Saç Lazeri Yaptıranların Yorumları

 • Başlangıç tarihi
 • Konu Sahibi Leo
 • 629 Görüntülenme
 • 2 Yorum
Leo

Leo

Üye
Mesajlar
14
Tepkime puanı
0
Kırmızı ışık tedavisi ve soğuk lazer tedavisi olarak da adlandırılan düşük seviyeli lazer tedavisi, fotonları kafa derisi dokularına ışınlar. Bu fotonlar, saç büyümesini teşvik etmek için zayıf hücreler tarafından emilir .

Prosedürün güvenli, tolere edilebilir ve saç ekimi ameliyatından daha az invaziv olduğu yaygın olarak kabul edilmektedir.

Saç Lazer Tedavisi Nedir?​

Saç dökülmesi için lazer tedavisi teorisi, düşük doz lazer tedavilerinin, saç köklerini saç büyütmeye teşvik eden dolaşımı ve uyarımı canlandırmasıdır.

Lazer Tedavisi Sonuçları​

Lazer tedavisinin sonuçları tutarsız olduğu için, tıp camiasının vardığı sonuç, lazer tedavisinin bazı insanlar için işe yaradığı, ancak diğerleri için işe yaramadığı görünüyor.

Daha fazla araştırmaya ihtiyaç var, ancak bazı çalışmalar cesaret verici sonuçlar verdi:

 • 2014 yılında yapılan bir çalışma, düşük seviyeli lazer tedavisinin hem erkeklerde hem de kadınlarda saç büyümesi için güvenli ve etkili olduğu ortaya çıktı.
 • 2013 yılı çalışması 18 ila 48 yaşları arasındaki 41 erkekten, lazer kıl tedavisinin 16 haftalık bir süre içinde kıl büyümesinde yüzde 39'luk bir artış sağladığını buldu.

Saç dökülmesine lazer tedavisinin olumsuz yanları nelerdir?​

Bazı kişilerin prosedür hakkında o kadar olumlu olmamalarının birkaç nedeni vardır, örneğin:

 • Zaman alıcı. Sonuçları görmek için, tedavi genellikle birkaç ay boyunca haftada birkaç seans gerektirir. Seans sayısı azalabilirse de, çoğu sağlayıcı, hayatınızın geri kalanında tedavilere devam etmenizi önerir.
 • Pahalı. Saç dökülmesi için klinik lazer tedavileri yılda binlerce dolara mal olabilir.
 • Etkili olmayabilir. Prosedür, saç dökülmesinin ileri aşamalarındaki insanlar için erken aşamalara göre daha az etkili görünmektedir .
 • Bazı ilaçlarla etkileşime girebilir. Işığa duyarlılaştırıcı ilaçlar alan kişilere lazer tedavisi uygulanmamalıdır. Işığa duyarlılaştırma, kişinin ışığa duyarlılığını artıran ciltte kimyasal bir değişikliktir.
 • Uzun vadeli güvenlik ve etkinlik henüz oluşturulmamıştır. Lazer cihazları FDA tarafından tıbbi cihazlar olarak sınıflandırılmıştır, bu nedenle ilaçların onaylanmadan önce geçtiği inceleme ve testlerle aynı seviyede değildirler. Uzun vadeli güvenlik ve uzun vadeli etkinlik henüz belirlenmemiştir.
Saç tedavisi için lazer tedavisi yaptıranlar var mı?
 
D

dünyahali

Üye
Mesajlar
5
Tepkime puanı
0
deneyen ve tedavisi eden biri olarak söylüyorum para tuzağından başka bir şey değil. Açıklama olarak da güçsüz saçlar dökülecek dediler hepsi döküldü toparlayan kadar neler çektim. Hiç gitmeyin ekim yaptırcaksanızda saçlı bölgeye kesinlikle ekim yaptırmayın, mevcut köke oldukça zarar veren bir işlem.
 
S

Sacsiz

Üye
Mesajlar
38
Tepkime puanı
1
Lazer tedavisi fda tarafından onaylanmış bir tedavi şekli diye biliyorum
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

B
Cevaplar
1
Gösterim
38
PLAYMAKERS
PLAYMAKERS
PLAYMAKERS
B
Cevaplar
4
Gösterim
162
berke_gungorr
berke_gungorr
B
H
Cevaplar
1
Gösterim
87
berke_gungorr
berke_gungorr
B
D
Cevaplar
0
Gösterim
167
dogalsacekimi
dogalsacekimi
D
F
Cevaplar
5
Gösterim
374
berke_gungorr
berke_gungorr
B
V
Cevaplar
1
Gösterim
515
lastmorn
lastmorn
L

Users who are viewing this thread

Yeni Konular

Sponsor Bağlantı

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
13
Çevrim içi ziyaretçiler
10
Toplam ziyaretçi
23
Robots
19

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt