Saç ekimi enfeksiyon olmaması için ne yapmalıyım?

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi ErikaMedli
  • 147 Görüntülenme
  • 1 Yorum
E

ErikaMedli

Üye
Mesajlar
1
Tepkime puanı
0
Saç ekiminde enfeksiyon olmaması için ne yapmamalıyım? Fotoğraf dikkat çekmek için, lütfen devamını okuyun.
Beyler bazı arkadaşlarda nekroz görüyorum, bazıları ekimden sonra seboreik dertmatit, hepatit, diğer enfeksiyon kaptıklarını söylüyorlar, sorum şu -

Doktorlar her hasta için aynı ekipman mı kullanıyorlar? Açık yaralara dokunan ekipmanlar herkes için yeni takılmıyor mu?

Ve bu problemlerle karşilaşmamak için hangi yöntem daha iyi - fue, sapfir, dhi (bu yöntemler hakkında hiç bir bilgim yok)
FB_IMG_1697281245343.jpg
 
lusyus

lusyus

Üye
Mesajlar
153
Tepkime puanı
4
Durumu
🎧 Müzik dinliyor
Ekimi steril koşullarda yapılması ve cihazlarında mutlaka steril olması çok önemlidir yoksa hastalık kapma riski çok yükselir. Deride lokal olarak enfeksiyon olabiliyor bunun bir kaç sebebi vardır. Daha çok kabuklanma sırasında oluyor bu durum. Kabuklanmanın dikkatli bir şekilde özel şampuanla temizlenmesi gerekir. Saç ekiminde çok fazla sayıda kanal açıldığı için nadiren nekroz riski olabiliyor. Daha çok fue ekimlerinde olduğunu okumuştum. Enfeksiyon oluşmaması için doktorun önerdiği antibiyotiklerin düzenli kullanımı enfeksiyon riskini en aza indirecektir.
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

F
Cevaplar
3
Gösterim
162
Alahan
Alahan
A
N
Cevaplar
1
Gösterim
124
Mirage
Mirage
M
Y
Cevaplar
3
Gösterim
206
Mert34
Mert34
M
B
Cevaplar
4
Gösterim
185
Barış
Barış
B

Users who are viewing this thread

Yeni Konular

Sponsor Bağlantı

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
40
Çevrim içi ziyaretçiler
24
Toplam ziyaretçi
64
Robots
22

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Üst Alt