Saç Kıran Şampuanı Kullananlar Var mı?

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Uzman
  • 304 Görüntülenme
  • 1 Yorum
U

Uzman

Moderatör
Mesajlar
107
Tepkime puanı
2
Saç dökülmesinde çok sık rastlanılmasada insanların %10'luk kesimini etkileyen sebebi net olarak belirlenememiş yapılan çalışmalarda bağışıklık sisteminde oluşan bir takın problemler nedeniyle salgıladığı maddeler sebebiyle saç kökü hücrelerinin aktivitesini durdurmasıdır. Saç kıran tedavisinde bir çok bitkisel kürler methotlar kullanılır. Halk arasında dha çok sarımsak kes bastır şeklinde düşünceler yaygındır. Ancak bu durum fayda sağlasada bir takım ciddi sıkıntılar meydana getirebilir.

Her saç dökülmesine olduğu gibi günümüzde saç kıran içinde kullanıcıyı aldatan ürünler bulunmaktadır. Özellikle saç kıran şampuanı yada saçkıranı tedavi edici şampuan gibi bir takım ürünler ile tüketiciyi aldatıcı çeşitli ürünler olsa da bu tip hastalığa çare olacak hiçbir şampuan yoktur. Şampuanlar özellikle saç kıran hiçbir etkisi olmayacağı gibi diğer farklı türdeki şampuanlarda bulunan saç dökülmesini önler gibi ürün açıklamaları ile sadece tüketicinin ilgisini çekip işe yaramayan ürünleri aldırmaktır.

Saç kıran tedavisinde tüketicinin aldatıldığı en önemli yöntemse sarımsak kes bastır evet sarımsak yüzyıllardır şifa kaynağı olarak kullanılır saç kıran tedavisinde de kullanımı yagındır ve %50 oranında başarılı sonuç verebilir dökülen saçlar eskisi gibi olabilir. Sarımsağın saç kıran tedavisinde yapılmış çok sayıda bilimsel araştırma da vardır bu araştırma sarımsak ortadan bölünür ve dökülme alanına direk uygulanılır. Sarımsak içindeki allicin ve sülfür ile uygulandığı alanda tahriş meydan getirir bu tahrişe bağlı olarak derideki kan dolaşımı 4-5 kat artış gösterir. Saç köklerinde kanlanma artınca yeniden saç üretmeye başlar.

Sarımsak etkili olduğunu anlattık peki bu yöntem sarımsaklı şampuanlar içinde geçerlimidir? Bu konudaki cevap kesinlikle hayır olur. Sarımsaklı şampuanların içinde sarımsak bulunup bulunmadığı belli olmasada içine katılan miktar da önemlidir. Sarımsak şampuan içinde etkisini kaybetmektedir. Sarımsaklı şampuan ne cildi tahriş yapar ne kanlanmayı artırıcı etkisi olur nede saç çıkmasını sağlar. Bu tip şampuanın yaraı olur ama size değil üreticiye olur, saç kıran hastalığına yakalanan insanların bekletilerini kullanarak içinde ne olduğu belli olmayan 3 liralık şampuanı insanlara 35 lira gibi bir fiyata satarak sadece ceplerinin doldurular. Şöyle bir bilgide vereyim size ürün daha çok satılsın diye tüketicinin gözünü boyamak amacıyla sarımsak yerine ingilizcesi garlex olan kelimede kullanılır. Yani ürünün isminde garlex şampuan yazıyorsa bilin ki sarımsaklı şampuandır.

Saç kıran dışındaki saç dökülmesi çeşitlerinde ne sarımsağın nede sarımsak içeren şampuan hiçbir olumlu etkisi olmaz. Genel olarak şunu bilinki saç kıran hastalığınız var ise ve gittikçe yayılım gösteriyorsa şampuanlarda en küçük bir yarar göremeyeceğinizi bilmelisiniz. Saç kıran genel bağışıklık sisteminin saç kıran olan bölgeyi yabancı bir madde olarak algılamasıdır ve daha ciddi tedaviler uygulanmalıdır. Yoksa “aptallar olmasa uyanıklar nasıl geçinir” ata sözünü haklı çıarırsınız. Saç kıran ile ilgili merak ettiklerinizi sarımsak şampuanı ve diğer sorularınızı konu altında sorabilirsiniz.
 
B

BayX

Üye
Mesajlar
2
Tepkime puanı
0
Saçkıran şampuanı var mı ben hiç duymadım hangisini önerirsiniz?
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

K
Cevaplar
3
Gösterim
242
Aydem
Aydem
A
B
Cevaplar
1
Gösterim
197
PLAYMAKERS
PLAYMAKERS
PLAYMAKERS
B
Cevaplar
4
Gösterim
353
berke_gungorr
berke_gungorr
B
H
Cevaplar
4
Gösterim
420
bilgilikel
bilgilikel
B
D
Cevaplar
0
Gösterim
301
dogalsacekimi
dogalsacekimi
D
F
Cevaplar
5
Gösterim
587
berke_gungorr
berke_gungorr
B

Users who are viewing this thread

Yeni Konular

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
0
Çevrim içi ziyaretçiler
0
Toplam ziyaretçi
0
Robots
10

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt