Saç kökü inflamasyonu engellemenin yolları

• Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi layerbox23
  • 282 Görüntülenme
  • 7 Yorum
L

layerbox23

Üye
Merhaba inflamasyon çoğu saçı dökülen insanın en büyük sorunu saç dibinde acıma ve kaşıntı yaratıyor bende bu durumu nasıl engellediğimi paylaşmak istedim;

1- deve dikeni kapsülü (milk thistle ) : kendisi karaciğer ve vücud için çok iyi bir destekleyicidir kesinlik le kullanın sahtesine denk gelmemek için eczane yada güvenilir bir yerden alın
2-omega 3 : bende yağlanma aşırı fazlaydı omega3 kullanımı sonrası yağlanma azaldı
3-zerdeçal
4-biberiye yağı veya biberiye bitkisi (bunu suda kaynatıp kafanıza fısfıs olarak sıkıp derinize iyice yedirin ) saçta 3 saat kalmasına özen gösterin
5-dermaroller
6-ketoral
7-aspirin (fazla doz aspirin mide ve kalp açısından son derece tehlikelidir sampuanınıza az sayıda koyabilirsiniz)
8-magnezyum

K

Kelaynak

Üye
Magnezyum yağıda sürülebilir saç derisine biraz tortu bırakabilir ama kalsiyum kireçlenmesine karşı yumuşatıcı etkisi vardır. Kapsülüde kullanılabilir ben kullanıyorum saç dökülmesini önlemede etkisi var gibi bıraktığımda anlamıştım tekrar başladım

• Konu Sahibi Konu Sahibi
L

layerbox23

Üye
evet onu eklemeyi unuttum magnezyum alırken kalsiyum almamaya dikkat edilmeli kalsiyum kafa derisini sertleştiriyor buda istemediğimiz bir durum

L

layerbox23

Üye
ayrıca magnezyum d vitamininin emilmesinde de önemli rol alıyor

lusyus

lusyus

Üye
Durumu
🎧 Müzik dinliyor
Kızılay yüksek magnezyum düşük kalsiyum içeren maden suyu var magnezyum için iyi bir kaynak

L

Leonidas

Üye
Pgd2 bloker zytrec damla kullanıyorum bazende masaj yaptıktan sonra saç diplerine sürüyorum derideki inflamasyonu ağrı ve batma hissiyatını alıyor rahatlama sağlıyor

L

layerbox23

Üye
R

roronoa

Üye
Kortizonda iyi gelir ama yan etkileri çok sorunun şiddetine göre topikal küçük dozlarda kullanılabilir ama uzun süreli zararlı

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

K
Cevaplar
3
Gösterim
120
Aydem
Aydem
A
B
Cevaplar
1
Gösterim
162
PLAYMAKERS
PLAYMAKERS
PLAYMAKERS
B
Cevaplar
4
Gösterim
320
berke_gungorr
berke_gungorr
B
H
Cevaplar
4
Gösterim
357
bilgilikel
bilgilikel
B
D
Cevaplar
0
Gösterim
277
dogalsacekimi
dogalsacekimi
D
F
Cevaplar
5
Gösterim
532
berke_gungorr
berke_gungorr
B

Users who are viewing this thread

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
0
Çevrim içi ziyaretçiler
0
Toplam ziyaretçi
0
Robots
15

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt