezoterapisi yapılır.
Toplamda saç mezoterapisi 10 seans olarak 6 ay süresince tamamlanmış olur. Bu sürede saçların yenilenme toparlanma süreci olur. İlk 6 aydan sonra saçlarınızı mutlaka vitamin ve dht önleyici solüsyonlar ile korumanız gerekir. Bu 6 aylık süreden sonra yılda bir kez yada 6 ayda bir olacak şekilde 2 kez prp tedavisi yapılabilir. Seanas fiyatları ortalama 2000 ile 6000 TL arası değişmektedir.

Saç mezoterapisi uygulaması yaptırdıktan sonra 24 saat süre içinde saçları sıvı temasından korumanız gerekir. Saçlarınızı 24 saat geçtikten sonra yıkamanız gerekir.
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

K
Cevaplar
3
Gösterim
52
Aydem
Aydem
A
B
Cevaplar
1
Gösterim
159
PLAYMAKERS
PLAYMAKERS
PLAYMAKERS
B
Cevaplar
4
Gösterim
309
berke_gungorr
berke_gungorr
B
H
Cevaplar
4
Gösterim
342
bilgilikel
bilgilikel
B
D
Cevaplar
0
Gösterim
263
dogalsacekimi
dogalsacekimi
D
F
Cevaplar
5
Gösterim
521
berke_gungorr
berke_gungorr
B

Users who are viewing this thread

Yeni Konular

Sponsor Bağlantı

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
0
Çevrim içi ziyaretçiler
1
Toplam ziyaretçi
1
Robots
18

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt