Saç ekimi sonrası ense bölgesi için hangi krem kullanılmalı

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Saçekimibilgisi
  • 314 Görüntülenme
  • 3 Yorum
Saçekimibilgisi

Saçekimibilgisi

Üye
Mesajlar
306
Tepkime puanı
10
Yara tedavisinde kullanılan kremler olsun veya saç ekimi sonrası ense bölgesi donör blgede kullanılabilecek kremler saç ekim merkezleri tarafından saç ekimi yaptıranlara verilir.
Tıp pratiğinde yara (yara) tedavisinde yaygın olarak kullanılan birkaç krem vardır. Bunlar şunları içerir:

Antibiyotik kremler: Bunlar, yaradaki enfeksiyonu önlemeye veya tedavi etmeye yardımcı olmak için neomisin, basitrasin ve polimiksin B gibi antibiyotikler içerir.
  1. Hidrokolloid pansumanlar: Bunlar yarayı nemli tutmak ve iyileşmeyi desteklemek için kullanılır. Kremler, jeller ve tabakalar halinde bulunurlar.
  2. Gümüş bazlı kremler: Bunlar, gümüş sülfadiazin gibi çeşitli formlarda gümüş içerir ve iltihaplı yaraları ve yanıkları tedavi etmek için kullanılır.
  3. Büyüme faktörü kremleri: Bunlar, trombosit kaynaklı büyüme faktörü (PDGF) ve epidermal büyüme faktörü (EGF) gibi yara iyileşmesini desteklemeye yardımcı olan bileşikler içerir.
  4. Steroid kremler: Bunlar, bir yarayla ilişkili iltihabı ve kaşıntıyı azaltabilen hidrokortizon gibi kortikosteroidler içerir.
Bu kremlerin reçeteli ilaçlar olduğunu ve bir sağlık uzmanının rehberliğinde kullanılması gerektiğini unutmamak önemlidir.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
M

mesutflz92

Üye
Mesajlar
9
Tepkime puanı
0
Ozon diye bı ürün var kantron yağı ve zeytinyağı yağı karışımıyla beraber marka adı ozonlu biseydi eczane den temin edin kremden daha iyi
 
B

babalam

Üye
Mesajlar
7
Tepkime puanı
0
Doktorunuzun önereceği fito krem veya kantaron yağı kullanabilirsiniz. Sarı kantaron yağı genellikle çok sık şekilde sarı kullanılır. Cilt tedavisinde sıkça kullanılır
 
B

Batu

Üye
Mesajlar
2
Tepkime puanı
0
Kantaron yağı öneriyorum hocam
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

M
Cevaplar
2
Gösterim
19
gelemem
gelemem
G
B
Cevaplar
3
Gösterim
112
seckin uzel
seckin uzel
S
S
Cevaplar
2
Gösterim
106
gelemem
gelemem
G
S
Cevaplar
0
Gösterim
44
simahi99
simahi99
S

Users who are viewing this thread

Yeni Konular

Sponsor Bağlantı

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
40
Çevrim içi ziyaretçiler
21
Toplam ziyaretçi
61
Robots
15

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt