& Saç Dökülmesi Forum

Sacekimisonuclar.com Sizlere saç dökülmesi ve saç ekimi hakkında her tür bilgiye rahatça ulaşma ve sorunuza cevap bulma olanağı tanıyan yardımlaşma platformdur.

Saç Mezoterapisi Nedir? Ne İşe Yarar?

Saç Dökülmesi Tedavileri

Cambage

Yeni Üye
Üye
Katılım
20 Ağu 2021
Konular
3
Mesajlar
7
Tepkime puanı
3
  • #1
Saç mezoterapisi besleyici vitamin, mineral, aminoasit içeriklerinden oluşan bir karışımın saç derisine enjekte edilmesi işlemidir. Kafa derisinde kan dolaşımını arttıran karışım coenzim Q10, minoxidil gibi maddeleri içerir ve saç köklerinin beslenmesinde etkilidir. Böylece mezoterapi seansları sonunda saç dökülmelerinin azaldığı görülür.

Saçlı deriye uygulanan mezoterapi işlemi deriyi besleyerek saç köklerinin de dolaylı olarak beslenmesine etki eder. Deride artan kan dolaşımı, saç köklerini etkiler. Mezoterapi içeriğinde bulunan büyüme ajanları, dokulara geçerek büyümeyi ve beslenmeyi harekete geçirir.

KİMLER SAÇ MEZOTERAPİSİ YAPTIRIR?

Ciddi saç dökülmesi yaşayan kişiler tarafından saç mezoterapisi yaptırılır. Ancak saçları dökülmeyen, sadece daha gür ve beslenmiş saçlar isteyen herkes mezoterapi işlemini tercih eder. Bu sebeple kadın veya erkek herkes yaptırabilir. Doğal bir içeriğe sahip olan mezoterapi işleminin bilinen bir yan etkisi yoktur.

shutterstock_1297953943-min.jpg

MEZOTERAPİ NASIL YAPILIR?
Saç dökülmenizin türü, Promed Clinic uzman hekimleri tarafından tespit edilerek mezoterapi işleminin uygunluğuna karar verilir. Genetik kalıcı saç dökülmelerinde mezoterapinin yetersiz kalma durumu olabilir. Mezoterapi ile çözülebilecek yoğun dökülmelerde, saç derisine vitamin enjekte edilmesi şeklinde uygulanır. İnce iğnelerle yapıldığından acı hissi oluşmadan etkili bir tedavi sağlanır.
 

Mete

Üye
Üye
Katılım
18 Haz 2021
Konular
7
Mesajlar
51
Tepkime puanı
2
  • #2
Saç ekimi sonrası prp yaptıran baya fazla , bu prp ile mezoterapi aynı işlem değil mi?
 

Cambage

Yeni Üye
Üye
Katılım
20 Ağu 2021
Konular
3
Mesajlar
7
Tepkime puanı
3
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
  • #3
Saç ekimi sonrası prp yaptıran baya fazla , bu prp ile mezoterapi aynı işlem değil mi?
Hayır değil, PRP işleminde sizden alınan bir miktar kan ayrıştırılarak besleyici olan kısmı saç derinize enjekte ediliyor. Mezoterapi işleminde kanınızla bir işlem yapılmıyor; vitaminler, mineraller, büyüme ajanları, aminoasitler içeren bir vitamin enjeksiyonu şeklinde uygulanıyor.
 

BlicavsSara2000

Yeni Üye
Üye
Katılım
7 Eyl 2021
Konular
0
Mesajlar
5
Tepkime puanı
0
  • #4
Doğal bi şey kullanmak mı etkili bu mu
 

Konuyu okuyanlar

Saç tedavisi başarısı için:
Azim...
Sabır...
Zaman...
Bilgi...
ve imkan...

Üst Alt