Saç ekimi sonrası kabuk dökümü kanama

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Rcyr
  • 230 Görüntülenme
  • 2 Yorum
R

Rcyr

Üye
Mesajlar
8
Tepkime puanı
0
Arkadaşlar merhaba saç ekimi yaptıralı 10 gün oldu bugün 11. güne girdim kuruyan kabukları almak için altermed bepanthol köpük losyon kullanıyorum sultan sonra kabukları temizlerken resimdeki gibi kabul geldi elime hafif kanama olmuş ıslaklık belliydi ekimin 11. günü olmasına rağmen kökten çıkmış olabilir mi sizce? Yani bu resimdeki kök müdür? Kabuklar neredeyse kalmadı ama bi yerde kabuklar çıkmadı yapışık haldeydi diper yerlerde böyle birşey olmadı bunda neden olmuş olabilir. Ekilen kök 11 gün geçmesine rağmen tutunmamış mıdır kafaya? Stres yaptım iyice yorumlarınızı bekliyorum.

Saç ekimi sonrası kabuk dökümü kanama.jpeg
 
L

Lahmacun

Üye
Mesajlar
6
Tepkime puanı
0
Genelde bu tarz dökülmeler tumadığını gösteriyor
 
C

Chemist

Üye
Mesajlar
80
Tepkime puanı
1
Size ilk operasyonu takip eden 15 gün içinde ne yapılması gerektiğini anlatacağım.

Ameliyattan sonraki ilk yıkama işleminden sonraki 10 gün boyunca günde 2 kere olmak üzere ekim yapılan yerdeki kabuklardan arınana kadar tekrar edilecektir. Yıkama işlemini ilk önce ılık su ile yumuşatıp 5 dakika beklenecek sonrasında köpük losyon kullanılabilir her aşamada kafanıza baskı yapmadan dikkat ederek arındırmayı yapmalısınız.

Bu aşamada fazla bir baskı kökün yerinden oynamasına ve tutunamayıp düşmesine neden olabilir.

İlk 10 gün içinde kabukların temizlenip alınması gerekir.

Yapmanız gerek adımlar şunlardır;

1. saç ekım bolgesıne merkezınızın verdigi losyonu sürün 15/20 dakika boyunca etkisini göstermesini bekleyin. Losyonu bu süreden fazla bekletmeyin.

2. Losyonu 15/20 dakika beklettikten sonra soğuğa yakın ılık su kullanarak parmak uclarınızla losyonu nazikce temizleyin.

3. Yeterlı miktarda şanpuanı avcunuzda köpürttükten sonra saç ekilen bölgeye ve donör bölgeye uygulayın avuç içinizi kullanarak ekilen saçların yönünü takıp eden dairesel hareketlerle genelde bu yön saç uzaması saat yönündedir iki bölgeyiye soğuğa yakın ılık suyla durulama yapın.

4. Şampuanla yıkama ve durulama işlemini ikinci kez tekrarlayın.

5. Tercihen kağıt havlu kullanarak saç ekilen bölgeyi nazikce tamponlayın ve sadece 11 günden sonra kabuklardan arınmak ıcın yavaş yavaş ovun.

Operasyondan sonrakı günler kanama olursa yada düşen greft kökünde ıslak kan olursa bu greft kaybı anlamına gelir vakit kaybetmeden hemen merkezle iletişime geçip doktorunuza durumu göstermelisiniz.
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

B
Cevaplar
1
Gösterim
32
Chemist
Chemist
C
S
Cevaplar
2
Gösterim
63
gelemem
gelemem
G
S
Cevaplar
0
Gösterim
30
simahi99
simahi99
S
T
Cevaplar
2
Gösterim
51
Hunter
Hunter
H

Users who are viewing this thread

Sponsor Bağlantı

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
0
Çevrim içi ziyaretçiler
2
Toplam ziyaretçi
2
Robots
16

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt