Saç Ekiminden Sonra Hangi Şampuan Kullanılmalı?

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Synergy
  • 521 Görüntülenme
  • 6 Yorum
Synergy

Synergy

Moderatör
Mesajlar
56
Tepkime puanı
0
Saç ekiminden sonra şampuan tercihi çok önemlidir. İşlem görmüş olan saç köklerinizi tahrip edebilecek paraben, alkol, tuz ve SLES maddelerinin bulunmadığı doğal ürünler kullanmanız şarttır. Aksi durumda saç ekimi operasyonunun beklenen sonuçlarına şahit olamayabilirsiniz. Saç ekiminden sonra saç yıkama işlemi, uygulamayı yapan yer tarafından gerçekleştirilir.
Saçlarınızın bakıma ihtiyaç duyduğu dönem boyunca dikkat etmeniz gereken detaylar, hizmet aldığınız uzman tarafından size sunulur. Ekim sonra hangi şampuanı kullanabileceğiniz, uygulanan işlemin detaylarına bağlı olarak değişim gösterir. Şampuanların içerik maddesindeki farklılıklar bu konuda belirleyicidir. Saç ekimi sonrası şampuan tavsiyelerinde uzmanlar çoğunlukla Dalin ürünlerini tavsiye eder.
saç ekimi sonrası hangi şampuan.jpg

Saç Ekiminden Sonra Neden Dalin Şampuan Kullanılır?​

Çocukların kullanımına uygun olarak üretilen Dalin şampuanlar, saç ekimi operasyonlarından sonra değerlendirebileceğiniz güvenli seçeneklerdir. Piyasadaki saç temizlik ürünleri arasında kimyasal içeriği en az ürün Dalin bebek şampuanı sayılabilir. Firmanın yaptığı açıklamalara göre, şampuanlar % 98 oranında doğal kökenli içeriğe sahiptir.
Alkol, SLS, SLES, paraben ve kimyasal boyar madde oranı % 0’dır. Saç ekiminden sonra Dalin kullanılması, ürün içeriğinin kimyasal açıdan güvenilir olmasıyla ilişkilidir. Yağ sökücü kimyasallar bulundurmamasına rağmen etkin bir temizlik deneyimi sunabilmesi, Dalin şampuanlarını ön plana çıkarır. Muhtemelen saç ekim merkeziniz tarafından sizlere önerilecek ürün bu olacaktır.

Saç Ekiminden Sonra Saçlar Nasıl Yıkanır?​

Saç ekimi yapıldıktan 1 gün sonra, hizmet aldığınız kliniğe giderek saçlarınızı yıkatmanız gerekir. Daha sonra belli aralıklarla yıkama gerçekleştirmeniz mümkündür. Saçlarınızı yıkarken kafanıza baskı uygulamamanız, tırnaklarınızla saç derisini ovalamamanız, aşırı sıcak veya soğuk su kullanmamanız, uzun süre boyunca duşta kalmamanız tavsiye edilir.
Gereğinden fazla su kullanılması, ilgili bölgelere ekilmiş foliplerin tutunma sürecini olumsuz etkiler. Çok sıcak su kullanmak deriyi yağlandırır. Yeni saç köklerinin yağ katmanı ile kaplanması, ilerleyen süreçte kıl dönmesine yol açabilir. Soğuk su ise deriyi gerginleştirerek saç köklerini baskılayabilir. Ilık su kullanarak, 10 dakikayı geçmeyecek şekilde duş almanız durumunda bir problem olmaz.

Saç Ekiminden Kaç Gün Sonra Denize Girilir?​

Saç ekiminden sonra deniz veya havuzda yüzmek mümkündür. Saç ektirenlerin birkaç ay denize giremeyeceği gibi söylemler asılsızdır. Operasyon gerçekleştikten birkaç gün sonrasında, ekim yapılmış bölge kabuk tutar. Denize girmeden önce doldurmanız gereken süreyi, bu kabuğun düşecek olduğu süreç meydana getirir.
Her insanın deri yapısı ve iyileşme hızı farklı olabilir. Yaş, cinsiyet, beslenme alışkanlıkları ve psikolojik durumla ilişkili olarak kabuğun düşme süresi 3 – 8 gün arasında değişir. Herhangi bir problem yaşamaktan endişe ediyorsanız, saç ekiminden sonra 10 gün bekleyip daha sonra denize girebilirsiniz.
Eğer kabuk düşmüşse kafanızı su içerisine daldırmanız veya daldırmamanız fark etmeyecektir. Gereken süre tamamlanınca dilediğiniz şekilde yüzmeniz mümkündür. Hatta tuzlu suda yüzmenin, kafanızda bulunan yaraları çabuk iyileştireceği bile söylenebilir

Saç Ekiminden Sonra Güneşlenme Zararlı mıdır?​

Ekim yapıldıktan sonra denize ve havuza girebilirsiniz fakat güneşlenmeniz tavsiye edilmez. Güneşlenmek, cildin yağlanmasına veya canlılık kazanmamış köklerin yanabilmesine sebep olur. Saç ekiminden sonra başınızı güneş ışığından korumanız önemlidir. Saçlarınız gözle görülür biçimde uzamaya başlamadan, şezlonglara uzanıp güneşlenmeniz doğru olmaz. Bununla birlikte güneş ışınlarının dik açıyla düştüğü 13:00 – 16:00 saatleri arasında dışarıya çıkmamaya dikkat etmeniz gerekir.

Saç Ekiminden Sonra Bakım Yağı Kullanılır mı?​

Saç ekiminden sonra serum veya benzer bakım ürünleri kullanmak istiyorsanız, bu durumu hizmet aldığınız klinikle paylaşmalısınız. Operasyonu gerçekleştiren uzmanın veya uzmanların bilgisi olmadan bu konuda adım atmanız risklidir. Bakım yağlarında, saç serumlarında ve saç kremlerinde pek çok kimyasal vardır. Esas olarak saç ekiminden sonra bakım yağı kullanmanız güvenli sayılabilir. Fakat çeşitli koruyucular taze köklere zarar verme riski taşır. Uzman tavsiyesi olmadan, saç ekimi sonrasında herhangi bir kişisel bakım ürünü kullanmanız tavsiye edilmez.
 
L

Levent

Üye
Mesajlar
145
Tepkime puanı
5
Gimdes onaylı şampuan ve bebek şampuanı kullanabilirsiniz saç ekimi sonrası biraz özen göstermek gerekiyor.
 
L

lugano

Üye
Mesajlar
53
Tepkime puanı
1
Sebamed kafein anti hair loss önerimdir
 
B

berkedavrann

Üye
Mesajlar
4
Tepkime puanı
0
Ben iki sene önce saç ektirdim, sonraki süreçte Bioxcin forte serisini kullandım. Hem serumu hem şampuanı aynı anda kullanmak etkisini daha da artırıyor. Bitkisel bazlı olması ve kimyasal içermemesi çok önemli bir nokta.
 
Alperen

Alperen

Üye
Mesajlar
264
Tepkime puanı
3
Ben iki sene önce saç ektirdim, sonraki süreçte Bioxcin forte serisini kullandım. Hem serumu hem şampuanı aynı anda kullanmak etkisini daha da artırıyor. Bitkisel bazlı olması ve kimyasal içermemesi çok önemli bir nokta.
bioxcin tabiki iyi ama kimyasal içermiyor demek biraz abartılı
 
K

karasakal

Üye
Mesajlar
4
Tepkime puanı
0
Dalin şampuan önerisi çok fazla
 
V

vural

Üye
Mesajlar
8
Tepkime puanı
0
Cinsiyet
Bay
Organicum şampuan kullandım çokta memnun kaldım ekilen saçlara hiçbir şekilde zarar vermedi
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

M
Cevaplar
2
Gösterim
30
gelemem
gelemem
G
B
Cevaplar
3
Gösterim
113
seckin uzel
seckin uzel
S
S
Cevaplar
2
Gösterim
106
gelemem
gelemem
G
S
Cevaplar
0
Gösterim
44
simahi99
simahi99
S

Users who are viewing this thread

Yeni Konular

Sponsor Bağlantı

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
40
Çevrim içi ziyaretçiler
23
Toplam ziyaretçi
63
Robots
13

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt