Saç Ekimi Sonrasi Hangi Şampuan Kullanılmalı

• Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Uzman
  • 1K Görüntülenme
  • 6 Yorum
U

Uzman

Moderatör
Saç ekiminden yaptırdıktan sonra saç bakımı nasıl olmalıdır, hangi tür şampuan kullanılmalıdır bugün sizler için saç ekiminden sonra kullanılabilecek en ideal şampuanları sıraladık. Saç ekimi yaptıranlar sonrasında nasıl bir bakım yapmalı ve ne tür bir şampuan kullanmalı? Bu konuda müşterilerin aklında olan en sık sorulardan birisi şampuan seçimidir. Bu konuda ekim yaptrmış herkesi doğru bir şekilde bilgilendirmek son derece önem taşımaktadır. Saç ekimi sonrası yıkamada şampuan konusu için bir çok doktor farklı bilgiler söylemektedir. Araştırmalarımızda bu konuda sizlere en doğru olan bilgileri verelim. Şampuan tercihinde iyi bir şampuan kullanmak önemlidir fakat yüksek paralar vererek her hangi bir şampuan almayın. Saç ekim merkezlerinde bir çok doktor ilk 21 gün kimyasal içeriğe sahip şampuanların kullanımını önermez saça zararsız şampuanların kullanımını önerir daha sonraki günlerde eskisi gibi normal rutin şampuanınıza devam edebilirsiniz diyor. Bu konuda saçıma daha fazla etki eder düşüncesiyle içeriğinde vitamin, bitkisel ekstratlar gibi olan pahalı ürünler satmak isteyenlere kesinlikle inanılmamalıdır. Aşağıda sizlere açıklayacağımız şampuanlarda birini alıp kullanmanız sizin için yeterli olacaktır.

Saç Ekiminden Sonra İlk Yıkamada Doktorlar Hangi Şampuan Kullanılmasını Söyler?​

Saç ekimi yapıldıktan 24 saat sonra saçların ilk yıkamasını ekim yaptırdığınız merkezler yapar. Size doktorunuzu saçınızı yıkarken aynı zamanda size gösterir bu yıkama sırasında saçınızı nasıl yıkayacağınızı da anlatırlar. İlk yıkama işlemine geçilmeden öncesaç derisine bepanthol losyon sürerek derinin yumuşamasını zarar görmemesini sağlar bira bekledikten sonra yıkama işlemine başlanır. Genelde çoğu ekim merkezleri saç derisine zararı olmayan kimyasal içerik içermeyen, içinde sls, ales, paraben ve sülfat içermeyen şampuanları kullanırlar. Bu ürünle güvenli olduğundan dolayı saçlara en az zarar verici şampuanları tercih ederler. Bu tür şampuanları kullanmadaki amaç içeriğindeki kimyasal maddelerin ekilen saçlara zarar vermesini önlemektir. Sizde içeriğinde zarar verici maddeler bakımızdan en az olanları tercih etmelisiniz. Bu şampuanlar ile yıkama süresi yaklaşık 2 haftadır, bu süreden sonra eskiden hangi şampuanınızı kullanıyorsanız bu şampuana devam edebilirsiniz.

Saç Ekimi Yaptırdıktan Sonraki İlk 3 Hafta Süresince Nasıl Bir Şampuan Kullanılmalıdır?​

İlk saç ekimi yıkama işlemi bittikten sonra ekim merkezi sizi taburcu edip eve gönderecektir. Artık saç bakımını siz kendiniz yapacaksınız ve rutin olarak saçlarınızı düzenli olarak yıkamalısınız. Normal rutin kullandığımız şampuanların içeriği yoğun kimyasal maddeler içerir ve bunların ekilen greftlere zarar verip tutunmalarını engelleyebileceği için doğal zararsız ürünler önerilir. İlk 2 haftada kullanacağınız doğal zararsız şampuanlar kullanarak riski sıfıra indirmiş olursunuz. Bu konuda karar sizindir illa ben normal şampuanımı kullanmak istiyorum derseniz de karar sizindir çok zarar verecek diye de bir risk yoktur. Aklınızda şüphe kalmasın diye bu süreci daha güvenli atlatmak için doğal zararsız şampuanlar doğru bir seçim olacaktır. Şampuan seçiminde sizlere bir kaç zararsız içeriği olan şampuanları önerdik aşağıda bu ürünleri okuyabilirsiniz.

Saç Ekimi Sonrası Kullanılacak Doğal Şampuanların Özellikleri

Kullanacağınız şampuanda mutlaka bu özelliklerin olması gerektiğini mutlaka araştırın doğru bir seçim yapın.
  • Saçlarınızı yıkadığınızda saç derisinde iyi bir nemlendirici özelliğinin olması, içeriğinde nemlendirme etkisi yapan bileşenler bulunması.
  • Saç derisine ödem (şişlik) azaltıcı yada iyileştirici etkisi olması.
  • İçeriğinde kimyasal madde olmamalı yada çok çok az olmalı, tamamen doğal içeriği olmalı yani bitkisel aktiflerden üretilmesidir.
  • Saç derisinde kaşıntı, yanma, tahriş ve kabuklanmaya sebep olmamalı.
  • Kafa derisini güneş ışınlarına karşı koruma sağlamalı.
  • Derideki yaraları tedavi etmeye yardımcı iyileştirme etkisi olmalı.
  • Saç derisinde proliferasyonu, kollajen sentezini artırarak yumuşak ve esneklik kazandırmalı.
  • Kafa derisinde mikrop öldürmeye yardımcı olmalı antiseptik etkisi olan bitkisel ekstreler olmalı.
  • Bakteri, virüs, mantar üremesine neden olabilecek bir yapıda olmamalı mikro organizmaları yok etmede etkisi olmalı.
Saç Ekimi Sonrası Kullanılan Önerilen Şampuanlar

Dalin Bebek Şampuanı​

Bebek şampuanı denildiğinde akla ilk gelen markalardan biri olan dalin şampuan içeriği bakımında en güvenilir zararsız ürünlerden biridir. İçeriğinde zarar verici madde yoktur, cildi tahriş etmez. kaşıntıya yol açmaz, sivilce oluşturmaz. Bebeklerin ciltleri çok hassas olduğu için ideal bir şampuandır. İlk 2 hafta dalin bebek şampuanı kullanabilirsiniz. Fiyatı 700 ml 13.50 tl.

Dalin Bebek Şampuanı.jpg

Sebamed Children's Şampuan​

En ideal kullanabileceğiniz şampuanlardan biriside sebamed children's şampuandır. Bir çok tarafında önerilen yıllardır piyasada genellikle eczanelerde satılan güvenli içeriğe sahip bir üründür. Sebamed markasının bebekler için ürettiği doğal içerikli bir üründür. İster bebek şampuanı isterseniz de doğal içeriğe sahip olan ürününü kullanabilirsiniz. Şampuan pH değeri 5.5'tir cilt yapıları için uygundur. Cildi dış etkenlerden korumaya yardımcı olur. Bir çok şampuan içeriğinde pH değeri yazmaz bu ürünlerde belirtilmiştir. Fiyatı 500 ml 50 tl.

sebamed children's shampoo.jpg

Dermoskin Biotin İçeren Şampuan​

Biotin vitamini saç tellerinin kalitesini artıran en önemli bileşenlerden birisidir. Şampuanların içine katılan vitaminler çok azda olsa deriden emilebilirler ve saçlara fayda sağlarlar. Biotin 5 mg olarak tablet şeklinde ilk 6 ay ağızdan kullanmak hem var olan hem de ekilen saçlar için çok önemlidir. Dermoskin biotin içeren şampuan da bir çok hekim tarafında önerilen başka bir üründür. Bu şampuanın kadın ve erkek için üretilen 2 tipi vardır kendinize uygun olanı tercih edin. Fiyatı 200 ml 55.46 tl.

Dermoskin Biotin İçeren Şampuan.png

Sawpoo Şampuan Saw Palmetto İçerir​

Sawpoo şampuan içerisinde saç dökülmesine sebep olan DHT hormonunun kökleri yıkıcı etkisini önlemeye çalışan bitkisel saw palmetto vardr. Saw palmetto DHT hormonunu önlemez saç köklerindeki olumsuz etkisini baskılayarak azaltır. Doğal olarak ekilmiş saçlar için çok fayda sağlayabilir. İçerisinde biotin ile diğer vitaminlerde vardır bun bileşenlerde saç tellerini güçlendirici etki yapabilir. Fiyatı 300 ml 45.90 tl.

Sawpoo Şampuan.jpg

E

efealc34

Üye
Saç ekimi sonrasında düzenli ve hassas bir bakım yapılması ve kimyasal ürünleri kullanmamamız gerekmektedir. Ben saçımı ektirdikten sonraki süreçte Bioxcinin Biotin şampuanını kullanmıştım. İçeriğindeki vitamin ve mineraller sayesinde beklediğimden daha iyi bir sonuç almıştım.

L

lbj23

Üye
Yaklaşık 1 sene önce saçımı ektirmiştim. Doktor tavsiyesi ile içerisinde kimyasal madde bulunmayan Bioxcin Siyah Sarımsaklı şampuanı kullanmaya başlamıştım. Güzel sonuçlar da aldım. Saç ekimi sonrası ne kullanacağım diye strese girmenize gerek yok güvenle tercih edebilirsiniz.

rooney43

rooney43

Üye
Saç ekimi sonrası şampuan araştırması yapıyorum ben size şöyle söyliyeyim güzel bir şampuan buldum desem yeri içeriği falan harika detaylı sunum yapacağım

A

Alcapone

Üye
@rooney43, hangi şampuan hocam bu dediğiniz

H

hknbalota

Üye
saç ekimi sonrası ben bioxcin kullandım. özellikle forte serum ve şampuan gerçekten etkili ürünler. doktora danışarak kullandım sonuçtan memnunum öneririm.

lusyus

lusyus

Üye
Durumu
🎧 Müzik dinliyor
Şampuanlara çok para vermeyin en ideali bebek şampuanları kimyasal madde çok az içerir hassas ciltler için üretilmiştir

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

M
Cevaplar
2
Gösterim
44
gelemem
gelemem
G
B
Cevaplar
3
Gösterim
115
seckin uzel
seckin uzel
S
S
Cevaplar
2
Gösterim
107
gelemem
gelemem
G
S
Cevaplar
0
Gösterim
45
simahi99
simahi99
S

Users who are viewing this thread

Yeni Konular

Sponsor Bağlantı

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
0
Çevrim içi ziyaretçiler
0
Toplam ziyaretçi
0
Robots
18

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt