Saç ekimi öncesi lokal anestezi uyuşturma

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Dilek
  • 133 Görüntülenme
  • 1 Yorum
D

Dilek

Üye
Mesajlar
11
Tepkime puanı
0
Saç ekimi işlemlerinde lokal anestezi altında yapılır anestezi yapılmadan saç ekimi yapılmaz. Lokal anestezi, sadece işlem yapılan bölgeyi uyuşturur ve hastanın bilinci yerinde kalır. Bu şekilde, hastaların ağrı veya rahatsızlık hissetmesi engellenir. Son zamanlarda özellikle yabancılar sedasyonlu saç ekimine yönelmektedirler. Doktor gözetiminde saç ekimi işlemleri oluyor. Kafa derisi altına enjekte edilen basınçlı püskürtme cihazı ile anestezi yapılırken uyuşturma gerçekleşimiş oluyor.

Saç ekimi sürecinde saç ekimi yapılışı sırasında, öncelikle saçlı bölgeden greftlerin (saç köklerinin) alınması için donör bölgeye lokal anestezi uygulanır. Bu bölge uyuştuktan sonra, greftlerin tek tek toplanması için özel bir alet kullanılır. Greftlerin toplanması işlemi bittikten sonra, saçlı bölgeye de lokal anestezi uygulanır ve greftler saçsız bölgeye tek tek yerleştirilir.

Lokal anestezi işlemi, genellikle hastaların rahat bir şekilde geçirmelerini sağlar ve işlemden sonra ağrı hissedilmemesine yardımcı olur. Ancak, herhangi bir anestezi yöntemi gibi lokal anestezi de riskleri ve olası yan etkileri vardır. Bu nedenle, saç ekimi işlemi öncesi, doktorunuz size lokal anestezinin riskleri hakkında bilgi verecek ve gerektiği takdirde alternatif tedavi seçeneklerini de değerlendirecektir.
 
revivo

revivo

Üye
Mesajlar
31
Tepkime puanı
0
Lokal anestezide çok acıyor öyle böyle değil.
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

F
Cevaplar
1
Gösterim
88
berke_gungorr
berke_gungorr
B
N
Cevaplar
1
Gösterim
99
Mirage
Mirage
M
Y
Cevaplar
3
Gösterim
150
Mert34
Mert34
M
B
Cevaplar
4
Gösterim
157
Barış
Barış
B

Users who are viewing this thread

Yeni Konular

Sponsor Bağlantı

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
0
Çevrim içi ziyaretçiler
0
Toplam ziyaretçi
0
Robots
17

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt