Saç ekimi sonrası kızarıklık nasıl giderilir?

Saçekimibilgisi

Saçekimibilgisi

Üye
Mesajlar
306
Tepkime puanı
10
Saç ekimi sonrası kızarıklık oldukça normal bir yan etkidir ve çoğu zaman kendiliğinden geçer. Ancak, bazı durumlarda kızarıklık başta donör bölgesi olmak üzere alında daha belirgin olabilir ve bu durumda rahatsızlık hissi verebilir. Bu nedenle, kızarıklığı azaltmak için bazı önlemler almak faydalı olabilir. İşte yapabileceğiniz bazı şeyler:

  1. Soğuk kompresler: Saç ekimi sonrasında kızarıklığı azaltmak için soğuk kompres uygulayabilirsiniz. Bu, kızarıklığı azaltır ve ağrıyı hafifletir. Bir buz paketi veya soğuk su dolu bir torba kullanabilirsiniz. Ancak, buz paketi veya torba doğrudan cildinize temas etmemeli ve 15-20 dakika kullanılmalıdır.
  2. Dinlenme: Saç ekimi sonrasında kızarıklık oluşursa, birkaç gün boyunca dinlenmeniz önerilir. Bu, cildinizin iyileşmesine ve kızarıklığın azalmasına yardımcı olur.
  3. Aloe vera jel: Aloe vera jel, cildi yatıştırıcı ve anti-enflamatuar özelliklere sahiptir. Bu nedenle, saç ekimi sonrası kızarıklığı azaltmak için aloe vera jelini kızarıklık olan bölgeye uygulayabilirsiniz.
  4. İbuprofen: İbuprofen gibi ağrı kesici ilaçlar, kızarıklık ve ağrıyı hafifletmek için kullanılabilir. Ancak, herhangi bir ilaç kullanmadan önce doktorunuzla konuşmanız önerilir.
  5. Düzenli bakım: Saç ekimi sonrasında kızarıklık oluşmasını önlemek için, saç ekimini yapan doktorunuzun önerdiği düzenli bakımı yapmanız önemlidir. Bu, cildinizin daha hızlı iyileşmesine yardımcı olur.

Saç ekim işleminden sonra deride oluşan kızarıklık ve hassasiyeti çok fazla yaşamak istemeyen hastalar bu süreçte doktorun önereceği ilaçları yada kremleri talimata göre kullanabilirler.

Özetlemek gerekirse, saç ekimi sonrası kızarıklık normal bir yan etki olsa da, yine de rahatsızlık verebilir. Kızarıklığı azaltmak için soğuk kompresler, dinlenme, aloe vera jel, ağrı kesici ilaçlar ve düzenli bakım önerilebilir. Bunların yanı sıra, herhangi bir rahatsızlık hissi yaşarsanız doktorunuzla konuşmanız önemlidir.
 
V

Volkan

Üye
Mesajlar
2
Tepkime puanı
0
Bazen alın yada donör bölgesinde kızarıklar kalıyor bu kalıcı olan kızarıklık nasıl geçecek?
 
H

Hanei

Üye
Mesajlar
4
Tepkime puanı
0
Bazen alın yada donör bölgesinde kızarıklar kalıyor bu kalıcı olan kızarıklık nasıl geçecek?
Eğer kalıcı olduysa üzerinden 1 yıl geçtiyse cilthekimine muyane olunmalı bence
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

M
Cevaplar
2
Gösterim
15
gelemem
gelemem
G
B
Cevaplar
3
Gösterim
112
seckin uzel
seckin uzel
S
S
Cevaplar
2
Gösterim
106
gelemem
gelemem
G
S
Cevaplar
0
Gösterim
44
simahi99
simahi99
S

Users who are viewing this thread

Yeni Konular

Sponsor Bağlantı

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
0
Çevrim içi ziyaretçiler
0
Toplam ziyaretçi
0
Robots
16

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt